Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok a menzán enni, de...

Nem akarok a menzán enni, de a szüleim erőltetik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
érvek kellenének

2020. aug. 30. 09:37
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/151 anonim ***** válasza:
80%

Aki 377 forintos menzaebéden akarja tartani a gyerekét az a pokol legmélyebb bugyrában rohadjon el. Ha nagytételben vásárolsz sem tudsz ebből egy normális tányér kaját kihozni, max a magyar konyha eltelítő, de "üres" legalját felvizezve.


20 éve voltam menzás, szerintem akkor is kb. ennyi lehetett, és az is gyöngébb minőségű volt, de manapság amiket látok a menzákon okádásokat, az bűncselekmény... Nemcsak oviban és suliban, de munkahelyeken is. Inkább főzök 2-3 naponta több napra előre, de eszik mindenki normális kaját. Azt sem értem, hogy miért ne főzhetne magára egy gyerek, ha egyébként már elvan a konyhában és elég nagy hozzá.


Kérdező, lehet az a baja a családnak hogy kupit hagysz magad után? Tesóm jól főz, de irtózatos mennyiségű szennyest gyárt. Ígérd meg a szüleidnek, hogy elmosogatsz és nem gyújtod fel a lakást.

2020. aug. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/151 anonim ***** válasza:
28%
Hmm, most néztem meg a debreceni iskolai kaját, 420 az ebéd, minden nap hús, teljesen kielégítő, megnézem melyik nagy huszár főz ilyeneket ennyiért, minden nap. összesen 645 forintért kap 3x enni egy nap. Aki ezentúl kommentel, az szeretném, ha 3500forintért ide rakna elém 3x5 tízórait, ebédet, uzsonnát, minden nap kell leves, és hús is, és savanyúság is, mert, hogy az is van. Köszönöm!
2020. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/151 anonim ***** válasza:
16%

*heti 3500ért 3x5-öt, tehát 3 hétre leosztva. Ha nem lesz kielégítő egészségügyi szempontok alapján,akkor kuka


Ezek tükrében okoskodjon, kérdezőt is szereteettel várom, hogy prezentálja a kaját, ami túlmutat a sültkrumpli + ketchup kombón

2020. aug. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/151 anonim ***** válasza:
4%
Bezzeg a hülyeségre, jön a válasz ezerrel...
2020. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/151 anonim ***** válasza:
89%

"Utolsó, sajnálom, de bizony kretén vagy. A leves célja nem az, hogy a te kis gyomrocskád tömve legyen mindenféle jóval általában, hanem pontosan a víz leginkább. Az emésztést is segíti, persze ezt egy 1bitesnek felesleges mondani."


:D :D :D Arról ugye tudsz, hogy ha megnyitod a csapot, víz jön belőle, amivel a folyadékfogyasztásod meg van oldva, és ehhez nem kell a menzán étkezned? Ha te 4 deci folyadékért fizetnéd a menzát, akkor itt közülünk te vagy a legkreténebb.

2020. aug. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/151 anonim ***** válasza:
14%

45: továbbra is várom a választ a kérdésre, az nem válasz, hogy változnak az árak a boltban vagy, hogy nem tudsz 1 főre vásárolni. Akinek meg kell terveznie és be kell osztania a pénzét, az le tudja osztani 1 főre a költséget is.


Nem is véletlenül kérdeztem, senki nem fog erre tudni válaszolni, ugyanis ennyi pénzből nem lehet változatosan és egészségesen táplálkozni. Tudom, mert volt idő, mikor ennyiből kellett megoldani a kaját, sok mindent lehetett mondani arra az étkezésre, de hogy változatos lett volna, azt nagyon nem. Egészséges is csak jóindulattal. És ez volt kb 10 éve, amikor még nem olyan élelmiszerárak voltak, hogy konkrétan olcsóbb lassan a hús, mint a zöldség és gyümölcs.

2020. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/151 anonim ***** válasza:
13%
Ez a kérés is csak arra jó, hogy mindenki sorban lepontozza az összes választ. Szerintem ilyenkor már azt sem nézitek, ki mit írt, csak megy a piros. :D
2020. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/151 anonim ***** válasza:
24%

51!


Egy hónapban van mondjuk 21 tanítási nap. Az a már említett 377 forinttal számítva 7981 forint. Ez sok családnak így is sok pénz. Ennek kb a duplája kell ahhoz, hogy valóban normálisan lehessen főzni- és akkor még mindig csak a kerdezo ebédje van megoldva.

2020. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/151 anonim ***** válasza:
61%

"Aki 377 forintos menzaebéden akarja tartani a gyerekét az a pokol legmélyebb bugyrában rohadjon el."


Vagy fél liter menzás "eddmeglevesben".

2020. aug. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/151 anonim ***** válasza:
43%

Nem, szimplán senkinek nincs semmi kedve egy trollnak bizonygatni hogy kilehet hozni, ha leírná valaki forintról forintra is belekötne a kretén majom.



Illetve tekintve hogy jelenleg még pénzem se lenne hogy a szokásos kört beiktassam (ma piac sincs) így aztán fölösleges kört se fogok tenni, csak azért hogy kiírhassam gyakorikérdésekre a listát amiből éppen ma kilehetne hozni...

2020. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!