Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itthon maradni vagy albérletbe...

Itthon maradni vagy albérletbe menni?

Figyelt kérdés

26 éves egyedülálló nő vagyok. Még a szüleimmel élek egy 1,5 szobás lakásban. Nem sok privát szférám van.


Heti 40 órás, “rendes” munkahelyem van megtakarításom van és még tanulok is.


Már nagyon szeretnék elköltözni, de erről nem akarnak hallani itthon, nem értik meg, miért. Főleg, ha városon belül költöznék albérletbe. Próbáltam már közeli városokban állást találni, de helyi lakcím híjján nem feltétlen vannak jó esélyeim.


A hitelhez (szerintem) még nincs meg a kellő beugróm.


Nagyon szeretném már a saját ritmusok szerint élni az életem úgy, hogy ne kelljen elszámolnom minden lépésemmel, időmmel. Ráadásul a tanulásban is segítene, ha nem kellene a folyamatos beszélgetést/telefonálást hallgatnom (mire le tudok ülni tanulni, már zárva a könyvtár).


A szüleim úgy vannak vele, hogy “tegyem csak el a pénzem, ne dobjam ki albérletre”...


Hogyan hozzák okos döntést?


2020. aug. 19. 20:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

A pénzzel igazuk van, az albérlet rengeteget el fog vinni.


Viszont ez sem állapot, ami most van.


Mennyi híja az önerőnek?

2020. aug. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Feküdj le egy gazdag hapsival, akinek lakása van.
2020. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
nem tudom mennyi az az összes, amit keresel havonta, így nem nagyon tudok ötleteket adni
2020. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

Globális okos döntés szerintem nincs. Hatékony spórolás mellett a szociális életed kerül háttérbe, a költözéssel pedig anyagilag tart tovább megerősödnöd. De könnyen lehet, hogy gyorsan találsz olyan társat, akivel könnyebb elindulni. Ez lehet egy lakótárs, akivel közösen béreltek, de lakhatsz egyedül és mindkét esetben előbb talál rád a szerelem is, mintha anya számoltat el naponta és ettől mindig síkideg vagy. Kapcsolatban pedig együtt gyorsabban lehet már otthont teremteni.

Ha tőkét akarsz gyűjteni, akkor hasznos otthon maradni, de ekkor ne panaszkodj a velejárója miatt. Amíg a szüleiddel élsz, ők mindig gyerekként fognak kezelni, ezt nehéz levetkőzniük.

Választanod kell, melyik úton folytatod: gyorsabb pénz önállóság nélkül vagy költségesebb szabadabb élet? Minek az elvesztését bánnád jobban?

Én választottam, nem bántam meg.

2020. aug. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Én már húszévesen sem bírtam cérnával és albérletbe mentem. Annak ellenére nem bántam meg, hogy most húsz évvel később sincsen semmim. Szerintem felkötöttem volna magam, ha maradnom kell, mert nekem saját szobám sem volt. Keress olcsó albérletet, és próbálj meg minél többet félretenni.
2020. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el. De úgy, hogy megmondod a szüleidnek, hogy kiszeretnéd próbálni.

Ha, nem jön össze, legfeljebb visszaköltözöl. Mondd, nekik, hogy 4-6 hónap múlva meglátod, hogy milyen az önálló élet. Ha te jobbnak ítéled, akkor maradsz továbbra is egyedül. Ha nem, akkor visszamégy.

2020. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
26 évesen már muszáj lenne külön költözni, pénzügyi szempontból jó, hogy nem költesz albérletre, de lassan már a fiatalkorból is kinősz.
2020. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

A hitelhez (szerintem) még nincs meg a kellő beugróm.


És ha kifizetsz havi több tízezret albérletre, nem is lesz soha.

2020. aug. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Az albérlet költségei magasak, de egyedül, önállóan élni sokkal de sokkal jobb, még akkor is, ha ezentúl mérlegelni kell, hogy mi kerüljön a hűtőbe.

A megtakarítás összegéről nem írtál, sajnos a 2 hó kaució (ami mostanában az észrevételeim alapján sok helyen felkúszott 3-ra) plusz egy havi bérleti díj is nagyon sok pénz elvihet hirtelen, főleg ha berendezett lakásról van szó, azokért általában többet elkérnek. Ha még otthon laksz gondolom max egy ágyad és egy íróasztalod van esetleg egy szekrényed, annyival még nehéz boldogulni így egy költözés költséges. A havi díjakat már könnyebb fizetgetni, a beugró viszont sok.


Én 24 évesen költöztem el, nem bántam meg egy pillanatig sem hiába rendes szülők nagy ház stb, egyedül-pároddal lakni teljesen más.

2020. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az az eset, hogy bármelyik ujjadat harapod meg, fáj. Csak az nem mindegy mennyire. Én inkább külön költöznék. A kiadásokat lehet kompenzálni. Se cigi, se pia, se felesleges holmik.
2020. aug. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!