Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok a menzán enni, de...

Nem akarok a menzán enni, de a szüleim erőltetik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
érvek kellenének

2020. aug. 30. 09:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/151 anonim ***** válasza:
79%

377-forint per nap? annyiból egész jó dolgokat kilehet hozni, összeteszed egy heti pénzt és megveszed előre a hozzávalókat egy hétre, úgy hogy ne csak 1-2 féle kaját tudj enni akkor egész istenesen lehet kajálni.


19-es igen a következő busz általában nem 30-perc várakozást jelent hanem minimum 1 órát ha azzal számolsz hogy végez délután 5-6-kor, vár egy órát legjobb esetben felszáll 6-kor utána utazik hazaér 6:30-ra, és még a házit is meg kell írja mind a 8-10 holnapi órájára akkor az igencsak kib@szott gáz.

2020. aug. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/151 anonim ***** válasza:
81%

"ha valaki húst hússal enne, annak ez az összeg semmire sem elég."


Egyetértek, plusz kieg hogy a menzán se kapsz húst hússal, vagy ha igen 100% hogy a leg minősíthetetlen ehetetlen cuccot tolják eléd.

2020. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/151 anonim ***** válasza:
78%
Mennyi a menza egy hónapra a sulidban?
2020. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/151 anonim ***** válasza:
29%
Gondolom azért erőltetik, mert jiivak olcsóbb, mintha mindennap otthon főznének
2020. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/151 anonim ***** válasza:
90%

Én 5.-ben hagytam abba a menzás étkezést. Egyszerűen sz*r. A levesben nincs semmi kb., a főzelékek vízzel vannak higítva így jól lakni vele nem lehet. Aminek van állaga, annak meg az íze rossz :D És szerintem mindenkinek vannak olyan ételek, amiket nem szeretnek, és ha olyan van a menzán, akkor éhezik a gyerek?

Igen, lehet hogy olcsóbb, lehet hogy 377Ft - de a minősége is olyan ;)

Valóban, a régebbi menza kaja jobb volt, mármint amiket a szüleim meséltek, akkor még nem a vizezett ocsmányságot tették eléjük.


Nálam hála az égnek egyszerű volt a helyzet, szóltam itthon, hogy ez így nagyon nem működik, onnantól csak vettünk egy ételhordót, és az otthoni kaját vittem. Nálunk a szüleim mindig nagy adagokat főznek, ugyanazzal az étellel elvagyunk 2-3 napig 4-en. De nem is értem a hozzászólásokat sem. Suliidőben nincs meleg kaja otthon? És nyáron? Szünetekben? A szülők mit esznek? Munkahelyen gondolom nincs menza... Otthonról viszik a kaját? Akkor a gyerek miért nem viheti? Ha rendeli, akkor a gyereké miért nem fér bele? Ő nem érdemli meg, hogy normális kaját egyen? Eléggé sántít a dolog. Szerintem minden megoldható lenne, csak a szülők nem hajlandók a változásokat elfogani. A kérdező nem a legújabb fél millás telefont kérte, nem a Ps4-et, csupán annyit, hogy hadd egyen finomat, OTTHONI kaját, és ne azt a menzának nevezett moslékot, amit néha még a kutyának sem adnék oda.


Kedves kérdező! Próbálj meg beszélni a szüleiddel, ajánlj fel alternatívákat. Ha látják a megoldást, amit felvázolsz, lehet könnyebben elfogadják (mert nem nekik kell gondolkodni). Előttem írták, hogy a menzás pénzt kérd el, hogy abból vegyél élelmiszert magadnak és te csinálod meg. Ez nem is lenne rossz ötlet, csak abból a pénzből ugyanazt a minőséget tudnád kihozni, mindenképp ki kéne pótolni. Otthon van meleg kaja? Mert akkor azt is vihetnéd. Mik a szüleid érvei? Ők amúgy esznek meleg kaját? :D De lehet a hogy az a baj - pénzügyileg megengedhetnétek magatoknak, hogy ne menzás legyél?

2020. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/151 anonim ***** válasza:
87%

"Valóban, a régebbi menza kaja jobb volt, mármint amiket a szüleim meséltek, akkor még nem a vizezett ocsmányságot tették eléjük."


Ez mikor volt? :D :D Nagymamámtól kezdve a gyerekeimig mindenki ugyanazokat a vizezett rémségeket meg üres leveseket kapta. Ugyanazok a menzás kaják, és mindegyiknek ugyanazok a hibái. Annyi a változás, hogy most még sótlan is.

2020. aug. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/151 anonim ***** válasza:
39%

"De nem is értem a hozzászólásokat sem. Suliidőben nincs meleg kaja otthon?"


Ha a gyerek az iskola ban étkezik, a szülők meg a munkahelyen, akkor nem kell ujabb meleg étkezés.


"És nyáron? Szünetekben?"


Csak információként közlöm, ha a család anyagi helyzete olyan, hogy étkezési kedvezményben részesül, a nyari szünetben is ugyanúgy jár a menza.



"A szülők mit esznek?"


Munkahelyi étkezde, rendelés, szendvics


"Munkahelyen gondolom nincs menza..."

De, sok helyen van


"Otthonról viszik a kaját? Akkor a gyerek miért nem viheti?"


Az enyém pk vihetné, de 1, nincs hűtő, 2, nincs mikro, 3, nem eszi meg a másnapos etelt


"Ha rendeli, akkor a gyereké miért nem fér bele?"

Mert magának megfelel az olcsó normális étel, a gyereknek meg a rendelés kb pizza és hasonlók dupla áron.

2020. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/151 anonim ***** válasza:
35%

21, bocs, de egy zöldséges rizs egy fejlődő szervezetnek nem ebéd. Ahogyan a palacsinta sem.

Rakj össze levest és főételt ennyiből.

2020. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/151 anonim válasza:
78%
Mondd el a szüleidnek, hogy nem ízlik a menzás étel, mert látod a konyhásnénik milyen igénytelenül készítik el az ételt és te inkább otthon ennél. Nincs ebbe semmi.
2020. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/151 anonim ***** válasza:
35%
Hazamész egy órával korábban, és otthon elkezdesz főzni, ugyanott vagy időben. A menzának kb, a háromszorosa lesz a magadnak főzicskézés anyagiakban.
2020. aug. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!