Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyának,...

Hogy mondjam meg anyának, hogy biszexuális vagyok?

Figyelt kérdés

Szóvá októberben leszek tizennyolc, ha ez számít. És hát anyám nagyon elítél mindenféle másságot. Viszont én úgy érzem, hogy nem tudom tovább titkolni és ki kell mondanom, már hat éve vallottam be magamnak, hogy biszexuális vagyok, de előtte is voltak jelek így visszagondolva. De egyébként nagyon rossz a kapcsolatunk. És alapból nem is beszélnék róla, de már neki is gyanús, hogy itt valami nem stimmel, illetve hát a saját nemem részesítem előnyben és most alakul valakivel, aki velem azonos nemű. Pár éven belül viszont nem várható, hogy költöztök, hogy majd azután mondjam el. Illetve ha tényleg összejövök valakivel, akkor nem szeretnék minden egyes alkalommal hazudni.


Mit tanácsoltok?



2020. szept. 10. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Nehogy elmondd! Tovább fogja mérgesíteni a kapcsolatot, simán lehet, hogy emiatt kitesznek otthonról vagy pokollá teszik az életed. Önállósodj előbb és ha azok után is fontos lesz neked, hogy tudják, akkor mondd el.
2020. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
34%
Minek lettél az egy gonddal kevesebb lenne.
2020. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
27%

Igaza van a 7 nek.


Kérdező ne mond el, majd elmúlik, és akkor minek a baj?

2020. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ha hat év alatt nem múlt el, nem hiszem, hogy ezután fog 😅

Igazából azért szeretném elmondani, mert nem titkolhatom örökké, ha velem azonos nemű párom lesz. És a rossz kapcsolatot a szüleimmel úgy kell érteni, hogy apuval bár együtt élünk, csak köszönő viszonyban vagyunk, anyámmal meg jól kijövök addig a pontig, amíg nincs olyan véleményem, ami az övével ellentétes 😶. Vele ilyen látszat jó, nem tragikusan rossz kapcsolatom van.

Egyébként 12 éves korom körül ez nem igazán volt téma, és nem volt a környezetemben ilyen. Illetve ha valakiről feltételezték azt többségében kigúnyolták, nem pedig menőnek kiáltották ki .

Ja és halkan megjegyzem a szülői mintáimból kiindulva az lenne várható, hogy senkivel nem akarok semmit. És nem is volt szerelmi csalódásom, nem félek az ellenkező nemmel beszélni, csak ők kevésbé érdekelnek.

2020. szept. 11. 07:58
 15/16 anonim ***** válasza:
87%

A szexuális orientáció nem így működik. Nem fog megváltozni. Nem döntés. És főleg biológiai okai vannak.

Kérdező: Nézz utána az interneten a témának, a GYK-n sokan szakértőnek hiszik magukat, de nem tudják, hogy ez hogyan működik.

Megváltozni nem fogsz és teljesen normális, hogy 12 évesen valaki vonzalmat kezd érezni. Előfordul, hogy már egy tízéves gyerek szerelmes lesz és teljesen mindegy a szexuális orientációja. Nem lehet csak úgy meleggé tenni valakit, nem csúszott félre semmi.


Szerintem csak akkor mondd el neki, ha el tudsz függetlenedni tőle. Ha van már hol laknod, van pénzed, egyáltalán nincs szükséged a segítségére, akkor elmondhatod, ha nagyon fontos, hogy tudja. Ha ilyen bigott gyökér, valószínűleg nem fog elfogadni, csak egy újabb ok lesz, amiért "szégyent hozol a családra, meg mocskos b**i vagy, meg nem vagy normális, beteg vagy, stb". Ha vallási fundamentalista, akkor még megpróbálhat konverziós terápiára küldeni. Ezek nem szoktak működni, de még károsak is lehetnek. [link]

Ha elmondanád, csak baj lenne belőle. Akkor mondd el, ha már nem tudna érinteni a következmény, teljesen független lehetnél tőle.


Szerintem nem kell kertelni, mert az ilyen gyökereknek teljesen mindegy. Csak mondd el, hogy biszexuális vagy, nem saját döntés, nem az ő hibája, nem változtatható meg, ne gúnyoljon emiatt, stb. A tények le fognak pattanni róla, neki a gyűlölet a lényeg.


Sajnálom, hogy ilyet kell megélned.

2020. szept. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért fontos ez? Amúgy meg szavakkal.
2020. szept. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!