Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok hozzá, ha a tizenhat éves lányotok azt kapná a születésnapjára a vele egykorú barátnőjétől, hogy kimehet velük Londonba?

Figyelt kérdés

Ami a legfontosabb, nem egyedül mennek, a barátnő édesanyja elkíséri őket, és egyébként mindkét lány nagyon jól beszél angolul.


Ami a gond, hogy a lány szülei elég szegények, sosem lenne pénzük arra, hogy kivigyék őt Londonba, míg a barátnő zsebpénzből fogja fizetni a lány repjegyét és szállását (direkt gyűjtött erre), a felmerülő extrákat pedig fele-fele arányban az édesanyjával.

A lány és a barátnő hat éve barátok, hét éve ismerik egymást, a lányt tökéletesen ismerik a barátnő szülei, nekik ez nem probléma. [nem is ez az oldal a fontos, kérlek, ebbe ne kössetek külön bele!]


Nektek, mint szegény szülők (feltételezzük, hogy azok vagytok), nem esne ez rosszul? Vagy nem lenne probléma? Esetleg el sem engednétek?



2015. dec. 28. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen emberfüggő.


1. Lehet, hogy szégyenérzet/önérzet miatt nem engedi el ("az nem a mi pénzünk").

2. Lehet, hogy félti és nem engedi el.

3. Lehet, hogy más okból nem engedi el.

4. Lehet, hogy elengedi.

2015. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

legközelebb E/1-ben írd a kérdést, mert név és személyazonosság híján így se úgyse tudjuk hogy ki vagy, és a kérdés is jobban értelmezhető, na meg a szemnek is jobban esik elolvasni.

ha tudják hogy szegények vagyunk, és ennek ellenére a lányunkat minden zokszó nélkül elvinnék Londonba -tudván hogy nekik kell állni a keretet mert nekünk erre nem futja, szóval ha ezt bevállalják akkor én személy szerint nem csinálnék belőle presztízs kérdést.

2015. dec. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1, pont azért kérdeztem, hogy TE mit tennél ebben a helyzetben. :)


#2, igen, elnézést, az ok hogy elsőre jobbnak láttam nem közölni, én ki vagyok, mert GYK-zem már egy ideje, és tudom, hogy egyesek mennyire szeretik levezetni a frusztrációjukat és mindenbe belekötni meg persze személyeskedni.

2015. dec. 28. 13:51
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Szegénység ide vagy oda, én szegény szülőként elvárnám, hogy a barátnő anyja felhívjon, vagy személyesen elmondja, hogy a lányomat Londonba vinnék pár napra. Előre megkérdezhetné, hogy van-e kifogásom vagy nincs. Bosszantó az ha kész tények elé állítanak. Talán ezért nem engedném el, mert ez nem olyan ajándék amit utólag kell bejelenteni a szülőknek.
2015. dec. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem mindegy az, hogy mi mit tennénk??? A te szüleidről van szó, úgyis az lesz, amit akarnak...

Mondjuk az ilyesmit illene előre megbeszélni...

2015. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

London mindenkeppen egy eletreszolo elmeny. Nagy szerelmese vagyok, de meg kell hagyni, hogy nagyon draga ott az elet a magyar penztarcanak.

Ezt neked kell eldontened, hogy hogy dontesz.

Valoban erdemes lenne felhivni a baratno edesanyjat a tovabbi reszletekert!

2015. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon kedves dolog, elengedném. Viszont azt nem engedném, hogy a barátnő fizesse a dolgokat. A föld alól is összekaparnám a repülőre, és szállásra valót.
2015. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Reszemrol siman engednem, mert most oszinten, miert ne? Valami "buszkeseg" dologbol miert fosztanam meg a gyerekemet egy elmenytol, ami maskappen nem kaphat meg?
2015. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Én is engedném. Miért a lányom járjon rosszul, ha nekem nincs pénzem? Sőt, kifejezetten örülnék, hogy van egy ilyen alkalma.



(Csak megjegyzem, nagyon olcsó jegyeket is ki lehet fogni.)

2015. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
Nincs gyermekem, de az biztos, hogy én is a barátnő anyjától kérnék részletes beszámolót, és ragaszkodnék hozzá, hogy havi részletben, de törlesszem a költségek felét :) Még ha csak havi 5-10 ezer ft lenne is... Talán nem érezném magam annyira rosszul. De igen, elengedném, hugom 20 évesen repült EGYEDÜL Angliába, nem egykönnyen, de elboldogult, és ha a 16 éves lányodban megbízol, ráadásul megbízható felnőtt is lesz vele, akkor szerintem semmi akadálya a dolognak :D
2015. dec. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!