Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni ilyen kilátást...

Mit lehet tenni ilyen kilátástalan helyzetben?

Figyelt kérdés

Apukám nárcisztikus, és anyukámnak ronda dolgokat ír, csúnya dolgokat művel vele. Egyébként válnak. Én 16/L vagyok, de apukám engem is lelki terrorban tart, kimondta, hogy nem érdekli a véleményem. Plusz mivel egy általam nagyon szeretett személyt (anyukámat) bánt, ez olyan, mintha engem bántana... Sokat sírok. Amikor meg ott vagyok nála, eljátssza a jófej apukát. De én nem szeretek bemenni hozzá, sőt, hogy őszinte legyek, utálok ott lenni. Ha egyszer nem megyek be hozzá hétvégén (persze előtte szólok neki), rögtön anyukámat jelenti föl. Ez már többször is megtörtént sajnos. Így aztán próbálok 'túlélni' nála is, hiszen nem akarom, hogy anyukámat jelentgesse fel állandóan.

Tudom, hogy 18 éves koromtól nem kell majd mennem hozzá, de az még 2 év, és addig is kéne egy megoldás! A többi korombeli a barátaival van, bulizik, kirándul, stb én meg már voltam a gyámhatóságnál, megyek a bíróságra is. Ott kéne kitálalnom a bírónak, könyörögni, hogy ne kelljen mennem hozzá? Merthogy apukám egyáltalán nem rugalmas, minden elmaradt hétvége pótlását követeli. Persze ezekhez sincs kedvem. A válás kezdete óta hirtelen ennyire fontos lettem neki, holott ezelőtt kb. csak anyukám nevelt.



2020. aug. 25. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha még nem váltak el, akkor még nem volt gyermekelhelyezési végzés. Így aztán nem értem, milyen alapon jelentett fel. A bíróság előtt kell kifejtened, hogy mért akarsz ritkábban menni.
2020. aug. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De, sajnos van erre végzés. Kéthetente hétvégén kell mennem, plusz ugye a szünetek fele.
2020. aug. 25. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
A bíróság meghallgatja a gyereket már 11-12 éves kortól, igen, kérdd azokat, akik döntenek felettetek. Mondd el, hogy az apád bántalmazó és verbálisan bántalmaz téged, ráadásul eszközként használ arra, hogy édesanyádon álljon bosszút. Mondd, hogy alig várod, hogy végre elváljanak és rettegsz minden egyes alkalomtól, hogy hozzá kell menned. Hogy nagyon fáj neked, hogy az édesanyádat is rendszeresen bántalmazza, szidja stb. És hogy igen, te csak megpróbálod túlélni a láthatást, hogy ne édesanyádon csattanjon az ostor, de hogy ez neked nagyon nagy idegi teher. Nyilván kockáztatod azt, hogy ezzel még betegebben fog viselkedni veletek, mert ugye egy pszichopata, akinek semmi se drága, de jogotok van nem "élvezni" a társaságát. Bővebb információt kérhetsz ifjúsági segélyszervezetektől, akik tapasztaltak abban, hova érdemes fordulni, mit kell kinek elmondani. Pl. Kék vonal, Nane, Patent egyesület stb.
2020. aug. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Anyukád kezdeményezze a bíróságon a láthatás megváltoztatását.
2020. aug. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2%
16 évesen nem hiszem el, hogy nem tudod szemtől szembe megmondani apádnak hogyan érzel és, hogy nem akarsz minden hétvégén vag, 2 hetente nála dekkolni.
2020. aug. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 próbáltam mondani neki már nem is egyszer sajnos, de semmi haszna. "ami jár az jár, ez az én hetem/hétvégém" stb.
2020. aug. 25. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!