Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megharagudnátok ebben az esetben?

Megharagudnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Édesapám fogja megörökölni a családi házat, amiben felnőtt. Én igényt tartanék rá, hiszen huszonéves vagyok, még nem sikerült tízmilliókat összespórolnom, főleg úgy, hogy albérletet is fizetni kell. Nagyon szívesen élnék abban a házban, ezért megkérdeztem tőle, hogy élhetnék-e ott. Erre ő felháborodottan közölte, hogy mit képzelek magamról, ő azt el akarja adni, neki abból pénz kell. Tisztában vagyok az anyagi helyzetével, nincsen szüksége rá. (Van saját házuk, autójuk, viszonylag költséges hobbijuk, járnak nyaralni és még félretett pénzük is van "bőven", plusz őt még most is kisebb- nagyobb összegekkel támogatják/támogatták a szülei.) Ennek tudatában igen rosszul esett, hogy eszébe sem jut ezzel támogatni, hiszen a szülei nélkül huszonévesen ő sem tudott volna házat venni, gyereket nevelni, stb. Nem várom el a szüleimtől, hogy mindent megkapjak, viszont ez a lehetőség adott, ez a pénz nélkül is színvonalasan él. Nem mellesleg magamból kiindulva, és jobban örülnék ha a gyerekkori házam, ahol felnőttem, a gyerekemé lenne, nem pedig ismeretlen embereké.


Szerintetek jogosan haragszom rá? Kicsit szégyellem magam, hogy ez ennyire rosszul esik, hiszen nem várhatok el ilyesmit, mégis úgy érzem, ezzel "cserben hagy".

Köszi:)



2020. okt. 1. 13:48
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
68%
Szokásos sztori, ahol még a nagyszülők vígan élnek, de a keselyűk már gyülekeznek és készülnek lecsapni. Kérdező, rajtad kívül van még pár száz, pár ezer olyan fiatal, aki nulláról építi fel az életét és nem az örökségre vár, hanem megteremti magának. Így számomra teljesen hiteltelen, hogy azon agonizálsz, hogy apád nem enged meg neked vmit, amihez egyébként pillanatnyilag joga sincs, de már ő is a pénzt költi. Nem esett messze az alma a fájától.
2020. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem haragudnék, de fura. Nálunk mindig kulcskérdés a gyerekek és leszármazottak lakhatása, és abszolút prioritást élvez a szülőknél ennek a megoldása. Anyai nagyszüleimnek pl. sikerült mindhárom gyerekük lakhatását megoldani. A mi lakhatásunkat sajnos nem tudták a szüleink megoldani, de minden eszközt bevetettek hogy magunktól megteremtsük. (És ez sikerült is nekik, amiért hálás vagyok.)


Egyik ismerős család két gyermeke is nemsokára indul az életben, szülőknek három ingatlanjuk van, beleértve a saját családi házukat. Ártatlanul, érdeklődve kérdeztem, hogy ha a nagyobbik lányuk jön haza külföldről, már az önálló életét kezdi valamelyik lakásban? A válasz egy megrökönyödött "nem" volt, mert azok a lakások albérletnek vannak kiadva, és az a szülők kiegészítő jövedelme, szó sincs arról, hogy a gyereknek bármi köze lesz hozzá míg élnek (igen, szó szerint így)... Szóval számomra fura ez a hozzáállás, de azt látom, hogy egyáltalán nem ritka.

2020. okt. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

#20 Igen mondtam neki, de


#21 Köszönöm a kommentet, látom sikerült értelmezni amit írtam. (Amúgy EGY nagyszülőm él.) Szerintem az én esetemben teljesen természetes, hogy mivel a környéken szeretnék élni, számításba vettem, hogy akár abban az ingatlanban. Nem én vagyok az egyetlen akiben szerintem felmerül ez. Miért próbálnék másikat venni, ha ahhoz kötnek emlékek és a nagymamám is ennek örülne és már most is szívesen látna? Ha valaki tervez, akkor nem mindegy, hogy úgy számol, hogy 2-3 év múlva saját házat vásároljon, vagy egy meglévőt kezdjen el újítani, szépítgetni?

2020. okt. 1. 16:15
 24/30 anonim ***** válasza:
32%
Ezt Neked kellene letisztázni nagymamáddal-apukáddal. Ha ennyi sértődés-macera van kinézőben, én lehet hogy hagynám és keresnék másik házat/lakást, nem ragaszkodnék ehhez. Tudod néha túl van misztifikálva ez az ősök házában akarok élni dolog. Én múlt évben váltottam, eladtam a lakást ahol laktam és belefogtam egy házba amit nagyon fel kellett újitani, és nem bántam meg. Néha kell a változás, új lakás, új környék, vannak ismerőseim akik a szülői házat örökölték és abban élnek, és látom hogy túlzottan hatnak rájuk az emlékek, az ősök szelleme és nem pozitivan, 'be vannak süppedve'. Nem mindenkire igaz, de néha jobb változtatni, a múl t nem mindig jó. Ha meg tudod beszélni nagymamáddal és édesapáddal úgy, hogy ott vannak mindketten, és nem dühösen, megalkuvóan jussatok egyezségre, úgy nem lesz jó, hogy ha tüske marad és rossz szájíz, akkor inkább változtass az elképzeléseiden. Szerintem.
2020. okt. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
32%

Lehet dobbantani akar majd apád a pénzből..gyanús ez a masik házra kell dolog. Nagymamád azt csinál a részével amit akar, viszont így a konfliktus garantált. Erdekes hogy anyud kimarad a történetből, meg ha jogilag nincs is köze hozzá, normalis helyeken az ilyeneket megbeszélik, ezek szerint apaddal nem lehet.

Amíg mamad él kár volt felhozni a témát, az is lehet hogy apadnak ez a furcsa. Bar ő is tervezgeti hogy mit csinál az örökségből. Ebben azert hasonlítotok. Építsd az életed külön aztan majd alakul.

2020. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom még most is otthon laksz tehát ezzel(elég nagy összeg) támogatnak. Komolyan mi kellene még? Dolgozni ne dolgozzanak helyetted?
2020. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Még egyszer leírom,hogy szerintem abban semmi furcsa sincs, hogy szeretnék tervezni és végigvenni az összes opciót. Mivel a családban teljesen normális, főleg apukám szülei részéről, hogy igen komolyan támogatták a gyerekeiket, nekem evidens volt, hogy valamilyen formában ő is szeretne engem, mivel van rá lehetősége. Ha problémákkal küzdene, nekem sem jutna ez eszembe és esne rosszul.


#27 Nem, 7 éve nem élek velük, de természetesen az egyetem alatt támogatták a lakhatásom. Dolgoztam mellette, így más költségeket én álltam, de szerintem ez a történet szempontjából teljesen lényegtelen. (Azt viszont nem tudom, miért "elég nagy összeg" ha valaki a szüleinél él, hiszen a kiadások az élelmiszert kivéve, nem nőnek jelentős összeggel. )

2020. okt. 1. 17:46
 28/30 anonim ***** válasza:
54%
Hagy döntse már el a tulajdonos, hogy mit kezd a saját ingatlanával
2020. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
31%
Ez mekkora kamu, hogy te érzelmileg kötődsz az ingatlanhoz xd bocs, de akkor már a kérdésben is erre hegyezted volna ki, hogy neked fontos, hogy a nagyiék verandáján igyad a reggeli kávédat. Ehhez képest számon kéred apádat, hogy mit csinál az örökségével, ami még nem is az övé, nemhogy a tiéd. Ezt nem eszi meg senki, akinek minimális emberismerete van... egy jóérzésű ember az örökséget elfogadja, de nem várja el, mert mindenkinek a saját feladata, hogy felépítse magát. Az, hogy vannak olyanok, akik ebben plusz segítséget kapnak, az egy szerencsés dolog. De ha nem úgy alakul a széljárás, ahogy neked tetszik, akkor nincs más választás, mint arra számítani, hogy sajátot kell venni és nem arra bazírozni, hogy majd csak kis felújítás kell az örökölt kecóba. A nagyszülők megdolgoztak ezért, mint ahogy apad is megdolgozott a sajátjáért, ami majd úgyis a tiéd lesz... Tényleg nem értem, és nagyon nem szimpatikus, mikor vki tartja a markát érdemtelenül.
2020. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamaád neked ajándékozhatja az ő részét (gondolom ezt érted a "rád íratja" alatt), ebbe apádnak nincs beleszólása, és akkor apádnak nem lesz már mit örökölnie. Így eladáskor is jár majd neked a pénz fele, feltéve ha el tudjátok / el akarjátok adni.
2020. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!