Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne kezdeni az anyámma...

Mit lehetne kezdeni az anyámmal, ha ha 4 év után sem hajlandó elfogadni, hogy a nővérem öngyilkos lett?

Figyelt kérdés
4-en voltunk testvérek és a legidősebb nővérünk 4 éve halt meg, öngyilkosságot követett el. Igazából már jó egy 1 évvel voltak jelek, hogy valami nincs rendben. Azt nem gondoltuk, hogy ilyen súlyos a helyzet, de amiben tudtunk igyekeztünk segíteni neki a húgommal és az öcsémmel. Viszont a tragédiát nem tudtuk megakadályozni. Nehéz volt, de az évek során mi lassan elengedtük őt. A rendőrségi vizsgálat is öngyilkosságot állapított meg.Viszont anyánk már annak idején sem fogadta el, hogy öngyilkos lett volna, azt hiszi valaki megölte. Már annak idején is be akarta perelni a boncolást végző orvost, és többször kérte a rendőrségtől az ügy újra megnyitását.És még így 4 év után is magánnyomozókra költ nagyobb összegeket. Nem látja be, hogy felesleges. És látjuk hogy lassan az egészsége rovására megy ez az egész és attól félümk, hogy később a mentális egészségébe fog kerülni. Pszichológusnál, gyászterapeutánál már jártunk vele, többé-kevésbé használtak is neki, könnyebben visszarázódott a hétköznapi életben. Viszont az összeesküvés elméletét nem engedte el és lassan feladjuk hogy bárki is meg tudná győzni arról, hogy nincs igaza.

2020. aug. 28. 11:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok szakember, úgyhogy analizálgatni se akarok, de vhogy nekem rögtön az volt az első gondolatom, hogy ezzel az elmélettel saját magát védi, mert szinte biztos, hogy magát hibáztatja... :( ez már tényleg az az eset, hogy segítséget kell kérni, hogy a gyaszfolyamatot végig tudja csinálni. Teljesen ebből nem lehet helyrejonni, mert egyszerűen mikor a gyerek hal meg, az a természet ellen van, egy szülő hogy is dolgozhatná fel teljesen, hogy túléli a saját gyerekét... Borzasztóan sajnálom és őszinte részvétem.
2020. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%

Ugye egy anyának a gyereke elvesztése a legnagyobb fàjdalom. De ha az a gyerek még öngyilkos is lett, az már feldolgozhatatlan szàmàra. Öngyilkos lett -szenvedett- nem tudtam megmenteni, pedig én vagyok az anyja-az én hibám. Gondom ez játszódhat le anyukádban....

Őszinte részvétem!

2020. aug. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
11. Felpontoztalak téged is, én is borzasztóan sajnálom. De miért írjátok a szakember segítségét? Írta a kérdező, hogy járt szakembereknél, gyászterapeutánál. Ha ennél többet nem tudnak segíteni, miért kell ezt a részt erőltetni? A szakemberek hajlamosak az ember pénzét elszedni, kihasználni, a terápia kimenetele pedig általában bizonytalan. Ha most eleve gyászterapeuta a neve, és ehhez ért, ezt tanult, és ennél többet nem tud nyújtani, akkor ő is csak kihasználni. Nekik nálunk jobban kellene tudni, hogyan zajlik le ez az egész egy gyászoló fejében, teljesen képben kellene lenni minden problémával, és nem kellene kábítani a pácienst, elszedni a pénzét, ha nem tudnak segíteni.
2020. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Igen, írtam is, hogy járt pszichológusnál és gyászterapeutánál. De abban kért segítséget, hogy feldolgozza a lánya meggyilkolását. Szóval magát a halála tényét segítettek neki elfogadni, láttuk, látjuk,hogy javult, könnyebben birkózott meg az egésszel, könnyebben visszazökkent a hétköznapi kerékvágásba. Viszont azzal kapcsolatban nem kért és nem is fogad el segitséget, se tanácsot, hogy öngyilkos lett volna a nővérem, mert vam győződve róla, hogy megölték.
2020. aug. 28. 12:37
 15/25 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

A lényeg, hogy anyátokban a gyilkosság teóriával szembeni kételyt kell ébreszteni.

1. Pszichoterápia: Újabb kört kell menni. Lehetőleg másik terapeutánál. De a hatásosságában kétkedek. Ez már nem mentális baj, hogy annyira le lenne törve, hogy ki sem lép a házból vagy ilyesmi, hanem önmagának hazudik.

2. Amiért önmagának hazudik: Az öngyilkosság-hipotézis alapja, hogy az ő lánya nem lehetett - szerinte - öngyilkos/nem drogozott. Ennek beismerése annak elismerése lenne, hogy az anyátok nem tökéletes/elég jó/mindenre odafigyelni tudó anya, aki mindenre odafigyel, és olyan erősre stb. nevelte a gyereket, hogy az ő gyereke nem követ el/kényszerül ilyenre.

3. Amíg ezt önmagának be nem ismeri vagy legalább nem kételkedik, semmi értelme a terápiának.

4. Érdemes lenne finoman szembesíteni, hogy ez az energia, amit belefeccöl a nyomozásba, az egyéb szeretteitől vonja el. És ha meg is találják a - nem létező - gyilkost, az akkor sem adja vissza a lányát.

2020. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem járt elég ideig, vagy nem volt jó a szakember... Ez nem egészséges gondolkodás, nem csak a halál tényét kell elfogadni, hanem azt is, hogy a gyereke önkezével vetett véget az életének. Van itt még tennivaló bőven.
2020. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
59%

13-as, azért javaslunk további szakembereket, mert sajnos a mentális és pszichés betegségek ilyenek, sokan 4-5 orvost keresnek fel, mire valaki kezelni tudja a problémát.

A testi megbetegedésekkel ellentétben itt nem áll rendelkezésre olyan sok lehetőség, mint ahogy pl. egy vérvételből a más szakágon dolgozó orvosok sok dolgot le tudnak szűrni, addig egy pszichológus / pszichiáter csupán a beteg (és annak hozzátartozói) elmondása alapján tud következtetéseket levonni, ezért nehezebb dolga van. Az sem mindegy, hogy az orvosnak volt-e már tapasztalata hasonló esettel.

Egyébként egyetértek, sok esetben az orvos tényleg csak a pénzt látja maga előtt, de sajnos ebből a helyzetből nincs más kiút, mint normális szakembert találni és az ő segítségével megoldani a problémát.

2020. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon sokáig kellene( megfelelő) szakemberhez járnia, megkockáztatom,hogy akár élete végéig. A gyilkossàgteória önvédelmi reakció szàmára, mert ha szembe kéne néznie az igazsággal lehet nem viselné el.
2020. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%

Egy anya sosem tudja elfogadni a gyereke halálát. Főleg, ha az öngyilkosság, ez valahol mindig nyomot hagy. Hogy kiben mekkorát az ember függő.

Legyetek vele sokat, próbáljátok minél többet terelgetni a gondolatait. Szegény :/

2020. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

15.

"3. Amíg ezt önmagának be nem ismeri vagy legalább nem kételkedik, semmi értelme a terápiának."

De hát pont az lenne a terápiának is egyik célja, hogy beismertessék vele. Pont az lenne a lényeg, hogy amit az ember nem tud, nem képes megtenni, abban segítsenek.

2020. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!