Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vennétek rottweilert egy...

Vennétek rottweilert egy tizenhat éves fiúnak, akinek korábban nem volt kutyája?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 00:34
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
89%

Minden a neveléstől függ. Vannak kutyafajták amikhez erős kezű gazdira van szükség. Vannak kutyafajták ahol a gazdinak igencsak aktívnak, sportosnak kell lennie. Vannak kutyafajták ahol a gazdi is lehet lusta, kényelmes.

Utána kell olvasni, járni, hogy mi gazdik melyik kutyával tudunk együtt boldogulni.

Én imádom az állatokat, sosem bántanám egyik állatot sem. Mégis be kell vallanom, hogy nagyon rossz gazdi vagyok. 16 évesen beleszerettem a rottweiler kutyába. Minden vágyam az volt, hogy olyan kutyám legyen. Anno annak idején nem volt internet, hogy informálodjunk. Csak a könyvtár volt vagy a szájról szájra járó pletykák a kutyafajtákról. Már akkor is veszélyes kutyának tartották. Dobermannal együtt egy vérengző eb aki ha nincs szigorúan fogva, széttépi a gyereket éjjel..Mégis szereztem egy rotit. Kis kölyök volt még. Apám csak úgy engedte meg, hogy közölte. Ha csak rámvicsorít, elviszi, elaltatja. Nos én féltettem az életét az én kis Billymnek. Tudtam, hogy apám képes elaltatni ha bántana. Annyira bújtam, szeretgettem, hogy sikerült a világ leglustájább kutyát nevelni belőle. Agressziónak nyoma sem volt. Inkább volt egy elkényesztetett öleb, mint őrző-védő kutya. Ha játékból nekiszalad a falnak, akkor már szaladt is hozzám, hogy vigasztaljam mert beverte a kis buksiját. Persze akkor ez jó volt, nem is sejtettem, hogy "anyámasszony katonáját" neveltem belőle. Soha senkire nem morgott rá, imádta a gyerekeket.

Már öreglegény volt, én meg felnőtt amikor megismerkedtem egy kutyaoktatóval. Ő mondta, hogy életében nem láttott még ennyire szelid kutyával. Még a csivavában is több agresszió volt mint Billyben. Az oktató mondta, hogy minden kutya úgy viselkedik, ahogy a gazdája neveli.

De tény, hogy a kutyákat nevelni kell. Billy azért volt lusta, azért volt szelid, mert nem kapta meg a megfelelő kiképzést. Billy után lettek más kutyáim is. PL: Beagle. Rossza gazdiként őt is majdnem elrontottem. Unatkozott, nem tudtam lefárasztani, így mindig megszökött. Végül inkább lemondtam a kutyákról. Egy rossz gazdi ugyanolyan sok kárt tud okozni, mint egy rossz kutya.

Így én is azt tanácsolom, hogy előbb olvass, járj utána. Ha úgy érzed jó gazdik lehettek, és lesz később kutyasulira pénzetek akkor nyugodtan vállaljátok a rottweiler kutyát. Ha úgy érzed nehéz feladat, akkor ne.

AMire még figyelned kell. A kutya jó esetben akár 20 évig is elélhet. A fiad 18-20 évesen lehet már nem otthon fog élni. Lehet a kutyát nem tudja magával vinni. Így rátok marad.

2020. szept. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%
Golden retrievert inkább
2020. szept. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
66%
Labrador
2020. szept. 27. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
95%

Semmilyen kutyát nem vennék ekkora gyereknek, ha csak én magamnak nem akarnék kutyát, mert nem tudhatom, hova sodorja az élet ezt a gyereket pár év múlva. Lehet, hogy más városba menne egyetemre, kollégiumba vagy albérletbe és ki tudja, mikor lesz később is olyan lakhatása, ahova vihati magával a kutyát.


Nekem ne hagyja ott, mert én nem szeretem a kutyákat.

2020. szept. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem, nem és nem! A roti nem első kutyásoknak való, főleg nem tiniknek, akik 2 év múlva lelépnek egyetemre. A nyakatokon fog maradni és a fejetekre nő aztán 2 év múlva meg beadjátok menhelyre. Ugyanez szokott történni a vizslákkal, huskykkal, amikor a gyereknek veszik. Túl nagy a mozgásigény, szét fogja kapni az udvart, a házat és a szomszéd macskákat/kutyákat is. Ilyen nagytestű, nagy mozgásigényű kutya csakis tapasztalt kutyásoknak való, akik vinni fogják kutyasuliba, rendszeresen sétálni.

De ha nekünk nem hiszel, akkor lépj be egy rotis facebook csoportba és tedd fel ott a kérdésedet, majd ők elmagyarázzák neked, hogy miért ne.

2020. szept. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
97%
Első kutyának semmiképp sem.
2020. szept. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
26%

Én anno 13 éves lányként kaptam, haláláig (12 év) kezesbárány volt, végig mintha egy bolondos kölyökkutya lett volna.

Szóval én simán vennék

2020. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
97%
Kutyát nevelni szerintem még egy felnőttek is nehéz. Nekünk kuvaszunk van, meg is harapta a férjem. Utólag tudjuk, hogy mit rontott el a nevelésben...
2020. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
97%
Semmilyen kutyát nem vennék 16 évesnek, se rottweilert, se golden retrievert, se tacskót, mert azt a kutyát jó eséllyel magamnak venném. Egy kutya 10-15 évig él általában. Egy 16 évesnek pont ebben az időszakban lesz a legtöbb változás az életében, amiknek nagy része nem kutyabarát. Mi lesz ha elmegy egyetemre és beköltözik koliba? Oda nem viheti, nyilván marad anyuéknál. Mi lesz ha kitalálja hogy külföldre akar menni? Mi lesz ha másik városban talál munkát vagy simán el akar költözni otthonról? Az nem egy reális elképzelés hogy rögtön kertes házat vesz, albérletbe meg sokszor hörcsögöt se engednek vinni, nemhogy rottweilert, és persze a kuty is beleőrül ha 40 nm-en kell léteznie. Nagyon nagyvonalú és alaptalan feltételezés hogy 16 és 30 éves kora közt egyszer sem lesz olyan élethelyzetben amikor nem tudja vinni a kutyát.
2020. szept. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
15%
Persze hogy vennék!
2020. szept. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!