Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg a barátnőm...

Hogyan értessem meg a barátnőmmel,hogy tisztelnie kell az apját?

Figyelt kérdés

A párom apja elment a családtól amikor egy éves volt.Aztán 10 évesen egyszer találkoztak,az apja elment hozzájuk de az anyja mérges lett és elüldözte.A férfi sajnos nem tudott gyerektartást sem fizetni mert nagyon szegény,az anya ezt is mindig felhánytorgatja.A barátnőm soha nem is nevezte az apjának csak annak az embernek.Múlt héten az apja megtalálta facebookon és ráírt.Sajnos adóssága lett és kért a barátnőmtől négyszázezer forintot,van még három gyereke akik kiskorúak és így csak a barátnőmre számíthatna,hogy kisegítse.Ő viszont erről hallani sem akar,pedig jó munkája van,szerintem megtehetné ezt anyagilag.

De nem,ő amikor meglátta,hogy az apjának szüksége van rá,dühös lett és csúnyákat mondott az apára.Az anyja is mérges és hergeli az apa ellen,válogatott szörnyűségeket mond rá.

Én hiába magyarázom neki,hogy ő az apja akitől az életet kapta,tegye meg érte amit lehet ő hajthatatlan.Nem tudom,hogyan győzzem meg,hogy ne viselkedjen így.Hisz az apja,kötelező tisztelnie őt.


2020. szept. 19. 18:30
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
4%
Nos kérdező. ilyen estben legegyszerűbb ha megfogod, jól meg pofozod, és elmagyarázod neki, hogy márpedig ha tetszik, ha nem ő az apja és ha a feje tetejére áll sem tud ezen változtatni és akkor is köteles tisztelni, ha bármi történik.
2020. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
99%

Szóval szerinted tisztelnie KELL egy olyan apát, aki egyéves korában elhagyta, majd ezután 10 évig nem is jelentkezett. Akkor megjelent, de el is tűnt, egészen mostanáig, amikor is - láss csodát - újra megjelenik és pénzt kér kölcsön.

Távolléte alatt sem tétlenkedett ez a jóember, hanem összehozott még néhány gyereket (bár az elsőről sem tudott vagy akart gondoskodni).

Nem sok tisztelet ébredt bennem az apuci iránt. Ne rójuk fel a lánynak, ha ő sem repes az örömtől.

2020. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
38%
30-as, az isten áldjon meg, ez egyértelműen provokáció, hát hogy lehet benyalni egy ilyen életszerűtlen fszságot? Az ilyen ostobákat kéne kitiltani, akik válaszolnak ezeknek a nyomorultaknak, akkor nem lenne ennyi elmebeteg kérdés az oldalon. Szánalmas.
2020. szept. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
98%
Sokszor életszerűtlen dolgok is megtörténnek, rengeteg életszerűtlen gondolkodású, barom ember szaladgál a földön.Fogadd el 34 es válaszoló és lépj túl ezen ahogy te is azon kérdező,hogy kötelező tisztelni egy apát aki nem érdemli meg.
2020. szept. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
98%
A barátnőd sajnos sík hülye, ha ezek után nem bæsz ki téged a francba.
2020. szept. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ő neki csak egy idegen. Akit egyszer 10 évesen látott, utána semmi. Tehát nem segít minden random idegennek pénzzel.

Szerintem ő így áll hozzá, lehet neheztel is az apjára amiért annyi idősen elhagyta, és most meg a pénze miatt jutott eszébe, eddig se voltak egymás élete része, most már oldja meg

Szerintem igy gondolkodik a barátnőd, ami valahol érthető, de ne kényszerítsd ki belőle, ne akarj belőle szeretetet, könyörületet kisajtolni az apja iránt, mert szakítani fogtok, ha túlságosan erősködsz, és nem tartod tiszteletben a barátnőd döntését.

2020. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
95%
Nem szoktam sok kérdésre ezt rámondani, de a kérdező tuti troll. Ilyen hülye a világon nincs.
2020. szept. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
98%

Az én apám felnevelt tisztességgel. Mindent megadott nekem, amit tudott. Eltartott, enni adott, zsebpénzt, szigorú nevelést, miatta lettem az, aki vagyok ma. Megtanította, hogy miért undorodjak az alkoholistáktól, megtanította, milyen érzés a halálfélelem, milyen mikor az tapossa ki a sz*rt is belőled, akit igazán szeretsz, csak mert hibáztál (például elhagytad a kulcsod a suliban (általános iskola!!)). Megalapozta a jövőmet a pszichoterápián, megmutatta a pánikbetegség "gyönyöreit".

18 éve nem ütött meg (akkor kezdtem el visszaütni (16 évesen) és az már nem feküdt neki. Úgy már nem volt jó a verés, ha ő is kap belőle), de a mai napig nem tudom tisztelni. Miért tiszteljem? Hogy volt egy jó éjszakája? Anyámat tisztelem, hogy megszült engem egy ilyen embernek.

34/N

2020. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen 33. Ez az alap, az apját mindenkinek tisztelnie kell. Mad ha idáig sikerül eljutnotok, utána beszélgethetünk.
2020. szept. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tisztelnie. Elhagyta 1 évesen aztán amint adóssága lett máris megtalálja XD ugyan már kérdező, te nagyon naív vagy. Szerinted az apa felkeresné ha a lánya nem keresne jól és neki nem lenne adóssága?XD A barátnődnek van igaza. Aki csak akkor lesz "apa" amikor bajban van az megérdemli a sorsát és pont. Én se láttam vagy 10 éve az apámat és őszintén ennél jobban nem érezhetném magam.
2020. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!