Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az normális ha...

Szerintetek az normális ha egy család kitagadja a skizofrén gyereket, mert szégyennek fogják fel?

Figyelt kérdés

Adott egy húszas éveinek elején járó srác...

Komoly érzelmi problémái vannak évek óta és szeretett volna már gyerekként is pszichológushoz járni, de a szülei nem szerették volna, mivel lenézik az elmebetegeket.


Aztán felnőttként mégis elment a gyerek a saját szakállára, mivel érezte hogy elveszíti a realitás érzékét és nem tudja azt sem néha, hogy mi a hallucináció és mi a valóság.


Pár alkalom után beutalták pszichiátriára és meg is állapították, hogy skizofrén.


A gyógyszereit önként szedi, soha nem volt agresszív senkivel, pszichológushoz és orvoshoz is maga fordult... Egyszóval nem igazán problémás.

A gyógyszerek saját bevallása szerint is enyhítik a tüneteit.

Azért is akart mihamarabb orvoshoz fordulni, mert amíg nem kapott kezelést, már kezdte sokszor azt érezni, hogy magát tartja egészségesnek és másokat betegnek, és ez az állapot néha elmúlt néha visszajött.


Gyógyszerrel van betegség tudata.


És ezt a fiatal férfit, emiatt hogy pszichés beteg, a családja elküldi otthonról és nem tartják vele a kapcsolatot.

Ismerősöknek pedig letagadják...

Új ismerőseiknek állítólag be sem számolnak a létezéséről.


Mi erről a történetről a véleményetek?


Lehet jogos ez a szülők részéről? Vagy mindenképpen igazságtalan a fiúval szemben?



2020. szept. 18. 19:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nyilván nem jogos, de a fiú jobban is jár ilyen "család" nélkül
2020. szept. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A betegsegtudat megléte vagy nem léte nagyon nem így működik, szóval nálam sántít a sztori.... De persze ettől függetlenül is a szülőktől ez nem helyes viselkedés.
2020. szept. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem szégyen a skizóság. Akár miniszterelnök is lehet belőle
2020. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rossz hozzáállás a szülők részéről! Ha már felnőtt a gyerek, akkor tényleg jobb ha elszakad ettől a negativizmustól.,
2020. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Alapból joga van a bejelentett lakcímén lakni, akkoris ha beteg. Problémát nem okoz. Intézeti kezelésre nem szorul.
2020. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem jogos, undorító.
2020. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2. Lehet, hogy igazad van, de én nem a srác vagyok, de én is kapcsolódom a történethez egyfajta módon...


Csak azért vagyok kiváncsi a véleményére az átlag embereknek, mert az én környezetemben nagyon sokan a szülők pártjára állnak, a történet hallatán.

Mármint nem is kifejezetten a srác ellen vannak, de azt mondják hogy a szülők döntése is érthető...


Itt pont nem az én álláspontom most a fontos, de gondolom sejthető, hogy szerintem nagyon nincs rendben.

2020. szept. 18. 19:44
 8/15 anonim ***** válasza:
4%
3as Fletónak is összejött igaz?
2020. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
A drága szülők erősen szívlapát-pozitívak.
2020. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
25%
Kevés az információ ezzel a betegséggel kapcsolatban és ijesztő... ilyen szempontból tényleg érthetőek a szülők, viszont a gyerekükről van szó, nem szabadna cserben hagyniuk.
2020. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!