Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Anyámmal minden...

Mit tegyek? Anyámmal minden napon veszekszem, vannak düh kitöréseim. Az idegeimet ráncigálja az egész családom!

Figyelt kérdés
Anyámmal szinte minden nap vannak kisebb nagyobb konfigtusaim. Állandóan belém köt! Amióta elváltak apával és új élettársa lett és +1 gyereke sokkal szarabb az életem. Egyfolytában a veszekedés. Iskolai bántalmazás, dühkirörések. Mindig azzal fenyegetőzik anyám hogy pszhihiáterhez visz! Nem merek lépni annyi mindent rontottam már el. Félek hogy rosszab lesz, már a lovaglást dobnom kellet! Apámhoz nem költözhetek nem bírnám. ÉN VAGYOK MINDENÉRT A HIBÁS. A féltesómat gyűlölöm és ő is engem. Van még egy hugom és egy nővérem. Próbálok csendbe maradni hogy ne okozzak és rontsak el több dolgot de anyám mindenben talál kifogást hogy belém köthessen aztán meg úgy csinálja mintha az én f@szsá*om lenne! Éveket kell várnom hogy elhúzhassak innen hiszen 11évesen nem igazán tudok mit kezdeni magammal. Egyszer reggel megkértem hogy csinálja meg a hajam. Azzal jött hogy nem vagyok már 5 éves ami igaz viszont utána mondtam h csak fésülje ki az allját mert nem bírom erre ő le ordított csapkodni kezdett hogy nem a szolgám hanem az anyja én meg egy kis sz@ros 11éves! Aztán fogta a fésüt és addig ütötte vele a fejem amíg a fése el nem tört a fejemen. Az osztályfőnökömnek szoktam az ilyeneket elmondani. Ő megadta a számát ha komolyabb baj lenne akkor hívjam fel. Egy csomó ilyesmi eset volt már velem kérlek segítsetek 11 évesen mit tehetek hogy ez más legyen

2020. aug. 15. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Menj el vele pszichiáterhez.

De komolyan.


Olvasd el a Mérgező szülők c. könyvet.

2020. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A pszichiáter/pszichológus nem feltétlenül egy rossz dolog. Ők azért vannak ott hogy meghallgassanak és közösen találjatok megoldást a problémáidra, amiből úgy látom hogy neked bőven akad. És ha ott tartasz akkor vidd el anyukádat is, mert az hogy fésűvel veri a gyerek fejét csak úgy a semmiből arra utal hogy neki is kezeletlen dühkitörései vannak, amiket el kéne látni. Én csak saját tapasztalatból mondom, tehát a szavam nem 100% garancia, de amikor nagyon nem jössz ki a szülővel, mert nem ért meg és minden apró dolgot kifiguráz/elítél akkor beszélni kell vele. Nem ez a legszimpatikusabb megoldás és nem is a legegyszerűbb, ráadásul nem is mindig jön be, de legalább te letudhatod hogy te megpróbáltad. Ilyenkor el kell magyarázni neki hogy k***ára rosszul esik amit csinál (persze ezt nyugodtan, káromkodás nélkül, mert komolyabban vesznek ha nem tudják "hisztiként" elkönyvelni) és szeretnéd te is családtagnak érezni magad, nem tehernek az előző házasságából. Ő döntött úgy hogy gyereket vállal az előző partnerével,- hát akkor neveljen is fel téged annyi szeretetben mint a féltesódat. Pont ugyanannyira vagy a gyereke, mint ő. Ha elkezdi kivágni a hisztit, hogy milyen szemtelen vagy, akkor szimplán mondd azt hogy ezt megtudod beszélni az osztályfőnököddel, vagy a sulipszihológussal ha vele nem tudod. Márpedig a legtöbb szülő nagyon nem szereti ha róla panaszkodnak a gyerekei más felnőttnek. A kommunikáció a legfontosabb egy kapcsolat fenntartásában - szóval ha anyud higgadt fejjel kezeli a dolgot, akkor hallgasd meg hogy ő mit akar mondani és cserébe te is mondd el hogy hogy érzel. Keressétek meg hogy hogy tudtok kompromisszumot kötni ebben a szituációban. Még ha nem is lesz felhőtlen a kapcsolatotok, akkor is kéne találni egy szituációt ahol megtűritek egymást anélkül hogy egymás nyakának mennétek minden egyes napon. Remélem megoldódik a helyzeted!


20/L

2020. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

#2

Kezet ráznék veled,🤗

Le a kalappal 20 évesen ilyen tanácsot adni.

2020. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha mindenki idegesít, keresd magadban a baj forrását!
2020. aug. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thispain ***** válasza:
25%
Apádhoz nem tudsz átmenni?
2020. aug. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%
A gyerek pszichológusok egyébként tényleg sokszor a szülőket puhítják. Ha elvinne anyukád ne bánd. Pár év és felnőtt leszel,és neked is lesznek gyerekeid. Hogyha a dühöd energiáját megtanulod a legtöbbször építően használni,ez hosszútávon, és rövidtávon is nagyon jó lesz neked.
2020. aug. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!