Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám többször megfenyegetett,...

Apám többször megfenyegetett, majdnem megvert, anyám a felbujtó. mit tehetnék?

Figyelt kérdés

krónikus beteg vagyok, emiatt otthon kényszerülök lakni, mert nem tudnék fenntartani egy lakást.


35 múltam.


a képlet a következő.


ha bármiben ellentmondok anyámnak, vbagy kifejezem vmiről a véleményem, ami neki nem tetszik, ő rögtön beárul apámnak.


apámmeg jön, rázza az öklét, és tegnap este is kis híján megvert, és megalázóan beszélt velem.


ez ebben a hónapban már többször előfordult, de az elmúlt években is rendszeres.


16 évesen suli mellett már dolgoztam, és dolgoztam egész addig, amíg meg nem betegedtem.


jelenleg fordítónak tanulok, ami otthonról végezhető, hogy ne szoruljak rájuk annyura abnyagilag.


a krónikus testi megbetegedést lelkileg is rosszul viselem, depressziót diagnosztizáltak már évekkel ezelőtt.


tehát nem elég hogy ennyi bajom van, még itthon is szívatnak.


a szüleim teljesen visszaélnek a helyzetemmel.

korábban albérletben laktam, az jó volt.


most már nem tudnám megtenni, mert a munkaképes egészségem oda, és így is hatalmas erőfeszítés minden nap.


amikor végső elkeseredésemben azt mondom, h. öngyilkos leszek, a szüleim, főleg apám válasza: rendben, legyyél, örülni fogunk neki, majd eltemetünk, és kész.


mióta apám nyugdíjas, állandóan itthon van, és még több konfliktusom van vele.


mindig megjegyzéseket tesz a külsőmre (a betegségem miatt változott a testem), ingyenélőnek nevez (évekkel korábban kölcsönkért tőlem negyed milliót, azóta sem kaptam vissza), a betegségemet is úgy kezeli, hogy leszarja.


azt tudnotok kell, hogy apám rettenetesen műveletlen, alacsony iskolázottságú, egyszerűen ostoba, ami arroganciával és nagyképűséggel társul.


rendszeresen megaláz, ha idegen nyelven hall beszélni, ez egyfajta kisebbrendűségi érzet lehet benne, mert ő nem tud.


de például hivatalosan beszélek vkivel angolul vagy franciául, apám meg elkezd ordibálbni, hogy magyarul beszélj, vagy szétverem a fejed.


ha könyvet lát a kezembe, gúnyol, szerinte felesleges időlopás, nem érti meg, h. nekem fontos az olvasás, mégha ő emiatt lustának is tart.


anyám módszere tehát az, h. ha ellentmondok neki bármibe vagy konfliktusunk van, fut apámhoz bemószerolni, mint egy dedós, és ők ketten szépen összefognak ellenem és szívatnak.


már tényleg ott tartok, h. nem bírom tovább.


tökéletrsen egyértelmű számomra, h. ez a 2 állat (nem tudom őket embernek tekinteni) nem szeret engem.


szülő így nem bánik a gyeekével, ahog ők, vagy akkor nem jó szülők.


a betegségemről soha nem beszélünk, nem téma, nem fejezhetem ki ezzel kapcsolatos érzéseimet, szorongásaimat, fájdalmamat.

ők azt várják, ugyanúgy legyen minden, mint előtte.


és mivel nyilván úgy már nem lehet, állandóan bennem laknak és terrorizálnak.



2019. febr. 1. 03:30
1 2 3
 1/27 Szabó Andi0101 válasza:
85%

Szia,


először is nagyom sajnállak, az ilyen és ehhez hasonló szülők nem szülők. De gondolom nem sajnálatra van szükséged. Az első és legfontosabb dolog rád nézve, hogy NE add fel! Talán így külső szemlélőként könnyű ilyeneket mondani, de hidd el ha feladod csak nekik teszel jót! Esetleg a családi vagy baráti körben nincs olyan ember aki tudna segíteni?

2019. febr. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
79%

Szia!


Barátaid, rokonok esetleg?


Jaj velem is ugyanezt csinálják, anyám megy oda apámhoz árulkodni, meg direkt elkezd üvöltözni. Utána megy, hogy "suétverlek, megöllej, agyonverlek, bevitetlek valahova".



Amúgy meg is tették párszor, akkor meg ment az elhitetés, hogy én vagyok az oka, megérdemeltem. Kutakodtak a teconomban...


Ha én tehezek róla, hogy eltörték az orrom stb...

2019. febr. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen genetikai hulladékok mint a szüleid, egyátalán minek léteznek?

Sajnálom hogy ez történik veled

2019. febr. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Szánalmas, hogy így bánnak veled, mikor beteg vagy.


Nem tudsz másik rokonodhoz költözni?

2019. febr. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg közös albérletbe? Egy szobában, akár szerényebb körülmények közt is sokkal jobb lenne, mint otthon.
2019. febr. 1. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
29%

De miért mondasz ellent anyádnak? Mire jó ez neked?

Az önvédelem része lenne, hogy szépen meghúzd magad, ha úgyse nyerhetsz. Csak a hülye veszekszik vesztes pozícióban...

2019. febr. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy a helyzeted nagyon nehéz, de csak a költözés a megoldás, a szüleid sajnos ilyenek maradnak.

Írd le mi a betegséged hátha privátban tud neked valaki munkalehetőséget ajánlani, egyre több cég elfogadóbb a fogyatékkal élőkkel szemben - adókedvezményt is kapnak utánad.

Fordulhatsz szervezetekhez is segítségért.

Ja és azt tudnod kell, hogy elsősorban az otthoni munka nem csak szakmától hanem a munkáltatótól is függ, szóval ne keseredj el ha visszautasítanak valahonnan.

2019. febr. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%
#2 - beteg embernek sajnos nem nagyon van barátja
2019. febr. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom mi lehet ez a betegség, miben akadályoz meg, de:


Abban igaza van az egyik válaszolónak, csak én másképpen fogalmaznék: veszekedni nem lehet egyedül. Ahogy Eckhardt Tolle is szokta mondani, hogy ne ellenállj, hanem engedd át magadon a "nyílvesszőket". Annyira nyomorultak a szüleid mentálisan és érzelmi intelligencia terén, hogy abszolút ignorálni kellene az attackjaikat.

Esetleg annyit elmagyarázhatsz, hogy pont azért tanulsz, hogy jól kereshess és ez pont hogy az egész családra vissza fog hatni pozitívan.

Húzd meg a határaidat, de ne állj bele vitába velük.

Mivel ez "csak" verbális bántalmazás, nem testi. Ha nem veszed fel, látják, hogy nem ugrasz rá, akkor elunják és abbahagyják.

2019. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
22%

"ebben a hónapban is többször előfordult"

*3 és fél órája tart ez a hónap...

2019. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!