Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akinek kiderült a gyerekéről,...

Akinek kiderült a gyerekéről, hogy meleg, hogy reagáltatok? Mit szóltak hozzá a felmenők? Kiálltatok a gyereketek mellett? Ha nem, miért nem? Hogyan alakult a gyereketek kapcsolata a többi rokonnal és a tiétek velük?

Figyelt kérdés

Nem kérek rossz indulatú kommentek, kérlek azok írjanak, akiknek van tapasztalata.

Köszönöm :)



2020. aug. 12. 11:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nővéremről kiderült. Szerencsére a családom elég nyitott, viszonylag jól fogadta, inkább amiatt volt a feszültség, hogy nem igazán szimpatizálnak a tesóm barátnőjével, mert elég munkakerülő, lusta stb..
2020. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Rólam derült ki. Hát az én anyám amúgy is egy külön kategória, meg úgy az egész családom. Látszólag le se... De ha valami komolyabb veszekedés volt volt hogy a fejemhez vágta hogy b.zi meg ilyenek xD Saját gyerekére, nem mintha én akartam volna az lenni, na mindegy.
2020. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nálunk úgy derült ki, hogy házi buli volt, a férjem szülinapját ünnepeltük. Kerek szàm volt, szóval elég sokan voltunk család, rokonok, barátok, kollégák... bementem a fürdőbe, persze nem kopogtam(🤦🏻‍♀️) és bent volt a fiam, aki a férjem egyik kollégájának a fiával smárolt. Bár már volt bennem egy kis alkohol, nem valami jól fogadtam a helyzetet, de a legjobban az fájt, hogy nem bízott bennem annyira, hogy elmondja. Persze már előtte is felmerült bennem, hogy meleg, de mindig úgy voltam vele, hogy biztos elmondaná... egyébként 18 éves volt, amikor ez történt és ennek már 3 éve.

A férjemnek másnap mondtuk el, ő a mai napig nehezen dolgozza ezt fel és reménykedik benne, hogy ez még változhat🙄 Mondjuk eddig sikerült kordában tartanom. A nagyszülők is hasonlóképpen vannak vele :/ a férjem szülei amúgy is elég rassizták, kijelentették, hogy a fiamat elfogadják olyannak, amilyen de más “fajzatokat” vagyis a párját ne merészelje odavinni... de én maximálisan támogatom mindenben és a szüleimmel is beszéltem, hogy eszükbe se jusson ilyesmit tenni. Az anyukám az totál pozitívan áll ehez, apukám meg inkább nem beszél róla, nem vesz erről tudomást, de a fiam párjával is egész jól elbeszélget bármi másról, szóvál inkább ez, mint az apósom… nekik megadja a tisztelet a fiam néha elmegy, meglátogatja őket, illetve ünnepekkor is. Az én szüleimet gyakrabban látogatja, de velük korábban is jobb volt a viszonyunk.

Ami számomra nagyon meglepő volt és a mai napig nagyon fáj, hogy a nővérem letámadott, hogy ez mind a mi hibánk a férjemmel, mert mi elkényeztettük (ezt arra érti, hogy amiből kellett, vittük különtanárhoz. Többnyire matekra és angolra járattuk, de volt, hogy fizikából is kellett segítség. Mondjuk ezt sem értem, hogy miért ellenezték a nővéremék ennyire, hisz mi úgy voltunk vele, hogy megéri pénzt fektetni a fiúnk tanulásába) és egy “mocskos bu zit” neveltünk belőle, merthogy sose kellett semmiért megdolgoznia. Ismétlem, ez akkor volt, amikor 18 éves volt, akkor fejezte be a 11. osztályt. Nem tudom mégis mit kellett volna tudnia felmutatni 18 évesen? Ezóta a nővéremmel nagyon megromlott a kapcsolatunk, de Isten nem bottal ver, nemrég az ő tizenhét éves lánya bújt elő és mondta el nekik, hogy lezbikus. Karma. Persze sajnálom szegénykémet, hogy ilyen szülei vannak, mi próbáljuk őt is támogatni.

Ha a fiam és a párja boldogok együtt és egészségesek, örülök neki és támogatom őket. Persze bármilyen csúnya is, sokkal jobban örülnék, ha ezt egy csinos lánnyal tenné, de ezt sose fogom a tudtára addni. Sajnos pride ide - pride oda, még nagyon sokan nem fogadták el a melegeket, nincsenek ugyan olyan joguk, mint a heteróknak. És anyaként annak örülnék, ha persze minnél kevesebb atrocitás érné a fiamat, de büszke vagyok rá, hogy gördülékenyül veszi ezeket az akadályokat.

42/N

2020. aug. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Testvéremről derült ki. A szüleim elég agresszíven, meg kiabálással reagáltak. Már évek elteltek azóta, és még mindig tagadásban élnek, néha emlegetik hogy "majd csak talál egy szép kislányt...". meg ilyesmiket, csak azt várják hogy legyen unoka, más nem érdekli őket.


Van egy másik testvérem aki heteró és már több éve ugyanazzal a barátnőjével él, nála is mindig csak azt szajkózzák hogy unoka..unoka? Mikor lesz unoka? Csak ez érdekli őket, semmi más. Szóval gondolom azért nem fogadják el a másik testvérem melegségét, mert így az a ő nem ad nekik unokát, pedig ez a rögeszméjük, hogy nekik unoka KELL! Semmi más nem számít.

2020. aug. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Nagyobbik hugom a lányokat suereti. Mi, szülők és tesók ezt amolyan tényként kezeltük, pedig nem is mondta, aztán nagy nehezen előhozakodott vele, mert lett egy komolyabb barátnője. Anya csak annyit mondott, tudjuk, már rég. Minden eddigi barátnőjét szívesen fogadtuk, reméljük, h talál olyat, akivel tudnak együtt élni majd, volt, akit anyukám azóta is sirat kb, h ő milyen jófej volt.

Egyedül az egyszem nagyanyánknak nem mondjuk el, mert ő nem értené meg, eleve nem valami nagyon jó a kapcsolat úgy általában közte meg a család között. Egy időben halálra zaklatta, h mikor lesz már pasija, végül bekamuztuk, h volt neki, de szétmentek és most nincs újhoz kedve, ideje stb. Azóta nem jött fel a téma.

2020. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
96%
6-os válaszoló ez döbbenetes, hogy valakik ilyen gonoszak legyenek. Remélem visszakapjátok még a sorstól ezt!
2020. szept. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4%
=-es válaszoló,az a döbbenetes és gyomorforgató hogy máshol nem így van,nincs ebben semmi gonoszság. Én is, nem lenne rossz ha történne valami jó is ezután az undormány után.
2020. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

6 os 8 as te hallod miket beszélsz? a saját testvéredről van szó, aki ugyanúgy viselkedik, mint előtte, annyi különbséggel hogy tudod róla hogy nem heteró.

szerintem döbbenetesen borzasztó, ahogy viselkedtek.

mindemellett nem tartjátok vele a kapcsolatot, gondolom, simán lehet, hogy neki sokkal jobb élete van, sokkal boldogabb, mint ti valaha is voltatok. csak éppen egy fiúval

2020. szept. 6. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1%
Marhára nem érdekel, undorító! Biztos hogy nincs jobb élete, még ha nem is tartom vele a kapcsolatot sajnos látom időnként,jelenleg hajléktalan.
2020. szept. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Én bújtam elő leszbikusként még tavaly apukámnak. Nagyon normálisan állt ehhez az egész dologhoz. Azt mondta, hogy voltak sejtések, és ettől még nem változik semmi, ugyanúgy szeret. Első barátnőmet is jól fogadta, meg bármilyen LMBTQ cikket lát, küldi, hogy olvassam el.

Többi családtagnak nem mondtuk el, mert elég begyöpösödöttek, ráadásul nincs közeli kapcsolatom velük. Évben ha kétszer látom őket, és akkor is burkoltan közlik, hogy semmirekellő vagyok (merthogy szakmát tanultam egyetem előtt. 😅)

Azt mondta apukám, nem azért nem mondja el nekik, mert hogy szégyellne engem, hanem mert azt szeretné, én döntsek arról, hogy elmondom e vagy sem. Én pedig a nem mellett döntöttem, mert nem befolyásolja a véleményük az életemet. Nem állnak közelebb hozzám, mint bármelyik haverom.

2020. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!