Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi a megoldás?

Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
33 éves férfi vagyok sajnos apukám 8 éve meghalt testvérem nincs anyámmal élek de nem igazán jó a viszony vele. 13 éve dolgozok van saját jövedelmem de sajnos hiteleim is. De szerencsére tudom is fizetni amit bevállaltam de ezért is elég sok kritikát kapok tőle. Másodállásban is dolgozok hogy jobban tudjak haladni az életben. De mai napig beleszól az életembe minden téren. A háztartásra nem igazán figyel inkább azt mondanám nagyon trehány szégyen ezt mondanom de a takarítás nem az erőssége. Van egy barátnőm 4 hónapja és szégyenlem előtte ahogy anyám viselkedik és a körülményeket ahogy élünk. Vidéken élek és a külön költözés sem igazán kivitelezhető sajnos mert nem találtam még egy albérletet sem a közelben. Méhészkedek gazdálkodok másodállásban és fáradok a sok munka miatt. Ha pedig egy hosszú 12 órás műszak után tovább alszok akkor azt kapom hogy lusta vagyok. Ma is összevesztem anyámmal hogy tartson már nagyobb tisztaságot mert ha unokája lesz akkor nem fogom ebben a körülményben hagyni. Erre azt vágja a képembe hogy nem is kell neki unoka mert nem lenne hozzá türelme bár lehet hogy idővel meg szeretné. És amúgy is elég baja volt velem is amikor még kicsi voltam. Ez volt az a mondat amikor nagyon szíven ütött. Mert akkor én a szemében egy senki vagyok egy nyűg egy teher aki mindegy lenne ha nem is élne.Nem vagyok egy rossz életű ember nem fogyasztok alkoholt nem dohányzok nem járok bulizni mégis ezt vágja a fejemhez.Elnézést kérek hogy ilyen hosszú kérdést írtam ki de el vagyok keseredve. Várom a véleményeket tanácsokat
2020. szept. 29. 16:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudsz mit tenni, megváltozni nem fog. El kellene költöznöd.
2020. szept. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos ő egy mérgező szülő :(

Nem érdemled meg, hogy így viselkedjen veled. Rendes embernek tűnsz a leírásod alapján. Továbbra is dolgozz ilyen keményen, építsd a jövődet, jövőtöket, hogy tudjatok onnan minél előbb lépni.

2020. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem lehet kellemes egy 60 körüli nőnek sem, hogy a nyakán él a felnőtt gyereke. Más korosztály, más bogarak, más életvitel.

Szerintem simán csak elegetek van egymásból, nyilván senki nem úgy képzelte el, hogy 33 évesen még ott laksz vele.


Minél előbb el kell költözni és megoldódik.

2020. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem lehet hogy már nagyon zavarja hogy a házában élsz lassan középkorúként?
2020. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi lehet a baja. Mert az is baja ha keveset vagyok otthon. Dolgozok éppen eleget és munka után be szoktunk ülni egy kólára vagy kávéra a kollégákkal. Nem szereti azt sem ha egyedül van ha pedig a közelben vagyok akkor rajtam csapódik minden. Elég kicsi a nyugdíja hogy egyedül meg tudjon élni belőle. Azt nem mondta még hogy zavarja hogy vele élek mert amíg apám is élt mindig is azt szerették volna hogy ha én is abban a házban maradok mert elf érünk benne. De a tapasztalatom az hogy apám halála óta lett ilyen. Én megpróbálok a kedvében járni van amikor napokig nem szól semmi rosszat majd utána hirtelen megváltozik. Sajnos a húga skizofrén beteg aki 24 órás felügyeletre szorul és otthonban él. De hogy mi lenne az aranyközép út ezt magam sem tudom
2020. szept. 29. 17:01
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

nem lehet, hogy depressziós? nincs párja, nincs munkája, a testvére beteg..

persze, hogy úszik a háztartás. aki depressziós, pont tesz rá magasról, hogy föl van-e mosva a konyha

ki kellene onnan mozdítani. nyugdíjas klub, kirándulás, hobbi, barátok

2020. szept. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
38%

"Szerintetek mi a megoldás?"


Különköltözöl és nem mentek egymás idegeire. Ha tényleg akadnád, meg lehetne oldani, csak kényelmesebb így, hogy anyád nyakán élsz!

2020. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze nekem kényelmes.... Én szakadok bele a munkába amíg anyám le sem szarja hogy a kosz eszi meg a házat. Ha elköltözök itt nem marad más csak egy putri
2020. szept. 29. 17:20
 9/13 A kérdező kommentje:
Depressziós szerintem is. De hiába volt pszichiáternél nem szedi a gyógyszert. Próbáltam neki nyugdíjas klubot az sem volt jó sem a kirándulás csak fekszik nézi a tévét szívja a cigit és várhatom mikor gyújtsa fel a házat. Egyszer volt egyedül egy hónapig amikor kórházban feküdtem de a látvány ami fogadott itthon az szörnyű volt. Életmentő műtétem volt de bejött a kórházba megvárta amíg be visznek operálni és jött is haza meg sem várta mi lesz velem. Akkor miről is beszélünk
2020. szept. 29. 17:23
 10/13 anonim ***** válasza:
#9, a depressziós pont ilyen. és pont lecarja a rendetlenséget. nagyon nehéz elviselni és együtt élni ezzel (vele) a hozzátartozónak.
2020. szept. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!