Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok a menzán enni, de...

Nem akarok a menzán enni, de a szüleim erőltetik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
érvek kellenének

2020. aug. 30. 09:37
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/151 anonim ***** válasza:
70%
58: hát ez igen szomorú, bár szerintem a putrisoron jut ennyi a gyerek kajájára, mindenhol máshol azért kicsit többet is tudnak bele invesztálni.
2020. aug. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/151 anonim ***** válasza:
31%

60


Tehát nem tudod leírni, pedig nagyon kiváncsi lettem volna, hogy én magam hol ronthatom el a főzést minden nap, hogy nekem bezzeg nem jön ki annyiból... De hát, na ez van. Mr.Anonim a neten tudja, jobban ráadásul. Fogyatékos

2020. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/151 anonim ***** válasza:
80%

63: az ételek-italok kategóriában van néhány ámokfutó, aki havi 10 ezerből megoldja a teljes étkezését és állítja, hogy baromi egészségesen.


Én sem értem, nálunk ha a luxuscikkeket (édesség, kávé és társai) kivonom az egyenletből, és a húst redukálom, a zöldség, gyümölcs, minőségi köret, tejtermékek és egyebek nem oldhatók meg ennyiből, max ha nekiállok a szomszéd kukáját is áttúrni valami használhatóért...

2020. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/151 anonim ***** válasza:
98%

#55 Te gulyással viszed be a napi 3 liter folyadékot? XD

És kérlek, mutass már nekem egy menzát, ahol gulyást adnak! Vagy azt hívod gulyásnak, ami paprikás víz egy szem mócsinggal? Hát, nem sok finom kaját ehettél... :/

2020. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/151 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid mit mondanak miért egyél ott?

Nekem szülőként nem kellett különösebben érvelni, láttam, hogy a gyerek nem evett eleget a suliban mert mikor hazajött már ment is a hűtőhöz. Így az első lehetséges alkalommal (amint felsős lett) kiírattam. Gimiben újra megpróbáltuk, de nem jött be az a konyha sem, ott konkrétan rosszul lett pár zsírosabb kajától, mivel itthon nem főzök zsírosan. Az azért fontos, hogy amúgy is főztem, mert én sem szeretem a menzát a férjem munkahelyén meg nincs is.

Az anyagiakkal is lehetne érvelni, ha egyáltalán fizettek érte. Mert én pl. úgy gondolkoztam, hogy akármilyen olcsó is a menzás ebéd ha nem eszi meg és utána ugyanígy itthon kell megetetnem az kidobott pénz. Amúgy nem csak azért olcsó mert nagy tételben vesznek mindent, hanem azért mert támogatva van. Az államkincstár és az iskola fenntartója még annak is támogatja, hogy olcsóbb legyen akinek nincs három gyereke. Három gyerekkel meg ingyenes. Nekünk nem lenne az,kb. 6-650 Ft körül kellene fizetni. Viszont ha te ingyen eszel akkor nehéz lesz meggyőzni a szülőket, hogy adjanak erre külön pénzt.

2020. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/151 anonim ***** válasza:
78%
#67 Arra még mindig nem válaszoltál, miért a gulyás számodra az egyetlen folyadék. Nem megterhelő a gyomrodnak a napi 3L gulyás? Hány kiló vagy így? Nem bonyolult minden nap ennyit főzni? Legalább bográcsod van? Vagy kis fazekakban kell megfőznöd ilyen horribilis mennyiséget? Pohárból iszod? Vagy egyenesen a fazékból?
2020. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/151 anonim ***** válasza:
70%
67-es miért lovagolsz ennyire a IQ-szinten, a kreténségen meg egyebeken? Talán ennyire selejtes vagy? ennyi hibád van, amit minden nap a pofádba dörgölnek? Miért nem mész inkább kisegítőbe vagy ha felnőtt vagy inkább zárt osztályra? ott talán nem te lennél a leg selejtesebb.
2020. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/151 anonim ***** válasza:
89%

Én napi 3L gulyástól biztos hogy fosnék mint az állat :D


Meg ennyi gulyástól nem hízol mint egy disznó?

2020. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/151 anonim ***** válasza:
1%

62!


Egy gyerekre, az iskola napokra számoltam. Ha van több gyerek, akkor ez az összeg emelkedik. Plusz ne felejtsd el, hogy ott a hétvége, meg a szülők is. Hidd el, a fejenkénti 10e körüli összeg nem sok háztartásban áll rendelkezésre csak étkezésre....

2020. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/151 anonim ***** válasza:
8%

71


Te is ostoba vagy? Milyen 3 liter gulyás? Arról volt szó, hogy a leves célja szimpla folyadék bevitel, lehetőleg vitaminokkal, ásványi anyagokkal, rosttal. Beindítja az emésztést, segíti a beleket. Ha szerinted azt a X decit jobb bevinni csapvízzel, hát hajrá...

2020. aug. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!