Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi köze van ahhoz anyámnak,...

Mi köze van ahhoz anyámnak, hogy mennyit költök kajára? Hogy magyarázzam ezt meg neki?

Figyelt kérdés

Külön lakom már 3 éve, magamat tartom el, viszont mivel egyetemista vagyok, apum szokott támogatni kisebb összegekkel anyagilag, de erről anya nem tud. A lényeg, hogy szeretek ételt rendelni ha úgy van, vagy beülni valahova kajálni barátokkal/párommal. Ne értsétek félre, főzni is szeretek, szoktam is nagyjából heti 5x, viszont maradékot nem eszem, csak 1 napra főzök, így a többi napon (2x) rendelek, vagy beülök valahova. Legutóbb váratlanul feljött hozzám anyum, amikor is pont kaját rendeltem, amin kissé kiakadt. El kezdte magyarázni, hogy ez mennyire fölösleges stb stb, hiába mondtam neki, hogy én szívesen költök rá. Heti 1-2x belefér, ráadásul nem egészségtelen gyorskajákat rendelek, hanem rendes étteremből normális ételt. Azt tudni kell, hogy anyum sose költött ilyenekre, ő sose rendelt semmilyen ételt, mert szerinte fölösleges pénzkidobás. Mióta ez az eset történt, folyton kérdezget, hogy "de ugye ma nem rendeltél??", és rendszeresen feljön ez a kajatéma. Kissé már zavar, úgyhogy végleg el szeretném neki magyarázni, hogy miért nem érdemes ezen fennakadni. Szerintem ő most abban a hitben van, hogy én mindennap kaját rendelek, pedig nyilván nem. Azt még hozzátenném, hogy jó anyagi helyzetben vannak apával, viszont anya mindig is eléggé sóher volt, és nem szeretett kajára költeni, inkább megfőzte magának. Apa meg én a teljes ellentettje vagyunk, amiben én semmi problémát nem látok. Mi szeretünk kajára költeni, ő meg nem, hát ez van. Nem mellesleg nekem is van munkám, megengedhetem magamnak, hogy néha-néha rendeljek.

Ötletek hogyan nyugtassam meg?



2020. szept. 25. 12:55
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

#19 biztos mert ti ugyanazon az elven vagytok, hát jó nektek! Szüleim meg nem, és akkor mi van? Nem erről szólt a kérdés.


Most már kifejtettem elég részletesen mindent. Kár volt ezt az apró részletet beleírni, mert már nagyon nem a kérdésre jönnek a válaszok. Támogatás ide vagy oda, van saját jövedelmem amiből ugyanezeket a dolgokat meg tudom venni. Utoljára írtam le. Na lapozzunk.

2020. szept. 25. 14:07
 22/32 A kérdező kommentje:
#20 nálunk ugyanez van, mi is szeretünk ilyenre költeni, mert fontos számunkra, hogy mit eszünk.:)
2020. szept. 25. 14:08
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer mikor úgy adódott a dolog én is rendeltem ételt. 1300 Ft-ból volt leves, meg főétel körettel- nem éttermes,ilyen "Teletálas" ahhoz hasonló oldalról. És kiszámoltam, hogy ha én most 1 főre ezt itt meg akarnám főzni (zöldségleves, rántott hús, rizi-bizi), bizony nem jönnék ki ennyiből- drága a zöldség is, a tojás, a hús, a rizs- ha a havi nagybevásárlásból fedezem akkor is több, mint ez az összeg. Nem beszélve arról, hogy az időmet sem kellett belerakni.

Ha egyedül élnék én inkább befizetnék ilyenre, mint hogy minden nap 1 személynyit főzzek (maradékozásnak én sem vagyok híve- de van aki 5-6 napra előre megfőz-múltkor a buszon is ezt beszélték mellettem az asszonyok- bocsi 6 nap múlva a 6 napos kajához rohadt mód nincs gusztusom ja és nem is egészséges).

2020. szept. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
34%
Sehogy, elmondtad neki hogy heti kétszer rendelsz ,azt annyi
2020. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%

Amikor újra felhozza, akkor egyértelműen, és szükség esetén egyre drasztikusabb eszközökkel közöld, hogy nem akarsz erről beszélni.


"Anyu, kérlek, szállj le a kajatémáról."

"Anyu, mondtam már, hogy szállj le a kajatémáról."

"Anyu, ha még egyszer előhozod ezt a témát, leteszem a telefont."


És ezután tényleg tedd is le a következő alkalommal. Lehet, hogy meg fog sértődni, de nem hiszem, hogy másképp le tudod állítani.

2020. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%

Én konkrétan rákérdeznék, hogy mi baja van ezzel, ha megint felhozza a témát. Kedvesen, érdeklődve. pl. Látom, nagyon foglalkoztat téged ez az eset, elmondanád légyszíves, hogy miért bánt téged ennyire?

Ha kibeszéli magából lehet, hogy hamarabb túllép rajta. Ha sejti, hogy apud még mindig ad neked pénzt akkor lehet úgy érzi, az ételrendelgetéseddel az Ő pénzét szórod. Ha meg ez a baja, akkor jobb lenne rávenni, hogy végre kimondja és tisztázhatnátok a dolgot.

Logikával teljesen felesleges próbálkozni, nem fogod tudni meggyőzni, ha azt írod mindig is ilyen volt akkor ilyen is marad, az ő szintjén kell kezelni a dolgot.

2020. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Olvasgass, kérdező. Nem mondom, hogy anyukád tökéletes, de neked is elég egészségtelen a hozzáállásod a pénzhez.


[link]

[link]

[link]

[link]

2020. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
32%

(maradékozásnak én sem vagyok híve- de van aki 5-6 napra előre megfőz-múltkor a buszon is ezt beszélték mellettem az asszonyok- bocsi 6 nap múlva a 6 napos kajához rohadt mód nincs gusztusom ja és nem is egészséges).

Miért ne lehetne maradék? Sok ételt meg lehet főzni több napra. Szülőkkel lakva is rendszeres volt, és most, párommal élve is. Hús-, zöldség-, bab-, lencseleves mindig 2-3 napra készült, semmi bajunk nem lett tőle. Káposztaételek felmelegítve szintén jók. Rakott dolgok (krumpli, kel, karfiol, húsos tészta stb.) szintén. Pörkölt, tészta, főzelék is eláll egy napig a hűtőben. Nyáron annyi rizses lecsót főzök magamnak egyszerre (párom nem szereti), hogy 3-4 napig elég. Egy hétre persze nem főz az ember, de fagyasztó is létezik. Ha már nem kérem, beteszem oda, jó lesz 2 hét, 2 hónap múlva, ha kedvem lesz hozzá.

2020. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
#28 nyilván lehet maradékot is enni, semmi probléma. Mi viszont a frisset preferáljuk, ilyen is előfordul. Nem szeretem a hűtős kaját (ami eredetileg meleg kéne legyen), úgyhogy még mikróm sincs. Anno volt de ilyen évi 2-nél többször nem használtam.:/
2020. szept. 26. 16:12
 30/32 anonim ***** válasza:
Nekünk van mikrónk, párom nem annyira szereti, általában magamnak szoktam ott. Viszont tűzhelyen és sütőben is lehet melegíteni. Tepsiben lévőt (rakott krumpli és hasonlók) ott szoktunk, főzeléket, töltött káposztát pedig a gázrózsán. Amit frissen eszünk, az a rántott hús, sajt, gomba. Az tényleg úgy a legfinomabb.
2020. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!