Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek egy atyai pofon...

Szerintetek egy atyai pofon indokolt esetben belefér?

Figyelt kérdés
Nem akarok megütni senkit, engem vertek gyerekként,nem emiatt teszem fel a kérdést,kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye. ( Én nem szándékszom ütni vágni a gyermekem )
2018. máj. 8. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ kinek mitől száll el az agya

Lehet,hogy a gyerek berugja labdával az ablakot,és te már adsz egy pofont,más meg azt mondja,hogy semmi,gond,holnap kicseréltetjük.

Amúgy én nem pofoznám meg soha a jövőbeli gyerekem.

Balesetek vannak,ha meg olyat csinál amit nem kellett volna,akkor meg inkább szépen leülnék vele és megbeszélném

2018. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%
Én régen kaptam-nagyot. Kiszaladtam a kapun, nem néztem körül, kis híján elcsapott egy autó. Akkoriban alig volt autó, bejött a sofőr, megkereste a szüleimet. Hát nincs bennem semmi harag, sőt!!!
2018. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Belefér. Nem lehet minden észérvekkel indokolni és igenis meg kell tanulni valahogyan azt is, hogy legyen bármily magasröptű szellemiségű az adott emberi társadalom, végső soron a fizikai és nem fizikai hatalom (erőszak) mindig győzedelmeskedik (ideig-óráig).
2018. máj. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Én egyszer adtam a 16 éves fiamnak egy pofont. Dolgoztam a gépen egy határidös munkán. Afiam akart valamit mondani és kértem, vérjon két percet, mire befejezem azt a részt, ami még fontos, és utána tudok figyelni. Erre ö meg - kamasz szokás szerint bepörgött és kihúzta az áramkábelt, nekem meg a munkám nagy része elveszett - és az elsö sokk allatt adtam neki egy pofont! (Utána meg egész éjjel dolgozhattam, hogy másnap le tudjam adni)


Érdekes módon utána ö kért bocsánatot tölem (meg utána én is.)

2018. máj. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Nem.
2018. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Bele. Kisgyereknek hiába magyarázol, nem érti, hogy mit akarsz. Természetesen indokolt esetben és nem rendszeresen.
2018. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%
Kisgyermekként is undorítónak és felháborítónak tartottam, ha valakit akár meg is pofoznak a szülei. Anyámtól kaptam rendesen... Apám sosem bántott. Mondanom sem kell, kivel jobb ma a kapcsolatom. Nem kaptam nagyokat, de azok is a mai napig fájó sebek a szép gyermekkoromból.
2018. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Lehet én is azért írtam,hogy nem fogom pofozni a gyerekem mert én is nagyokat kaptam :/

Kihasználta fater az erőfölényt

2018. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
77%

En is ugy vagyok vele, hogy igenis van olyan eset, ahol a szulo annyira megijed, es duhos lesz, hogy elcsattan egy-ket pofon. Persze nem rendszeresen. En 2-3evesen kopkodtem a kajat az asztalnal rendszeresen. Anya ramszolt kismillioszor, hogy ne kopkodjem, de csak csinaltam. Akkor aztan jott a saller. Onnantol kezdve nem csinaltam ilyet, és nyomot se hagyott bennem, jo a kapcsolatom anyummal.

Apatol is kaptam ugyanugy, peldaul mikor nagyon csunyan beszeltem vele es folyton visszapofaztam. Onnantol kezdve megtanultam es apaval is ugyanolyan bizalmas a kapcsolatom.

Szóval en ugy gondolom, hogy bizony vannak olyan helyzetek, ahol a gyerek mar csak ebbol ert. (Es ez nem arrol szol, hogy a szuleim agyba-fobe utlegeltek volna)

2018. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Indokolt esetben, és ha csak egy-két alkalomról van szó, valamint az atyai pofon tényleg egy atyai pofon, és nem pedig brutális verés, akkor igen. Szerintem, ha valakit összességében szeretetben, minden szükséges feltételt biztosíva, szépen neveltek fel, de néha-néha mégis becsúszott egy-egy pofon, akkor a gyereknek semmi baja nem lesz.
2018. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!