Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak, ha az egyik...

Mit csináljak, ha az egyik barátom öngyilkos akar lenni, de nem hajlandó elfogadni, ha segíteni akarunk? Akkor, hogyan segítsek?

Figyelt kérdés
Szóval, van egy barátom, aki meg akar halni, legalábbis, mindig ezt mondja, de nem hagyja, hogy segítsek. Mindig elutasít, és azt mondja, hogy már így is mindegy, nem lehet rajta segíteni. Mondtam, hogy elkísérem szívesen pszichológushoz, de nem szeretné. Mondtam, hogy akkor hívjon fel egy lelkisegély vonalat, ha már nekem nem hagyja, hogy valamit tegyek érte, de azt se szeretné. 10 éve barátok vagyunk, fontos nekem nagyon, de nem tudom mit tehetnék. Próbálok vele törődni, csak nem megy, mert ellök azzal, hogy meg akar halni, és nem tud neki senki se segíteni. Mit tehetnék?
2018. szept. 24. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi, ha mondogatja, akkor nem teszi meg.
2018. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 10 éve már ezt nyögi, akkor az nem fog. Volt egy ilyen fazon a Hoxa-n, szerintem kamuzott, és energiát szipkázott az emberről:D
2018. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elsőnél a pont. Aki mondogatja, az nem teszi meg.
2018. szept. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"10 éve barátok vagyunk, fontos nekem nagyon, de nem tudom mit tehetnék."

Ezt így mondtad már neki is? :) Tudom, hogy jó szándékú vagy, de a "menj pszichológushoz" "hívj lelki segély vonalat" az egyik legnagyobb klisé, amit mondhatsz neki és sokszor épp ellentétes hatást érsz el vele. Inkább azt kérdezd meg, hogy tudsz-e segíteni, ha igen, hogyan és légy mellette. Ennyi.


Ha akarsz témába vágót (akár ellinkelhetnéd neki is): [link]

2018. szept. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!