Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetek depressziós egy szülő...

Lehetek depressziós egy szülő miatt? Voltatok így? Köszi, ha elolvassàtok

Figyelt kérdés

Röviden annyi a helyzetünk,hogy az én szülői hàzamban élünk (èn s a pàrom, egyik nagyszülőm az egyik részén)

Anyukám már ritkán van itthon, mivel van egy élettársa.

A ritkán azt jelenti ,hogy hetente kb 2 nap, de van ,hogy egy egész hetet itthon marad, rendezi a kertet,mert azt nem adná semmiért.

Amit tudni kell róla, hogy nagyon kemény, erős személyiség. Szerintem idegileg labilis, főleg miután meghalt apukám mèg inkább nehéz lett az èletünk. Egyik percben minden baja van, aprósàgokèrt kiabál velem, csapkod,ideges. .aztan jön nyalizni,puszilni és kèrdezi èn mièrt nem ölelem meg szeretem ?!

Rendmàniàs, ha valami nem ott és úgy van ahogy akarja, kiakad. Ha itthon van nekem nincs terem, megmondja, hogy mit csinaljak(23 éves vagyok) és ha ellenkezek,akkor én vagyok a rossz aki nem csinál semmit, a lusta, akinek semmi dolga.

Amikor nincs itthon én szèpen és nyugodtan vezetem a háztartást, elvagyunk a pàrommal. Ha ő jön és végzi amit kitalál,köteles vagyok felboritani az egesz rendszerem és azt csinálni amit ő mond? Ráadásul nem kèrèsek, hanem szó szerint parancsok.

Már pár napja itthon van, úgy volt ,hogy a hétvégén elmegyünk valahova a párommal és kozli, hogy munka miatt nem tud. En erre annyira kiborultam, hogy ma folyton a sírás kerülget.

Egyébként nem szoktam ilyen kicsinek tűnő dolgokon kiakadni, de most nagyon ràmtört és kezdem azt hinni, hogy anyum hatàsa,ami összegyűlt a napokban.

Már maga a jelenléte, az hogy beleszól mindegyik mozdulatomba feltud hergelni. Már az, hogy látom megint valami baja van velem nem hagy nyugodni, zavar. Ma pl dolgozni sem tudtam, mert folyton èrt el a sírás és nem tudok koncentràlni. Folyton hullámzik, néha jön, hogy ő akar nekem segiteni( a tervezett vallalkozasomban) ilyenkor kezdem azt hinni,hogy jó is lehet a kapcsolatunk és örülök.. aztán másnap megint minden baja van. En nem tudom jól viselni ezeket az ingadozó állapotokat.

A pàromat is hibáztatom már, vele is veszekszem, mert úgy érzem nem èrt meg és nem áll ki mellettem. Azért lakunk mèg itt, mert szerinte így jobban tudunk gyűjteni saját lakasra,legalább nem fizetünk senkinek magas lakbèrt. De én nem tudom,már ott tartok,hogy inkabb kiadom azt a pénzt csak legyek jól.


Szerintetek lehetek miatta ennyire gyenge idegileg ? Kissè megijeszt a reakcióm, és nem èrtem,hogy velem van valami problema amit kezelnem kène, vagy más is kikèszülne így?


2020. aug. 28. 11:53
 1/10 A kérdező kommentje:

Van, aki azt mondja , hogy örüljek, mert nagyrèszt nincs itthon, amikor meg itt van akkor ne vegyem fel amiket mond, ne vegyem szívre stb. De ez nem megy nekem. Egyrèszt nagyon terhelőnek èrzem, hogy nem hagy nyugton..konkrétan ha latja ,hogy leültem, akkor màr parancsol valamit, vagy beleköt,hogy én mièrt nem csinálok valamit.

Másrészt ha kiállok magamèrt, hogy hagyjon békén,mert felnőtt vagyok,akkor rossz,hogy ilyen viszonyba kerülök a saját anyammal:(

2020. aug. 28. 11:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
amennyire tudom, a depresszió egy állandó állapot, nem olyan, hogy egyik percben az vagy, másik percben nem, attól függően, hogy pl. ott van-e valaki melletted, aki dühít... és hát a depressziós emberek inkább magukba fordulnak, mint hogy konfrontálódjanak bárkivel is, szóval nem hinném, hogy depressziós vagy. ez csak simán természetes reakció, hogy dühös vagy valakire, aki dühít :D
2020. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Az a baj, mikor dühös vagyok,akkor nem tör rám a sírás kb minden 10. Percben:(

Sokszor érzem azt, hogy kilátástalan az életem és semmi èrtelme nincs az egésznek, de aztán valahogy próbálom minden nap megtenni amit muszáj. Amennyire tudom,mert amúgy évek óta szinte állandóan fáradtnak èrzem magam s nehezemre esik elvégezni a feladatokat, de valahogy kényszerítem magam.

Aztán mikor ő itthon van,olyan mintha ezek az érzések felerősödnènek és frusztràlttà vàlok.

2020. aug. 28. 12:13
 4/10 Pekka ***** válasza:
Beszéld meg vele, hogy ezt hagyja abba, mert tönkreteszi az életedet és a kapcsolatodat. lehet, hogy megharagszik, de már felnőtt vagy, semmi köze ahhoz, hogy te hogy vezeted a háztartást, gyakorlatilag semmi köze az életedhez. Ha ezt nem tudja felfogni, akkor költözzetek el. Hogy nyugodtan tudsz együtt élni a pároddal fontosabb, mint a pénz.
2020. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Sokszor érzem azt, hogy kilátástalan az életem és semmi èrtelme nincs az egésznek, de aztán valahogy próbálom minden nap megtenni amit muszáj. Amennyire tudom,mert amúgy évek óta szinte állandóan fáradtnak èrzem magam s nehezemre esik elvégezni a feladatokat, de valahogy kényszerítem magam."

na ez így már sokkal inkább hangzik úgy, mintha depressziós lennél, a kérdésedben ezeket nem láttam... ha ez valóban így van, valahogy meg kell oldani, mert ha ez az állapot súlyosbodik, nagyon hosszú és nehéz folyamat kimászni belőle... ha mást nem is tudsz hirtelen tenni, keress egy pszichológust, beszélgessetek, ő segíthet, hogy kicsit kitisztulj, utána tiszta fejjel könnyebben megoldod a problémákat. Remélem minden rendbe jön.

2020. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :(


Arra próbáltam gondolni,hogy anyàm miatt van ez az egèsz, és ha végre teljesen külön életem lesz, akkor minden rendbe jön.

Az igaz,hogy jobban érzem magam,ha nincs itthon,viszont egyfajta kilátástalanság mindig jelen van bennem, folyton agyalok,magamra veszek dolgokat és ugye a fáradtság érzése már lassan àllandò. Voltam vèrvètelen, semmilyen fizikai hiány nem áll fenn és nem tudtam mire gondoljak.

Sosem voltam pszichológusnàl, valóban kihozhat az ilyen helyzetekből? Egyébként én erdèlyi vagyok, fèlek nem találnèk jò,magyar nyelvű szakembert.

2020. aug. 28. 12:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Mérgező anyád van, igen, ő tesz tönkre, egyetlen megoldás, hogy olyan helyre kell költözni, ahova nem tud utánatok menni. Akkor is, ha anyagilag rosszul jöttök ki, mert a testi-lelki egészséged annál sokkal fontosabb. (Elvileg remek ötlet a pszichológus, de mivel baromi sokba kerül - nyilván ott is - most inkább a lakásköltségekre kell a pénz.)
2020. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a depresszió tünetei.

Teljesen nem tud meggyógyítani, ezt csak te tudod megoldani, de sokat tud segíteni, tanácsokat ad, hogy min és hogyan változtass, esetleg ha szükséges, elküld pszichiáterhez, aki felír gyógyszereket.. Sajnos én is átestem rajta, úgyhogy tapasztalatból beszélek.. az mindenképp egy jó jel, hogy még nem hagytad el magad teljesen, próbálsz kitartani, addig kellene lépned, amíg ez így van, mert idővel ez olyan szintre fog lépni, hogy már arra se lesz erőd, hogy egyáltalán megpróbáld magad rávenni a mindennapi teendőkre és onnantól már kevés leszel egyedül ahhoz, hogy kimássz belőle, a mondataidból ítélve pedig nem vagy olyan környezetben, ahonnan sok támogatást és segítséget kapnál abban a helyzetben... valahogy vedd rá a párod, hogy lépjetek le arról a helyről, akárhova, akárhogy, de változtass, minél előbb.

2020. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A párod egy élősködő parazita. Az én szüleim az ilyet a küszöbön nem engedték volna átlépni, nem hogy még odaköltözzön herének a nyakunkra!

Örülj, hogy anyád megtűri az élősködő lusta kölykét meg a heréjét, ne még itt siránkozz meg depressziózz! Összetett kezekkel adj hálát, hogy ilyen anyád van!

2020. aug. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Utolsó, te meg tartsd meg magadnak az ilyen megjegyzèseket! Mert semmit nem tudsz a pàromròl, vagy akár a családomról!

Ne mondd màr,hogy annyira rossz dolog àtmenetileg a saját hàzunkban lakni, amíg nem telik sajátra! Persze úgy könnyű, hogy a szülők perkàlnak ès rögtön sikerül lakást venni az új pàrnak! Sajna mi nem vagyunk ilyen helyzetben, így számára természetes, hogy legalább így támogat minket, hogy lakhatok a házamban😅😒.

Sőt, azt szeretnè, hogy el se költözzünk, ne legyen messze az unokáktól. Mi nyilván szeretnénk külön otthont,amint lehetséges.

2020. aug. 29. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!