Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Hogyan értessem meg a barátnőmmel,hogy tisztelnie kell az apját?

Figyelt kérdés

A párom apja elment a családtól amikor egy éves volt.Aztán 10 évesen egyszer találkoztak,az apja elment hozzájuk de az anyja mérges lett és elüldözte.A férfi sajnos nem tudott gyerektartást sem fizetni mert nagyon szegény,az anya ezt is mindig felhánytorgatja.A barátnőm soha nem is nevezte az apjának csak annak az embernek.Múlt héten az apja megtalálta facebookon és ráírt.Sajnos adóssága lett és kért a barátnőmtől négyszázezer forintot,van még három gyereke akik kiskorúak és így csak a barátnőmre számíthatna,hogy kisegítse.Ő viszont erről hallani sem akar,pedig jó munkája van,szerintem megtehetné ezt anyagilag.

De nem,ő amikor meglátta,hogy az apjának szüksége van rá,dühös lett és csúnyákat mondott az apára.Az anyja is mérges és hergeli az apa ellen,válogatott szörnyűségeket mond rá.

Én hiába magyarázom neki,hogy ő az apja akitől az életet kapta,tegye meg érte amit lehet ő hajthatatlan.Nem tudom,hogyan győzzem meg,hogy ne viselkedjen így.Hisz az apja,kötelező tisztelnie őt.


2020. szept. 19. 18:30
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
97%

az apja, de nem kötelező tisztelnie

a tiszteletet ki kell vívni. ennek az apának ez nem sikerült

2020. szept. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
99%
Mi van? Kötelező? A nagy francokat kötelező olyan embert tisztelni, aki lelépett, és csak pénzt kérni került elő.
2020. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
98%
Attól mert megcsinálta "apuka" a barátnődet, még nem tartozik neki semmivel. Csak a pénzét akarja és ezt a barátnőd látja is. Nem ostoba, hogy adjon egy idegennek. Ez nem így működik. Ennyi erővel eloszthatná a pénzét a hajléktalanok között is. Ő sem szärja a pénzt.
2020. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
99%
Nem hiszem el, hogy ezt komolyan gondolod. Lelépett, soha nem kereste a lányát, nem támogatta semmivel, de közben képes volt három gyereket csinálni, és most pénzt kunyerál a saját lányától? A tisztelet nem kötelező, ennél sokkal kevésbé súlyos viselkedés miatt is el lehet veszteni. Ez az "apa" még egy beszélgetést sem érdemel meg ezek alapján, nemhogy segítséget.
2020. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
93%
Te dolgod? Nem. Minek szólnál bele?
2020. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj, de szerintem nem köteles tisztelnie az apját. Az a férfi soha nem volt vele, nem ő nevelte fel és semmit nem tett érte, persze ez nem jogosítja fel a barátnődet arra, hogy úgy beszéljen vele, ahogy teszi. Ebben az anyja a hibás, valószínűleg úgy nevelte fel a lányát, hogy utálnia kell azt, aki a világra hozta őt. Ez ellen már nem tudsz tenni semmit, több tíz év munkáját nem lehet megváltoztatni.


Abban tényleg igazad van, hogy legalább emberszámba kellene vennie őt, és úgy viselkedni vele, mint egy idegennel, ismerni sem ismerik egymás, tehát gyakorlatilag az, és azt az alapvető tiszteletet meg kellene adnia, hogy nem beszél vele úgy, mint egy kutyával, de pénz nem jár neki. Az a férfi elhagyta őket, tíz évig eszébe sem jutott rájuk nyitni az ajtót, mert az sem lehet, hogy az anyuka eltiltja tőle őt, hiszen jogilag nem teheti meg. Ettől fogva a barátnőd jogosan nem ad neki még kölcsön sem.


Lehet azért gondolom így, mert tudom milyen apai szeretet nélkül felnőni, és ha velem történne meg ez, valószínűleg én sem adnék egy fityinget sem neki. Maximum a gyerekeire nézve lennék kíméletes, de azért majdnem fél millió rengeteg pénz, és az a férfi szinte idegen.

2020. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
97%

Remélem, ez csak vicc.


Attól, hogy anno egy szem spermával hozzájárult ahhoz, hogy megszülessen a barátnőd, még nem kötelező tisztelnie. Gyakorlatilag egy idegen akar tőle pénzt kunyerálni, teljesen mindegy, hogy milyen genetikai kapcsolatban állnak.

2020. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
70%
*aki miatt világra jöhetett. Bocsánat, elírtam
2020. szept. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
95%
Na jó, ilyen biztos nincs :D
2020. szept. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
96%

Miért csak akkor tudja felkeresni az apja ha pénzre van szüksége?

Szerinted megérdemel bármit is egy ilyen érdekember?

2020. szept. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!