Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Korai kötődés "hibáit" felnőtt...

Korai kötődés "hibáit" felnőttként hogy lehetne kijavítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Édesanyám szülés utáni depresszióval küzdött, fél éves koromig édesapám és a nagymamáim gondoztak. Utána is jó ideig érzelmileg elérhetetlen volt.

Nem hittem volna, hogy okozott ez bármi problémát bennem, mert nagyon jó a kapcsolatunk, Ő a legjobb barátnőm is egyben. Mégis így felnőttként egyre nyilvánvalóbb, hogy a kötődési problémáim, érzelmi zárkózottságomat és további remek dolgokat ennek köszönhetem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

25n


2020. aug. 29. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus.
2020. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakember. Pszichológus, kineziológus. Családállítást is csináltathatsz, talán sikerül feloldani a traumát. Anyukád és te is kellesz hozzá.
2020. aug. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Életed melyik területén éled meg a legrosszabbul ezeket a kötődési

problémákat?


Munkahelyeden nem akadályoz a munkavégzésben, gondolom. Párkapcsolati/együtt járási próbálkozásaid az ellenkező nemmel milyenek?

2020. aug. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Az az érzésem, hogy ez részedről felelősség-elhárítás. Sehol nincs előírva, hogy csecsemőkorban csak az anya lehet a kötődő személy. Neked volt 2 szerető, elérhető gondozód. Azon kívül nem az első fél év, hanem az első 3 év a kiemelkedő fontosságú. Nem tudom, mennyi nálad a jó ideig, de 3 éves kor előttre nem emlékszel, tehát ezt csak elmondásból tudhatod. Viszont azóta szorossá vált a kapcsolatotok. Egyáltalán mit jelent nálad a kötődési probléma? A zárkózottság még nem az.
2020. aug. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Azért kemény, hogy ott tartunk, hogy full laikus emberek azért, mert elolvastak 1-2 pszichológiai témájú cikket, jobb esetben könyvet, ilyen könnyen dobálóznak ilyen kifejezésekkel, hogy kötődési probléma meg toxikus szülő és társai.


Nem is csak erre a kérdésre vonatkozik ez, hanem úgy általában... nekem ez döbbenetes. Egyáltalán nem biztos, hogy anyukád miatt van ez, ahogy a 4-es írta, nem voltál magadra hagyva, szeretettel gondoztak csecsemőként is. Fordulj szakemberhez persze, ha úgy érzed, hogy anélkül nem megy, de vannak dolgok, amiken tudatosan és akarattal is lehet fejleszteni, pl az, hogy nyiss más emberek felé, az tipikusan ilyen dolog.

2020. aug. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Óvodás koromra javult a helyzet, szóval emlékszem is illetve soha nem csinált titkot a családom belőle, sokat meséltek a születésem utáni időkről.

Párkapcsolatban is valamennyire akadályoz (bizalmatlanság, elhagyástól való félelem stb) , de kifejezetten nőkkel való kapcsolat kialakításban gátol kórosan, képtelen vagyok nőkben bízni, kizárólag férfi barátaim vannak mai napig.

2020. aug. 29. 11:13
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Mindenesetre ne az anyukádat tedd felelőssé. Olyan nincs, hogy képtelen vagy, csak akarni kell. Lehet, hogy nehéz, de ez a feladatod. És főleg ne határozd el előre, hogy képtelen vagy, bármelyik pillanatban találkozhatsz egy olyan emberrel, akiben spontán megbízol.
2020. aug. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jesszus, nem magamról hárítom a felelősséget rá, nem hibáztatom, soha egy rossz szóval nem illettem, hisz Ő sem tehet semmiről. De tény, hogy a kiskori emlékeim javarésze borzasztó vele kapcsolatban. Folyamatos elutasítás, ridegség.

Hetes, ez pont nem olyan, amit csak akarni kell. 25 év alatt elhiheted, hogy épp eléggé akartam már, és megannyi nagyszerű nővel találkoztam.

Kiskamaszként voltam pszichológusnál más okokból kifolyólag, ő vetette fel az egészet elsőként, csupán akkor nem foglalkoztunk vele különösebben.

2020. aug. 29. 11:38
 9/12 anonim ***** válasza:
33%
Akkor miért kérdezed, menj el pszichológushoz. :)
2020. aug. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elfogok :)

Csupán kíváncsi voltam, és azt gondoltam lesz olyan, aki hasonló cipőben járt/a témában jártas és esetleg szolgálhatna pár hasznos információval. Ettől függetlenül mindenképp szakember segítségét fogom kérni.

2020. aug. 29. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!