Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Depressziós felnőtt gyerekemen...

Depressziós felnőtt gyerekemen hogyan tudnék segíteni, ha elutasítja az orvosi segítséget?

Figyelt kérdés

Van egy 25 éves fiam, akinél még tinédzser korában alakult ki a depresszió, legalábbis valamifle hasonló dolog. Akkor kapott egy ideig gyógyszeres kezelést és járt pszichológushoz egy ideig, mert egyik nyáron odáig fajultunk, hogy a szobájából se jött ki, nem evett, nem ivott, nem volt kedve semmihez és ez engem idegileg kicsinált, neki se volt jó.

Mikor elment kollégiumba, egyetemre ott valamivel jobban lett, nem szedte már a gyógyszereit, lett pár barátja, kapcsolata. Két éve végzet, összeköltözött a lánnyal, de fél éve megszakadt a dolog közöttük, azóta itthon lakik újra.

Az utóbbi hónapokban megint kezd visszaesni, a munkáját alig bírja végezni, nem megy sehová se maga, se velünk, se az ismerőseivel. Hétvégén csak otthon van, ismét alig eszik-iszik, mindig modnja, hogy nagyon rossz neki, de fogalma sincs miért, meg hogy mi tenné boldoggá. Nagyon kezdem félteni, mert kezdi teljesen elszigetelni magát az emberektől. Most még mi vagyunk neki a férjemmel, de féltem, hogy mi lesz vele majd a későbbiekben, illetve, hogyan fgják neki a munkahelyén elnézni, hogy nem épp teljesít a legjobban, jelenleg sokat is marad otthon, ami érthető okokból nem épp tetszik a főnöknek.

Ő azt mondta, hogy úgy érzi magát, mint aki nem is élne, meg nagyon nagy megterhelésnek érzi a fürdést, ágyból való felkelést is. Mondtam neki, hogy megint menjen orvoshoz, de egyszerűen elutasítja, hogy szerinte nem segítene neki.


2019. júl. 8. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Nem lehet azon segíteni, aki nem akarja, hogy segítsenek. Viszont nem ártana, ha most egy kicsit leszakadna rólatok. Segítsetek neki egy albérletet keresni, ahol senki sem szól bele az életébe. Talán az önállóság, és az önmaga iránti felelősség kicsit felnyitná a szemét és ösztönzőleg hatna rá. Ne akarjatok ennyire beleavatkozni a dolgokba, inkább legyetek ott neki a háttérben mindig, ha szüksége van rátok. Ne kezdeményezd a lelki segítséget, csak ha ő magától kéri.
2019. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%
Az egyetlen, amit tehetsz, ha elküldöd otthonról, hogy kénytelen legyen önmagáról gondoskodni, amíg te törödsz mindennel, addig semmi esélye kijönni ebböl a helyzetböl.
2019. júl. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Kognitív viselkedés terápia, gyógyszeres kezelés,esetleg addig gyógytea pl.macskagyökér. Sajnos jellemző,hogy nincs betegsègtudat
2019. júl. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Első válaszadónak igaza van. Azon nem lehet segíteni, aki nem hagyja, én ezt a saját káromon tapasztaltam meg apámmal. Csak a szenvedés volt belőle. Eltartottuk, amint elzártuk a pénzcsapot (apám egyedül élt, én és tesóm felnőtt gyerekeiként küldtünk neki pénzt), azonnal változtatni akart.
2019. júl. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ő magáról gondoskodik olyan értelemben, hogy pénzt keres, ellátja magát, csak itthon él. (nem ezzel van a bajom)

hanem, hogy állandóan rosszul érzi magát, nincs kedve semmihez

2019. júl. 8. 16:32
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

Hidd el, ha nem veletek él, sokkal elöbb kijön ebböl a fázisból, és tesz valamit ellene.

(Tapasztalat, a lányom ugyanígy volt. Miután kiköltözött, egy ideig még depressszív volt, de elment szakemberhez, majd idöven rendbejött, késöbb talált párt magának és most normálisan él)

2019. júl. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Én is kb. akkor jöttem rendbe, miután elcuccoltam otthonról. Pedig normális szüleim vannak.
2019. júl. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Sehogyan sem. Senkin nem lehet segíteni, aki nem akarja a segítséget, mert annak vagy hiányzik a betegségtudata, és/vagy az akarata és a gyógyulási szándéka. Egyszerűen csak hagyd békén.
2019. júl. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan gondoljátok, hogyha most még otthonról is kivágnák, az javítana az állapotán?

Érdekes, én olyan történetet ismerek, ahol albérletben lett öngyilkos valaki.

Eljár dolgozni, emberek között van, ha nem akarna otthon lakni, nem költözött volna haza.

Alapban van valamilyen mentális betegsége, amire csak rápakolt a zátonyra futott párkapcsolata is.

Kérdező!

Beszélj a háziorvossal, lehet tud valami megoldást, mert nem hiszem, hogy egyedi eset vagytok a történelemben.

2019. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na, hogy vagytok azóta, kérdező?
2020. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!