Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyre kilátástalanabbul érzem...

Egyre kilátástalanabbul érzem magam, mit tudnék tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Picit hosszú lesz, de már nem tudom hova fordulhatnék, mit csinálhatnék...


24 éves srác vagyok, és szó szerint elvesztettem magam felett az irányítást.

Szinte az összes ismerősöm azt mondta világéletemben rám , hogy nem vagyok egy átlagember, merthogy van eszem, mégse használom, és velem olyan témákról tudnak beszélgetni amikről másokkal nem. Nem egyszer megkaptam már ezt.

Sose voltam az a küzdő fajta, mindig mindenben a könnyebb utat kerestem, ezért se mentem erős középiskolába, hanem egy lightosat választottam. Megis lett az eredménye, nem voltam oda való. Nem tudtam beilleszkedni, szívattak, nem tudtam kiállni magamért. Mindig szorongtam, sose figyeltem a tanulásra, ez vezetett oda, hogy még abban a suliban is megbuktam matekból félévkor, aztán év végén megkaptam a tanártól a kegyelem kettest, mert tudta, hogy nem maradok a suliban. Előtte májusban bevettem egy marék gyógyszert, de az utolsó pillanatokban úgy döntöttem nem akarok meghalni, és szóltam szüleimnek. Emiatt is kaptam meg azt a nyamvadt kettest évvégén. Átmentem egy másik középiskolába, ami erősebb volt, ide viszont csak azért mentem mert volt itt kettő barátom, akikről azt hittem tényleg a barátaim. De nem foglalkoztak annyira velem, én meg nem tudtam a rossz tapasztalatok miatt nyitni a többiek felé. Persze próbálkozhattam volna jobban, igen. De ami volt elmúlt nem tudok már változtatni rajta. Itt megbuktam 5 tantárgyból, és osztályt ismételtem, amit végre meg tudtam csinálni. Ezután egy gyűktőiskolába kerültem, ahol csak az nem teszi le az érettségit aki nem jár be.. itt letettem az érettségit, és azóta se mozdultam ki itthonról. Beiratkoztam mindenféle maszat OKJ képzésre, olyanokra amik nem érdekeltek de muszáj volt, hogy ne itthon üljek. Semmit se végeztem el, és itt vagyok most, 24 évesen barátok nélkül, célok nélkül, jövőkép nélkül. Be vagyok gubózodva a szobámba és amikor erőt veszek magamon, hogy nekiállok angolt tanulni, akkor csak az jár a fejembe, hogy amennyi időt elpocsékoltam, már rég anyanyelvi szinten kellene beszélnem. Az ilyen és ehhez hasonló gondolatok folyamatosan itt vannak a fejemben, és már nem tudom mit tegyek velük. Aztán van mikor rámjön az, hogy változtatok. Kitakarítom ilyenkor a szobámat, aztán néhány napig megy is minden szépen lassan, de fokozatosan. Aztán egyszercsak alábbmarad a lelkesedés és félredobom a nyelvkönyvet. Már gyári melózni is elmennék, csakhogy ne itthon üljek, de aztán valami mindig visszahúz mikor belépek a gyár épületébe, hogy aláírjam a munkavállalói papírokat. Ilyenkor beijedek, és be se megyek az irodába, hanem gyorsan eljövök. Emiatt már 2 gyár szóba se áll velem, ami érthető. Ráadásul frusztrál az, hogy gyári melónál tudom, hogy többre lennék képes, de hogyan bizonyítsak magamnak és másoknak, ha így viselkedek ?


Egyszerűen már nem tudom mit tehetnék. Egyre többször jön rám a sírás férfi létemre. Régebben mág rávettem magam a futásra is és kondiztam is, ma már ezeket se csinálom. Sörhasam lett a sok csokoládétól, chipstől meg süteménytl. Tiszta pattanásos lettem ezektől az ételektől, és néhány apróbb kezeletlen betegségem is van, de még ahhoz sincs motivációm, hogy elmenjek a háziorvoshoz. Anya tart el, és már a család többi tagja is egyre jobban látja, hogy nincs velem valami nagyon rendben. Eddig azért nem vették észre, mert mindig próbálom a legjobb formába mutatni magam feléjük. Eddig sikerült így-úgy leplezni a dolgokat, de már nem megy. Jártam pszihológushoz is, de semmit nem segített, és a múltat már nem is akarom felhánytorgatni, mert nekem nem segít az, ha leások jó mélyre, aztán adjam ki magamból. Próbálkoztunk, nem ment.


2017. okt. 10. 09:53
 1/6 A kérdező kommentje:
bocsánat, ha kicsit logikátlan lett.
2017. okt. 10. 09:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Kb ugyan ilyen voltam egészen 25 éves koromig, csak én azért elmentem gyárakba melózni, volt ahol 3 hónapot bírtam, volt ahol 1 hetet... 28 éves koromra 3 év alatt 26 munkahelyem volt... egyiket sem bírtam idegileg, mert sokkal többre értékeltem magam a "gyári rabszolga" munkánál...

28 évesen munkaügyin keresztül tudtam csinálni egy targoncás papírt, de ez pont 2008ban volt a "válság"... sehová nem vettek fel, mert nincs tapasztalatom, uh lemondtam nyűglődtem tovább gyárról gyárra, már nem tudom szám szerint de 50+munkahelyem volt, aztán 2 éve észrevettem, hogy rengeteg helyre keresnek targoncást olyan helyekre is, ahová régen csak kihalásos alapon lehetett bekerülni...

Ez is rabszolga munka, de azért más a hangulata mint a szallagnak, sőt megkockáztatom egy igen férfias munka :D

2 éve vagyok ugyan azon a munkahelyen, szeretem csinálni, közben pedig tanulni is elkezdtem, éppen szakmaszerzésen vagyok, szobafestő leszek...

2017. okt. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Haverokat szabadidős hobbival lehet szerezni, vagy akár iskolába járással... és persze sokat segít ha nyitott vagy más korosztályokra is...

Egyébként, mikor ennyit van otthon az ember, rettenetesen nehéz elkezdeni dolgozni, én mindig úgy éreztem, hogy valamit elvesznek tőlem talán a szabadságomat...

Rá kell erőszakolni a lelkedre a munkát, nincs mese...

Van egy ilyen mondás: a munka nemesít... hidd el ez hosszútávon igaz...

Fiatal vagy még, még akármilehetsz... neked még érettségid is van, nekem még az sincs...

Targoncásként megyeszékhelyen havi 200 at haza lehet vinni, idén vettem autót és kajakot, egész nyáron a Balatonon kajakoztam, ott is rengeteg haverom lett... de ezekhez, hogy tudj csinálni mindenfélét amihez kedved van, vagy amitől jobban érzed magad, óhatatlanul de dolgozni kell...

Ha gondolod lemelózol néhány hónapot, gyüjtögetsz, kimehetsz akár külföldre is, ott nincs anyuci, nem lehet a szoknyája alá bújni és fel kell nőni az eléd állított kihívásokhoz...

2017. okt. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha nem vállalkoznék én is ilyen lennék...
2017. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Detto nekem is uygyaenz, mindent ami ide leirtál. Én végigszenvedtem 24 éve skorig ilyen állapotban amiben most te vagy. Sokszor akartam öngyilkos lenni, egy 15nm kis szobában lenni egésznap. ÉS ez scak rosszabb esz én novemberben töltöm a 25t, egy szakmám sincs még-.
2017. okt. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát suerezzél bazki...
2017. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!