Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemista eltartott gyerek...

Egyetemista eltartott gyerek esetében mi számít “luxus kiadásnak”? Mi az, ami belefér, és mi nem?

Figyelt kérdés
2020. szept. 12. 10:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Ez a család anyagi lehetőségeitől függ.
2020. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ezt úgy kérdezem, mint elvi kérdés. Szóval, mi az, amit a szülő fizet minden gond nélkül és mi az, amit már pofátlanság a szülőtől várni.
2020. szept. 12. 10:48
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
#2 Erre nem lehet egyetemes választ adni, lásd #1 hozzászólás.
2020. szept. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem is kell egyetemesen válaszolni, személyes véleményekre vagyok kíváncsi.
2020. szept. 12. 10:55
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Amire nincs szüksége az luxus.
2020. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az alap a lakhatás, étkezések és a tanulmányokhoz szükséges felszerelések.

Ehhez képest én határozottan el vagyok kényeztetve, szórakozásra is bőven jut. Sőt, önmagában az is sokat jelent, hogy nem kell dolgoznom.

2020. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%
Én fix összeget kapok, ebben az esetleges magánorvosi ellátás nincs benne, illetve megegyezés alapján néha más is. Fixen az enyém a kaja/ruha (most erre kaptam egy tizest mert relatív sok ruhám van amit cserélni kell) /szórakozás/közlekedés és a háztartás a rezsin kívül. Diákmunkát évközben alkalmanként (heti 1 nap max) vállalok, nyáron dolgozok rendesen.
2020. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

A lakhatás, a szórakozás (egy- egy pizzázás, mozi, koncert), a ruházkodás és a tanulmányi költségek alapvetőek.

Az autót tartom luxuskiadásnak, azt - még ha logikus okokból kap is - tartsa fenn maga!

2020. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
44%
Nálam konkrétan még egy albérlet ára is "luxus" kategóriába esett, éppen ezért nem jelentkeztem oda, ahova szerettem volna, hanem egy közeli egyetemre, aztán meg csodálkoztak, hogy fél év után otthagytam a szakot, ami nem tetszett. De nektek hiába panaszkodok az én "first-world problem"-ről, csak le fogtok szólni, hogy "más dolgozik egyetem mellett, hogy legyen pénze". Én is dolgoztam, még így is, mert családi vállalkozás, és kötelező volt, nem is ment a tanulás és a munka együtt. Most meg itt ragadtam a cégnél, 0 pénz, 0 lehetőség lelépni innen, de megvan minden egy normál életszínvonalhoz, kivéve az ép elmém, az már elhagyott egy ideje. És igazából már nem tudom mire akartam kilyukadni...
2020. szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%
9-es, én is egyetem mellett dolgoztam, tesóim dettó. Sőt, húgom még most is egyetemista (Mesterszakos matematikus) és mellette dolgozik. Meg lehet csinálni, csak mondjuk akarni kell, nem sírni. Én is lenyomtam suli mellett a napi 4-6 órát a Mekiben, és volt, hogy este 11-re értem haza. Tanulni hétvégén tudtam, mert kértem, hogy akkorra ne osszanak be. És jé, sikerült megoldani.
2020. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!