Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok ilyen helyzet...

Hogy reagálnátok ilyen helyzetben? Az anyám kibeszetle a mentális gondjaimat az új barátjának es azt, hogy öngyilkos akarok lenni, ahelyett, hogy az en pártomon állt volna, mikor a pasi engem szapult.

Figyelt kérdés
Mindezt úgy, hogy közben feléd semmilyen aggodalmat nem mutat, olyan, mintha fel sem fogná, hogy halmozottan mentális beteg vagy, de amikor egy kiborulásodnak a fültanúja az új pasija, utána végig rólad beszél vele a hátad mögött, elmondja neki, nagy drámaian, hogy nem akarsz élni, majd végig a pasi mellett all, miközben ő szidalmaz, úgy, hogy semmit nem tud rólad? Bipolaris vagyok es borderline, nincs senkim, szakemberek eddig nem segítettek. Egyszerűen hihetetlen volt latni, hogy e elmondja neki a legbelsőbb magánügyeimet, de mikor en beszélek vele, akkor meg olyan, mintha fel sem fogná, hogy mi van velem. Most is ez jár a fejemben, es inkább ide írok, minthogy neki felhozzam, mert csak az lesz a válasz, hogy “mar megint kezded?” Fogalma sincs arról, hogy mi az a bipolaris depresszió, a borderline, vagy a kenyszerbetegseg, de az új pasijanak,(akit milliószor jobban imád, mint engem), így kibeszél. Még csak a neten sem hajlandó utána nézni ezeknek a betegségeknek. Pedig mar az apám is nagyon beteg volt es meg azt sem látja, hogy tőle örököltem a hajlamot.
2020. szept. 16. 17:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Vannak olyan emberek akik egyáltalán nem veszik komolyan a mentális betegségeket.

Biztos szeret, csak gondolom neki soha nem volt ilyen baja és fel sem tudja fogni hogy ez nem hiszti meg rossz természet, hanem egy betegség.

Ezért nem tudja komolyan venni, nem hiszem hogy rosszindulatból. Egyszerű tájékozatlanságból és (ne haragudj meg) butaságból.

2020. szept. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
62%
Én kibeszélném az ő belső szarságait, persze ügyelve arra hogy biztos vissza jusson hozzá. Ha meg szóvá teszi, tudod vele szembesíteni hogy ő is ezt csinálja.
2020. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
Ha jól értem az a bajod, hogy elmondta a pasijának anyukád, hogy neked mentális bajaid vannak. Mivel szidalmazott a pasi? Azért abba gondolj bele, hogy anyukádnak sem lehet könnyű veled, mentális beteg emberrel együtt élni. Ezek a betegségek nagyon súlyosak, és a környezeted is megsínyli őket, nem csak te. A te nézőpontod nagyon egyoldalú, de még így sem látom anyukádat nagyon hibásnak. Valakivel meg kell beszélnie ezeket a dolgokat, a párjában megbízik.
2020. szept. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%

Te írtál ki tegnap is kérdést? Anyukád nem tudja kezelni a helyzetet és valószínűleg jól esett neki kiönteni a szívét valakinek. Talán nem akar szembenézni vele, mekkora is a baj nálad, mert akkor neki is magába kéne néznie, mit rontott el. Vagy nem. így internetről nem sok okosat lehet mondani.


Kérlek, ne mondj le magadról. Van megoldás. Nekem speciel Isten segített. De Isten gyógyíthat pszichológuson, pszichiáteren keresztül is. Csak a gyógyuláshoz neked is akarni kell a változást és nem belekényelmesedni az áldozat-szerepbe. Ne ess bele abba a hibába, hogy csak panaszkodsz világba, de nem akarod meglátni és meghallani azokat, akik segíteni akarnak neked.

2020. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Látta az ambuláns lapomat, látta, hogy bipolaris vagyok, borderline es szorongok. Ennek ellenére meg csak utána nézni sem hajlandó, azt sem tudja mit jelentenek ezek a betegségek.

Felém eleve nem tud szeretetet kimutatni, az új pasijának viszont főz, ölelgeti, simogatja, imádja, en mar ettől eleve sokkal rosszabbul vagyok. Sirogorcsot es dührohamot kaptam egyik nap, ilyenkor alt. Csak annyit szokott mondani, hogy ne ordítsak, mert a szomszédok szólni fognak. Ennek volt a tanúja a pasija. Ezek után elkezdett szidalmazni, hogy mikor megyek mar innen el, ő nem hagyna, hogy így beszéljek, stb. Az anyám ahelyett, hogy a saját beteg gyerekét védené, olyanokat mondott, hogy holnap “majd a kutyaugatást miatt fog ordítani”, meg “rossz lehet úgy élni, hogy nem akar elni”... egy hülye f.asznak, akivel együtt volt fél éve. Nagyon nehéz objektíven látnom a dolgokat, sajnos testvérem sincs, az mar eleve segítene, hogy neki mi a véleménye.

2020. szept. 16. 18:13
 6/22 anonim ***** válasza:
21%
Prolik.
2020. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ezt hallod sokszor, mikor meglátnak az emberek, igaz? Erre a fórumra is csak azért jössz, hogy levezethesd a frusztrációd.
2020. szept. 16. 18:32
 8/22 anonim ***** válasza:
19%
Mintha te nem azt csinálnád most.
2020. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Csak a valódi proletár lakótelepi állatok szoktak “prolizni”. Nekem pl. eszemben sincs ez a szó drága.
2020. szept. 16. 18:40
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
Anyukád nem azzal a szándékkal beszélt ki, hogy bántson, hanem kiadta ő is magából az egészet. Mert neki is baromi nehéz ám veled, csak ő nem kap dührohamot valószínűleg. Tudom, hogy ezt nem akarod hallani, de basszus, borderline vagy, esélyesen hosszú évek óta kínzod őt úgy, hogy észre sem veszed, mert annyira el vagy foglalva a saját nyomoroddal. Nem direkt csinálod, ez egy betegség valóban, de azért szeretni sem nagyon lehet egy ilyen embert. Egy idő után még az anyjának is kihívás. Engedd el, mert ez most pont nem rólad szól, hanem véletlenül egyszer ebben az életben róla. És így sem ő mondta a csúnya dolgokat. Szóval szerintem álljálmále!
2020. szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!