Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit gyerekkorában többször...

Akit gyerekkorában többször megütöttek, felnőttként ez feljön bennetek?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon sokszor pofon ütött amikor gyerek voltam, álatlában a tanulás miatt, de volt hogy teljesen oktlalanul, például együtt tanultunk és egy hegység nevét már többször rosszul mondtam (rossz beidegződés miatt) és amikor már sokadjára mondtam rosszul akkor pofon vágott meg ordított. Mostanában sokszor elgondolkozom azon, hogy miért volt ilyen.

2020. aug. 26. 14:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy egy könyvvel csapott rá a fejemre, hogy miért nem tanulok.
2020. aug. 26. 14:25
 2/18 anonim ***** válasza:
6%
Gondolkozzál el akkor még alaposabban miért volt ilyen anyukád. Helyében én is így neveltelek volna, mert még mindig nem látod magad előtt azt, hogy miért kellett pofonnal jutalmaznia, mert egyszerűen nem tanultál rendesen. Kaphattál volna zsebpénzt is vagy csokit is, de akkor se lett volna másabb, mert nem érted, talán majd ha gyereked lesz, akkor megérted. Főleg ha azt akarod ember legyen és ne embernek kinéző hús darab mint több millió másik ember.
2020. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
85%
Remélem, hogy a második válaszoló ezt nem gondolta komolyan. Ha igen, akkor tegyen már egy szívességet és csapd magad a betonhoz a tizedikről, köszi.
2020. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
8%
3 A 2. válaszoló egyben a kérdező is.
2020. aug. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
Igen
2020. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
8%
Jolán
2020. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Engem szíjjal, tárgyakkal is vert anyám, sőt, volt, hogy az osztálytársaim előtt húzta le gyerekként a nadrágom és úgy vert el (imádott nyilvánosan megszégyeníteni) de valahogy mégse ez maradt meg jobban, hanem a lelki terror, aminek szintén alávetett nap mint nap. A verbális bántalmazása a fizikainál is rosszabb volt.

Nekem terápia kellett, hogy feldolgozzam, anyámmal pedig tizenéve egy szót se beszéltem és soha többet nem is fogom megkeresni. Nem akarom már megérteni, miért tette, mert igazából semmi jelentősége, nem tudja meg nem történtté tenni és nem tudna rá elfogadható kifogást találni.

2020. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4%
Én is kapok a szíjjal, ha rossz vagyok, de azért szeretem a szüleimet
2020. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi hülye, elmebeteg szülő van, te jóisten.
2020. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Metionin ***** válasza:
91%
Igen, feljön. Szerencsére inkább fordítva. Anyám azért ütött, mert a feszültséget vezette le rajtam (anyagiak, alkesz férj akit nem mert megütni, így maradtam én aki szerencsétlen módon mind kinézetben, mind természetben az apjára hasonlít akit ő utál). Tárgyakat is rendszeresen dobált, összetört mindent ha olyanja volt. Én meg még a tárgyaimmal is szépen bánok, sohasem vágtam földhöz semmit dühömben, mert tudom hogy nem a tárgy hibája. Érdekes módon emberrel szemben többször volt már olyan gondolatom, hogy megütném, de sohasem teszem meg bár ebben inkább a törvény az ami visszatart. Állatot sosem bántanék bár volt érdekes tapasztalatom amikor mentett kismacskát cumiztattam. Folyamatosan ordított, 2-3 óránként etettem éjszaka is de amikor már egy hete nem aludtam miatta és bármit csináltam, nem hagyta abba az üvöltést, észrevettem hogy már nem úgy nyúlok hozzá, hanem hirtelen, durvábban. Épp mint anyám, amikor nem volt kedve velem foglalkozni de muszáj volt. Na akkor megijedtem magamtól, kimentem az erkélyre és vettem pár mély levegőt, utána visszamentem és gondoztam tovább. A későbbiekben nagyon figyeltem erre és nem fordult elő többé amíg ez az időszak tartott (még egy hónapig kb. míg enni kezdett a cica).
2020. aug. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!