Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Itthon maradni vagy albérletbe...

Itthon maradni vagy albérletbe menni?

Figyelt kérdés

26 éves egyedülálló nő vagyok. Még a szüleimmel élek egy 1,5 szobás lakásban. Nem sok privát szférám van.


Heti 40 órás, “rendes” munkahelyem van megtakarításom van és még tanulok is.


Már nagyon szeretnék elköltözni, de erről nem akarnak hallani itthon, nem értik meg, miért. Főleg, ha városon belül költöznék albérletbe. Próbáltam már közeli városokban állást találni, de helyi lakcím híjján nem feltétlen vannak jó esélyeim.


A hitelhez (szerintem) még nincs meg a kellő beugróm.


Nagyon szeretném már a saját ritmusok szerint élni az életem úgy, hogy ne kelljen elszámolnom minden lépésemmel, időmmel. Ráadásul a tanulásban is segítene, ha nem kellene a folyamatos beszélgetést/telefonálást hallgatnom (mire le tudok ülni tanulni, már zárva a könyvtár).


A szüleim úgy vannak vele, hogy “tegyem csak el a pénzem, ne dobjam ki albérletre”...


Hogyan hozzák okos döntést?


2020. aug. 19. 20:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Inkább örülnének, hogy van egy önálló gyerekük, aki nem életképtelen, mint pl. az én degenerált apám volt, aki 57 évesen meg mindig a szülei házában èl es soha nem volt képes az önálló életre.
2020. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
A szülők sok esetben azért nem akarják elengedi ilyenkor a gyereküket, mert a saját maguk életét féltik. Ilyenkor szoktak rájönni, hogy igaziból a gyerekről szólt az elmúlt 26 év és ha kettesben maradnak nem tudnak mit kezdeni egymással, mert van, hogy a gyereknevelés közben ők elfelejtenek férj és feleség lenni, szimplán anya és apa üzemmódban vannak, aminek a gyerek/gyerekek kirepülése után gyakran válás a vége.
2020. aug. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
35%
miért lenne "muszáj" elköltözni 26 évesen?
2020. aug. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
95%

12es tökéletesen leírta.

"Már nagyon szeretnék elköltözni, de erről nem akarnak hallani itthon."

Tessék? 26 éves vagy, nem 16. Ennyi idősen nem engedélyt kell kérned, hanem max bejelented, hogy akkor te költözöl, majd beszéltek telón meg esetleg hétvégente találkoztok. Sziasztok! Puszi!

Kb. ennyi. Nem értik h miért akarsz elmenni, meg megmondják h mire költsd a pénzed. Semmi közük hozzá, hogy a munkával megkeresett pénzed 26 évesen mire költöd. Nevetséges az egész. És mennyi ilyen van.

2020. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
98%
Az albi jó sok pénzt el fog vinni, de mérlegelni kell. Maradjon meg az az összeg, de a szüleiddel maradsz, vagy albérlet, de végre egyedül lehetsz? Én a másodikat választanám. Ha van lehetőség, költözz, ne tartsd fenn ezt az állapotot, nem egészséges túl sokáig a szülőkkel maradni.
2020. aug. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos vannak olyan szülők (főleg anyák), akik a gyereküket a tulajdonuknak tekintik, és nem engedik önállósodni. Én is így vagyok, csak 24 éves. Ha bejelenteném, hogy elköltözöm, anyám biztosan óriási érzelmi terrort kezdene alkalmazni rajtam, bűntudatot keltene, mártírkodna, hogy miért hagyom el. Sajnos ismerős dolog, amit a kérdező ír; vannak családok, ahol nem gondolják azt, hogy a gyerekük azt csinálhat, amit akar, hiába nagykorú már.

Valóban nagyon nehéz döntés. Ha tudsz olyan albérletet találni, ami nem túl drága, és nem halsz éhen a megmaradó pénzedből, akkor szerintem válaszd az önállóságot. Meg nem akadályozhatnak benne, és tényleg szabadságot ad. Akkor mész és jössz, amikor akarsz, oda és azzal, ahova és akivel akarsz.

Ugyanakkor nagyon jó és szerencsés helyzet az, hogy van hol lakni, amíg félretesz az ember. De egy idő után már nem biztos, hogy kifizetődő (érzelmileg) ilyen nagy áldozatot hozni a takarékoskodás oltárán.

2020. aug. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!