Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megengednétek a lányotoknak?

Ti megengednétek a lányotoknak?

Figyelt kérdés

A férjemmel került szóba ez a téma a lányunk kapcsán. Még csak két éves ugyan, de olyan heves vita alakult ki a jövőről, mint még soha.


Feljött az, hogy majd ha idősebb lesz, tini, olyan 16-17 akkor engednénk-e, hogy ha lesz barátja, akkor a fiú nálunk aludjon vagy esetleg a lányunk nála. Férjem erre kijelentette, hogy majd ha elmúlt 18, addig nincs pasizás, és nem lesz olyan a lánya, aki 16 évesen felcsináltatja magát, és otthoni tanulás, esetleg barátnőknél alvás helyett holmi fiúnál aludjon.


Én másképp látom, a saját példámból: tizenhat évesen volt egy barátom, akivel 5 évig voltunk együtt utána, nyugodtan aludhattunk egymásnál, ő is jóban volt az én szüleimmel, ez visszafele is igaz volt (emiatt a szülők is jóban voltak, amúgy), a tanulásnak sem ártott, emellett pedig még az sem igaz, hogy az együtt alvás egyenlő lenne azzal, hogy lefekszenek a gyerekek, nálunk is több alkalom után történt meg biztonságos keretek között.


Szerintem, ha az ember tudja, hogy bízhat a gyermekében, elmagyarázta neki, hogy mi is a szex, milyen veszélyei vannak, a tanulást sem hanyagolja a lány, és persze nem minden héten más fiút hoz haza, hanem tartósan van együtt valakivel, akkor nem árthat, ha tapasztalatot szerez, már nem csak szexuális téren, hanem azzal kapcsolatban, hogy valakihez alkalmazkodjon, aki nem a családtagja, élményeket szerezzen a közös, partnerével eltöltött programokból. Nekem ezek a tapasztalatok sokat segítettek, és ha a lányom érett lesz rá, akkor miért tiltsam azért, mert jézusom, tizenhat éves? Plusz tisztában vagyok a leleményességgel: ha tiltom, nem fogja velem megbeszélni, máshoz fordul, és ebből nagyobb baj lehet, és inkább legyenek az orrom előtt, mint az utcán. Férjem persze vitatkozott velem, hogy ez milyen hozzáállás, és felejtsem el, hogy egy idegen kamaszfiút fog kerülgetni a lakásban. Tudom, hülyeség ezen már most veszekedni, egyébként, csupán érdekelne a Ti véleményetek a dologról.


Szerintetek? Ti engednétek a 16 éves lányotoknak, hogy barátja legyen, együtt aludjanak? 27/L



2015. máj. 26. 14:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem neked van igazad. Teljesen egészségesen gondolkodsz a dologról, és gyakorlatilag minden szavaddal egyetértek.


Azt viszont furcsállom, hogy ilyen értékrendi dolgok eddig nem kerültek elő a férjeddel köztetek. Mi még csak a következő pár évben tervezzük a babát, de már sokat beszélgettünk arról, hogyan oldanánk meg ilyen helyzeteket, mi reális és elvárható egy gyerektől és mit akarunk neki nyújtani mi.

2015. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

" majd ha elmúlt 18, addig nincs pasizás"


Na ezt nem a férjed fogja eldönteni. Ha nem otthon, akkor máshol. És akkor már inkább otthon. De marhaság ilyeneken veszekedni egy kétéves kapcsán.

2015. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
80%

Ez személyiség kérdése hogy milyen:) vagy hogy milyen géneket örököl.... de főleg a nevelés! :)

ha jól nevelitek biztos nem fogja felcsináltatni magát 16 évesen! jó példát kell neki mutatni!:) és szerintem én biztosan megengedném hogy a lányom a barátjánál aludjon, természetesen csak ha bebizonyosodtam róla hogy jó helyen van ott és normális a fiú is. ha sok mindent meg tiltasz annál rosszabb! Ismerősöm gyerekét is folyton 'ketrecbe tartották', és mindig elszökdösött.. és szerintem ez a felvilágosítás nem fontos!:) mielőtt elmondod neki úgyis tudni fogja.. inkább arról kéne mesélni neki majd hogy milyen veszélyes emberek vannak és hogy mit nem szabad csinálni.. én így gondolom!:)

2015. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

gratula férjednek...észlény

talán fel kell majd világosítani, és akkor nem lesz felcsinálva.

2015. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, a 16 éves lány nem fog engedélyt kérni ahhoz, hogy barátja legyen, meg ahhoz se, hogy szexuális életet éljen - ezek ugyanis a magánügyei, amit vagy meg tud beszélni a szüleivel, vagy nem, de ez nem befolyásol semmit.

Max az itt/ott alvásba lehet beleszólása a szülőnek valójában, és igen, természetesen megengedném... (mondjuk annyit azért elvárnék, hogy előtte mutassa be a barátját)

2015. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%
Őszintén ? Nem tudom ! Pedig az én lànyom màr 10 éves . Ha 16 évesen jàrna egy fiúval ,aki minden téren normàlis ,azt nem tiltanàm .De az szinte biztos ,hogy pàr hónapos kapcsolat utàn még nem engedném az ott alvàst .Ha majd 1-1,5 éves lenne a kapcsolat ,akkor màr màsképp gondolnàm !
2015. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

1-es: Előkerült már természetesen a téma, csak eddig nem volt ennyire szigorú benne a férjem, sőt, néha még olyan megjegyzéseket is elejtett, hogy majd befogja a leendő fiút magához autót szerelni (nagy hobbija a szerelés a férjemnek, még a terhesség alatt, mikor nem tudtuk, hogy milyen nemű a pici, mondta, hogy ha fia lesz, majd megtanítja neki ezeket, amikor kiderült, hogy lány, akkor meg azt mondta, hogy semmi baj, majd a lányunk párjával fog szerelgetni:)) és majd elütik az időt, megtanítja neki ezeket az "alap" dolgokat. :)


Szerintem az, hogy látja a lányunkat, főleg, hogy még ilyen fiatal, és elképzelhetetlen, hogy ezt a csöppséget majd egy fiú akarja maga mellé, változtatja meg a véleményét. Csak ez eléggé elkeserítő, hogy ennyire nem hajlandó ezen még csak elgondolkozni sem már.


5-ös: Természetesen tudom, hogy nem fog engedélyt kérni, ezért sem látom értelmét annak a tiltásnak, hogy csak azért nem lehet hosszabb kapcsolata, mert fiatal.

2015. máj. 26. 14:35
 8/25 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor bízz abban, hogy lecseng nála ez a túlféltő időszak, és amikor szembesül vele, hogy a lányotok lassan felnőtt, akkor megenyhül...
2015. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
talán magából indul ki?
2015. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nem szülő vagyok, de engem sem engedtek sosem a barátommal aludni, még másfél év után sem. Már vele nem vagyunk együtt, de az "új" barátommal már fél éve tart, de már nem is próbálkozom ilyen jellegü kérdésekkel...

17/L

2015. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!