Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi köze van ahhoz anyámnak,...

Mi köze van ahhoz anyámnak, hogy mennyit költök kajára? Hogy magyarázzam ezt meg neki?

Figyelt kérdés

Külön lakom már 3 éve, magamat tartom el, viszont mivel egyetemista vagyok, apum szokott támogatni kisebb összegekkel anyagilag, de erről anya nem tud. A lényeg, hogy szeretek ételt rendelni ha úgy van, vagy beülni valahova kajálni barátokkal/párommal. Ne értsétek félre, főzni is szeretek, szoktam is nagyjából heti 5x, viszont maradékot nem eszem, csak 1 napra főzök, így a többi napon (2x) rendelek, vagy beülök valahova. Legutóbb váratlanul feljött hozzám anyum, amikor is pont kaját rendeltem, amin kissé kiakadt. El kezdte magyarázni, hogy ez mennyire fölösleges stb stb, hiába mondtam neki, hogy én szívesen költök rá. Heti 1-2x belefér, ráadásul nem egészségtelen gyorskajákat rendelek, hanem rendes étteremből normális ételt. Azt tudni kell, hogy anyum sose költött ilyenekre, ő sose rendelt semmilyen ételt, mert szerinte fölösleges pénzkidobás. Mióta ez az eset történt, folyton kérdezget, hogy "de ugye ma nem rendeltél??", és rendszeresen feljön ez a kajatéma. Kissé már zavar, úgyhogy végleg el szeretném neki magyarázni, hogy miért nem érdemes ezen fennakadni. Szerintem ő most abban a hitben van, hogy én mindennap kaját rendelek, pedig nyilván nem. Azt még hozzátenném, hogy jó anyagi helyzetben vannak apával, viszont anya mindig is eléggé sóher volt, és nem szeretett kajára költeni, inkább megfőzte magának. Apa meg én a teljes ellentettje vagyunk, amiben én semmi problémát nem látok. Mi szeretünk kajára költeni, ő meg nem, hát ez van. Nem mellesleg nekem is van munkám, megengedhetem magamnak, hogy néha-néha rendeljek.

Ötletek hogyan nyugtassam meg?



2020. szept. 25. 12:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
36%
Ne mondd el neki...
2020. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Ja, és ha milliomos leszek, akkor is ugyanígy fog pénzt küldeni, nekem is, és húgomnak is, ezt ő maga mondta.


Normális válaszokat meg köszönöm.

2020. szept. 25. 13:38
 13/32 anonim ***** válasza:
43%
Aha, azért titkolja apád, mert bőven van miből adni... NYilván nem. Úgyhogy de, luxus.
2020. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
86%
Én meg még halkabban azt teszem hozzá, hogy semmi különöset nem látok abban, hogy egy egyetemistát anyagilag támogatnak a szülei. Engem is támogattak 25 évvel ezelőtt. És nem beszéltek bele abba (nem is láttak bele), hogy hogyan osztom be a pénzemet.
2020. szept. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
#13 neked nyilván luxus, azért vagy még mindig ezen fennakadva, de az én nevemben te ne nyilatkozzál semmit légyszíves.:D Az meg, hogy miért titokban adja, nem a te dolgod és a kérdéssel semmilyen formában sem függ össze, úgyhogy magyarázkodni most nem fogok.
2020. szept. 25. 13:46
 16/32 anonim ***** válasza:
96%

Hát ez inkább anyukád és apukád közötti nézeteltérés szerintem. Van egy olyan érzésem, hogy sejti, hogy apukád még ad pénzt, és nem nézi jó szemmel. Nem igazán szerencsés ez, hogy gyerek és szülő szövetkeznek a másik szülő "ellen", illetve tudta nélkül... nem szokott jó vége lenni.

Szerintem inkább üljetek le és tisztázzátok ezt. Mondd meg, hogy azt a pénzt teljes egészében félreteszed és még így is vidáman kijössz a pénzből, így ez bizonyítja, hogy a kajarendelés valójában nem megy a kárára.

2020. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
#16 ebben igazad lehet. Ehhez viszont nincs sok közöm, mert apa mindig is ilyen volt, hogy szeretett adni, anya viszont pont nem. Sajnálja a pénzt csomó mindenre, nekünk se ad már szívesen, mert hogy felnőttünk. Apum teljesen másmilyen. Ebből régebben is volt vitájuk elég sokszor, úgyhogy már inkább nem szól anyumnak, hogy ad. A saját fizetéséről meg érthetően nem akar Ft-ra pontosan elszámolni.
2020. szept. 25. 13:58
 18/32 anonim ***** válasza:
34%
az anyádnak a kiskirálylányoskodásod nem tetszik.
2020. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
84%
14, mi is támogatjuk a 23 éves, albérletben lakó, egyetmista gyerekünket. De nem titokban.
2020. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
85%
Én anyukám is ilyen, szimplán azért mert neki nem anynira fontos a kaja, ezért pénzkidobásnak érzi a rendelést. Valamilyen szinten tényleg az, de nekem megéri, nálunk párommal központi szerepe van az étkezésnek és még mellé lusta is vagyok mindennap főzni. :) Kerüld a témát, zád le annyival, hogy neked ez megéri és kész.
2020. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!