Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarok a menzán enni, de...

Nem akarok a menzán enni, de a szüleim erőltetik. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
érvek kellenének

2020. aug. 30. 09:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/151 anonim ***** válasza:
69%
És miért nem akarsz ott enni? Miféle érveket vársz ha nem indoklod miért ellenkezel a szüleiddel?
2020. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/151 anonim ***** válasza:
86%

1. Miért NEM akarsz ott enni? (Érvek???

2. Mennyi idös vagy?

3. A szüleid gondolom, dolgoznak, ezért akarnák, hogy ott egyél.

4. Szerintem a szüleidnek nagyjából igaza van, így legalább tudsz minden nap rendesen enni valamit nap közben is.


De ha érvelni akarsz, akkor mondd el, miért nem akarod, illetve hoyg hogyan gondolod megoldani más módon az étkezésedet, ami nem lényegesen drágább, mint a menza és a szüleidnek sem jelent több idö- illetve munkaráfordítást.

2020. aug. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/151 A kérdező kommentje:
Nem akarok ott enni, mert előbb érnék haza, tudnék magamra főzni, és egészségesebb ételeket ehetnék itthon mint a menzán.
2020. aug. 30. 09:44
 4/151 anonim ***** válasza:
93%

Megmondanám, hogy ablakon kidobott pénz, mert nem fogom leenni, inkább adják ide és megoldom én az ebédemet belőle (ha tényleg tudsz főzni legalább egy kicsit).


Enyémeket nem lehetett meggyőzni, de nem ettem ott (iskolai mobbing volt 1 éven át míg abba az iskolába jártam) így kénytelen voltam behazudni, hogy ebédeltem aznap is, és vacsoráig koplaltam.... ennél már jobb lett vna ha minden nap egy tükörtojást / főzeléket összedobhatok mikor hazaértem.

2020. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/151 anonim ***** válasza:
12%
A másik alternatíva vagy a szendvics - akkor egész héten nem kerül beléd meleg étel -, vagy hogy vendéglőbe járj, ami meg kicsikét azért drága. Szedd össze magad, és vállald a menzát.
2020. aug. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/151 A kérdező kommentje:
utolsó, igen szerintem egész jól tudok főzni és imádom a gasztronómiát, de nálunk sajnos ilyen menza kártya van, szóval muszáj lenne lemondani, megpróbálom amit írtál
2020. aug. 30. 09:55
 7/151 A kérdező kommentje:
utolsó előtti*
2020. aug. 30. 09:56
 8/151 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudod annyiból megoldani, mint amint amibe a suli kerül
2020. aug. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/151 anonim ***** válasza:
27%
Ha otthon akarsz főzni, mindig kell alapanyagoknak lenniük a hűtőben, ami kifejezetten drága mulatság. A menzának a sokszorosába kerülne egy ilyen költséggel számolni. Az egészségtelen menzai étel meg erős túlzás.
2020. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/151 anonim ***** válasza:
22%
Megteheted, hogy egyszerűen nem mész be a menzára, és veszni hagyod a pénzt, amit a szüleid befizetnek. De annak a többszörösét elvárni tőlük a spéci étkezésedre szerintem nem rendes dolog...
2020. aug. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!