Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezeljem, ha anyum...

Hogyan kezeljem, ha anyum leribizlizett engem többször is?

Figyelt kérdés

Azért is fáj ez a dolog, mivel szerintem igazságtalanul szól be, hogy én ilyen vagyok, pedig egyszer volt barátom az életemben csak sajnos, ő kihasznált engem. Egész nap egyedül vagyok, nincsenek haverjaim, nem járok sehova. Pár hónapon belül külföldön fogok dolgozni, de ennyi, amit tudni kell rólam.

Anyum iszik, veszekszik mindenkivel, a pasiját is megcsalta és még kitudja mennyi muszlimmal feküdt már le a nagyim szerint, viszont én soha nem mondtam neki hasonlókat. Jelenleg no kontaktban leszek vele egy ideig, de hogyan tovább?



2020. szept. 25. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha tartani akarod vele azért a kapcsolatot, akkor néha telefonon elviseled 10 percig, ha hazajössz látogatóba akkor találkozol vele egy órát és egyszerűen kibírod a hülyeségeit.

Az lenne a legegyszerűbb, ha soha többé nem beszélnél vele, de hát ugye ez nem egészen így működik, a gyerek egyszerűen látni akarja az anyját akármilyen is.

2020. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Józan meggondolások mellett ismerkedj fiúkkal. Azt a pár hónapot valahogy kibírod és elmész.

Anyád beszólásaira ne reagálj, egyelőre tűrd el. Örülj, hogy mások nem mondják rólad, csak ő, akire ráillik az, amit rád mond.

Igyekezz megnyugodni.

2020. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha ez így van, valószínűleg saját magát látja benned, még ha jogtalanul is, ha téged szid, akkor igazából magát szidja. Magából indul ki. Sosem értettem, hogy juthat idáig egy gyerek-szülő kapcsolat.
2020. szept. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Rád vetíti saját magát. Olyan, mintha saját magára mondta volna, valószínűleg ezt is gondolja magáról, csak kényelmesebb mindent másokra pakolni, mint szembenézni a hibáival.
2020. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem. Sajnos, nem tudok még lenyugodni ennek ellenére sem.
2020. szept. 25. 15:13
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Érthető, hogy még nem nyugodtál le, de vezéreljen az a tudat, hogy nem Te vagy a ribi. Rád csak mondták.

Az életben vannak ennél nagyobb sérelmek is, de fájóbb hallani az anyától.

2020. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elitta az agyát.

Próbál a saját szintjére lehúzva látni, hogy a valóság ne legyen annyira fájdalmas számára.

Kettőtök közül nem te vagy a ribizli, ő is tisztában van ezzel.

Féltékeny rád, azt is tudja, h ő elcseszte, ez van.


Nem tudnám vele fenntartani a jó kapcsolatot, néha felhívnám, hogy tudjam, ha segítségre van szüksége, de ennyi.

Ha meg is bocsátanék, bennem ezzel lezárult volna valami irányában, ami nem is biztos, hogy baj.

Van, akinek nem a családja ad feltétel nélküli szeretetet és elfogadást, mert egy mentális beteg erre aligha képes, ezt magadban kell helyretenni és a reakcióit ennek megfelelően komolyan venni.

Szomorú, de ebbe belerokkanni lelkileg még értelmetlen is volna.

2020. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Remélem azért nem anyud miatt mész külföldre. Egyébként a jelenlegi körülmények között ez most nem a legjobb ötlet.
2020. szept. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!