Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megharagudnátok ebben az esetben?

Megharagudnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Édesapám fogja megörökölni a családi házat, amiben felnőtt. Én igényt tartanék rá, hiszen huszonéves vagyok, még nem sikerült tízmilliókat összespórolnom, főleg úgy, hogy albérletet is fizetni kell. Nagyon szívesen élnék abban a házban, ezért megkérdeztem tőle, hogy élhetnék-e ott. Erre ő felháborodottan közölte, hogy mit képzelek magamról, ő azt el akarja adni, neki abból pénz kell. Tisztában vagyok az anyagi helyzetével, nincsen szüksége rá. (Van saját házuk, autójuk, viszonylag költséges hobbijuk, járnak nyaralni és még félretett pénzük is van "bőven", plusz őt még most is kisebb- nagyobb összegekkel támogatják/támogatták a szülei.) Ennek tudatában igen rosszul esett, hogy eszébe sem jut ezzel támogatni, hiszen a szülei nélkül huszonévesen ő sem tudott volna házat venni, gyereket nevelni, stb. Nem várom el a szüleimtől, hogy mindent megkapjak, viszont ez a lehetőség adott, ez a pénz nélkül is színvonalasan él. Nem mellesleg magamból kiindulva, és jobban örülnék ha a gyerekkori házam, ahol felnőttem, a gyerekemé lenne, nem pedig ismeretlen embereké.


Szerintetek jogosan haragszom rá? Kicsit szégyellem magam, hogy ez ennyire rosszul esik, hiszen nem várhatok el ilyesmit, mégis úgy érzem, ezzel "cserben hagy".

Köszi:)



2020. okt. 1. 13:48
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
82%

A probléma általánosabb, mint hinnéd.

Szerencsére ma már sokáig élnek az emberek,ráadásul a mostani nagyszülő generációnál még nem is tolódott ki a gyerekvállalás. Így ma eléggé sokan 50-60 éves korukban vagy akár még később veszítik el a szüleiket, ami amúgy nyilván egy jó dolog


Örökség szempontjából viszont eddigre a többségnek kialakult élete, fix otthon, felnőtt vagy közel felnőtt gyerekei vannak. Ergo nem szorul rá az örökségre. Ellenben az ő gyerekeik ekkor kezdik az életüket, nekik jól jönne.

Ez jogilag meg minden szempontból a szülőn áll. Vannak akik szívesen támogatják a gyerekeiket meg vannak akik a "nekem se segített anno senki" szöveggel jönnek...

2020. okt. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Tényleg, el is siklottam afölött, hogy a kérdező édesapja FOGJA megörökölni a házat, ergo most még nem örökölte meg, tehát élnek a nagyszülők.

Na, szép egy család, ahol a fiú és az unoka is már a házon vitatkozik, mikor ők még bocsánat, de élni merészelnek benne.

Amúgy ebben az esetben eleve a nagyszülőktől kéne megkérdezni, hogy odaköltözhet-e hozzájuk. Aztán, ha mondjuk odaadóan ápolja azt, amelyikük lerobban, akkor lehet, hogy írnak végrendeletet, hogy a kötelesrészen felüli rész az unokáé lesz. Ezzel pl. a ház kétharmada övé lehet, a maradékot (akár hitelből) kifizethetné az apjának. Persze ehhez éveken át együtt kell élni két idős emberrel (ami nem egyszerű) és gondozni, ápolni őket, amikor már rászorulnak (ami még inkább nem egyszerű). Valamit valamiért.

2020. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
33%
Ha elsőre nem egyezett bele hogy te ott lakj, akkor legalább próbálj vele beszélni, hogy áron alul adja ki neked albérletbe. Így kevesebbet is kellene fizetned, neki pedig havonta jön egy kisebb összeg, és még mindig a ház tulajdonosa lehetne. Mikor te is összespórolsz egy nagyobb összeget házra, akkor meg el tudja adni.
2020. okt. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

4# Nem hinném, hogy a stílusom miatt, hiszen egyszerűen csak megkérdeztem tőle, hogy : mi lenne, ha ott szeretnék élni?

Nem hiszem, hogy a nyugdíjas éveire gondolván szeretné pénzzé tenni a házat, hiszen az még odébb van, mert 50éves. Viszont ha úgy alakulna, hogy segítsége szorulna, természetesen segítenék neki, ezzel ő is tisztában van.


5# A szüleim együtt élnek, és anyukámmal kifejezetten jó a kapcsolatom. Apukám sokszor nem értünk egyet a világ dolgaiban, vitázunk, de ez természetes. Ezen kívül közöttünk sincs más konfliktus. Anyukám úgy gondolom, velem ért egyet, viszont nem szeretne konfrontálódni.


6#, 9# Az a helyzet, hogy elég jól belelátok az anyagi helyzetbe, fizetési papírok, bankszámla kivonatok, stb. Hiszen anyukám erről teljesen nyíltan beszél. Ezzel kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy amikor ők fiatalok voltak, nagyon sok segítséget kaptak a szüleiktől, ami a mai napig megvan.Főleg apukám oldaláról. Ha ők a nyugdíjas éveikben megszorulnak, akkor miért ne segítenék nekik? És honnan tudják, hogy rá fognak szorulni? Addig még van 15 évük. Viszont nekem jelenleg nincsen annyi pénzem, hogy hitel nélkül, albérlet fizetése mellett összespóroljak egy házra, főleg ha pár éven belül akár gyereket is szeretnék.


8#, 11# 12# Csak a nagymamám él már sajnos. Viszont ő mondta, hogy örülne ha odaköltöznék hozzá, és elmehetünk ügyvédhez is, beszéljek apukámmal, és a saját részét, ami jelenleg a ház fele, rám íratná szívesen. Mivel a ház két különböző lakrészből áll (a nagyszüleim a szüleimnek építették a másik lakrészt, míg ott éltek), így nem is lenne fura vele élni, hiszen mindenkinek meglenne a saját kis magánszférája, és ő sem érezné magát annyira egyedül. Nagyanyám szerencsére nagyon jó fizikai állapotban van, nem szorul gondozásra és remélem nem is fog, de ha mégis, akkor ígyis-úgyis megfogjuk oldani. Apukám pedig ezt teljesen elutasítja. Nagymamámnak pedig nem szeretném ezt elmondani, mert mégiscsak a fia és nem szeretném ha közöttük vita lenne, mert ő biztos abban, hogy én ott fogok élni.

Szóval nem, nem arról vitatkozunk hogy mi lesz majd, ha meghal a mama... az ő ötlete alapján merült fel bennem ez.

2020. okt. 1. 14:52
 15/30 anonim ***** válasza:
94%

Akkor viszont nem értjük a problémát. Nagymamád felajánlotta, hogy az ő házában lakj, innentől kezdve amíg él, az az ő dolga. Ahogy a szavaidbol kivettem, ez ellen apukádnak se lenne kifogása.


Aztán ha szerencsétek van, nagymamád még húsz évig virgoncan él, addigra te is rendbe jösz anyagilag.

2020. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
lehet meg haragudnák
2020. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
37%

Ha apad oroksege LESZ, es o eladni szeretne, akkor inkabb azt kerdezd meg tole es mit csinalna a penzzel. Persze ne igy, de lehet akkor tudnad mire kell neki este is megetetned ot. 50 evesen fiatal! Lehet le akar lepni egy 30-as szeretovel, aki szulne neki egy gyereket es jol ellenenek meg ugy 20 evig egyutt vagy akar tovabb is. Na ahhoz meg valoban kellene egy haz ara.

Masreszt es mi van ha vilagkoruli utra szeretne menni? Vagy akar egy cabriot vagy egy meg dragabb hobbit? Vagy 50x evesen mondjon le minden almarol, mert a gyereke nagykoru lett es "elvarja" had legyen majd ove az apai anyai orokseg. (Ami persze meg nincs is, hiszen nagyika is el meg.)

2020. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem haragudnék meg.
2020. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#15 Apukámnak van ellenvetése, hiszen azt mondta, nem hajlandó belemenni, hogy közöm legyen a házhoz, mert ő el fogja adni, és pont. A probléma az,hogy így semmi kedvem odaköltözni, mert tudom hogy ebből viszont konfliktus lenne. Nem mellesleg én szívesen újítanék fel a házban, de így, hogy nem tudom meddig lehetnék ott és nem is az én tulajdonom,így "pénzkidobás" lenne részemről.


#17 Megkérdeztem, hogy mire szeretné költeni. Azt válaszolta: egy másik házra. Azt is megkérdeztem, milyen házra, de nem válaszolt. Szerintem csak mondott valamit. Tudnám, ha ilyen tervei lennénk, mint utazás, stb. Nincsenek.


Remélem nem értettetek sokan félre, jelenleg arról van szó, hogy szerettem volna tudni azt, hogy tervezhetem-e úgy az életem, hogy abban a házban élhetek.


Azért bánt ez ennyire, mert ő és anyukám hasonlóan szerezték a házukat, a nagyszüleim felajánlották az örökségüket és anyagilag is támogatták őket , hiszen még alig voltak húsz évesek, gyerekkel és egy keresettel éltek a szülőknél.

2020. okt. 1. 15:43
 20/30 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad ezt neki? Amit ide leírtál? Hogy gondoljon bele, nekik is mekkora segítség volt, hogy kapott házzal indulhattak az életnek?
2020. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!