Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nehéz elfogadni a...

Miért olyan nehéz elfogadni a párunk gyerekét?

Figyelt kérdés
Nagyon sok olyan sztori van itt ahol az új pár ki akarja túrni vagy már sikerült is a gyereket, de kíváncsi lennék hogy vajon mi lehet az oka hogy inkább többnyire ez a jellemző? Pedig gondolom nem olyanok mennek bele ilyen kapcsolatba akik alapból nem szeretik a gyerekeket
2020. szept. 1. 18:20
1 2
 11/19 anonim válasza:
76%
#10 Ez a te velemenyed es rendben van. De ha valakinek olyan fontos ez, akkor nem kezd kapcsolatot Belaval, akinek van mar 2 gyereke, egy masik notol.
2020. szept. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Nem nehéz.

Szeretjük egymás gyerekeit és igyekszünk segíteni őket mindenben.

2020. szept. 2. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

11 de mindenhol szajkozzak hogy csak el kell fogadni ami amúgy egyáltalán nem könnyű! Ha könnyű lenne elfogadni a másik embert és dolgait válás sem lenne!

A hétköznapokat meg nem látják előre ...

2020. szept. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Érdekes egyébként hogy amikor olyan olvasok hogy a nő elfogadta és szereti a párja gyerekét ott már neki is van egy másik kapcsolatból gyereke. Ezt jól látom? Talán mikor egyforma "hozott csomarlg" van mindkét fél részéről ott könnyebben is fogadják el a helyzetet. Amúgy sokszor meg szerintem nem is a gyerekkel van az embereknek baja, hanem hogy rajta keresztül úgymond jelen van az ex is a két ember életében. Ez most amúgy durván hangzik, de én ismerek olyat, aki elvált 40es férfiként azt mondta hogy vagy gyermektelen legyen a nő akivel szóba áll, vagy ha van is gyerek akkor legyen özvegy. Őt a gyerek nem zavarja, de nem fog folyamatosan háborúzni valakivel az új családjáért. Ami valahol jogos is. Itt ugye többnyire azért is vannak ezek az állóháborúk, mivel mindkét oldalról van nem kívánatos személy, az ex még azt sokszor csak csak elfogadja hogy a gyerek találkozik az apjával,de az idegen nőt már nehezebben. A másik oldalról meg az új nő is még a gyerekkel lehet meg is a barátkozna, lehet kialakítanák a saját kis mozaikcsaládjukat, de folyton ott van az ex aki mindenbe beleszól és rendszeresen figyelmezteti hogy ő a gyerek anyja. Azért szerintem nem túl természetes ez a helyzet, régen nem is volt ennyi ilyen
2020. szept. 2. 07:55
 15/19 anonim ***** válasza:

Igen egyetértek utsóval. Én el tudom fogadni a gyerekeket de az ex nincs mindig képben szerencsére. Nem kell látnom se.

Ellenkező esetben nehéz lenne vagy egyenesen elviselhetetlen.

2020. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%

"Ez a te velemenyed es rendben van. De ha valakinek olyan fontos ez, akkor nem kezd kapcsolatot Belaval, akinek van mar 2 gyereke, egy masik notol."


Igen, és ezt leírtam már a 4-es válaszomban. Csak fura, hogy nem érti valaki a saját gyerek és a valaki más gyereke közt a különbséget.

2020. szept. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
67%

"Érdekes egyébként hogy amikor olyan olvasok hogy a nő elfogadta és szereti a párja gyerekét ott már neki is van egy másik kapcsolatból gyereke. Ezt jól látom? Talán mikor egyforma "hozott csomarlg" van mindkét fél részéről ott könnyebben is fogadják el a helyzetet."


Jól látod. Mert itt a gyerekek miatt a párok ugyanott vannak egymásnak a fontossági listán. Ha nekem is vannak gyerekeim meg Bélának is, akkor kinek-kinek a saját gyereke a legfontosabb, utána a másik. Ez halál egyszerű.

2020. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

#16 Tobbszor is emlitettem, hogy ez egyentol fugg! Nem minden ember egyforma... Igen is lattam peldat arra, hogy fiatal ferfi letere ugy neveli a parja gyereket mintha a sajatja lenne. Es olyant is lattam mar, hogy a ferfi megcsalta a feleseget miutan gyerekuk szuletett, mert zavarta, hogy a felesege sok idot tolt a gyerekkel es utanna mar nem volt kedve/energiaja annyit romantikazni mint azelott.

Ha neked az a fura, hogy hogyan tudom egy szintre emelni a kozos gyereket es az egyik fel gyereket, akkor nekem meg az a fura, hogy hogyan tudja valaki, ennyire rangsorolni a szamara fontos szemelyeket. Mindenkinek fontos az anyja, apja, testvere, parja/ferje, gyereke stb... de ezek mind kulon kategoriaba tartoznak, nem ertem mit lehet ezen annyit agyalni.

2020. szept. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én tudok ellenpéldát a családból. A férfinek van 2 kisgyereke, a rokonom imádja őket, csomót vannak együtt. A gyerekek is jobban szeretik a csajt, mint az anyjukat, aki állandóan csak balhézik velük, de egy percre nem ül le pl. Befonni a kislány haját. Ilyen is van.
2020. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!