Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostoha anyámmal hogy beszéljek?

Mostoha anyámmal hogy beszéljek?

Figyelt kérdés

Van egy apám és annak a felesége plusz három gyerek. A ház körüli teendőket nem bírják el, plusz a munkát amit kéne csinálni. A nő konkrétan egy elég aljas és sunyi fajtából való, ha pl neki problémája van velem, nekem nem mondja el, hanem csak a kedves édesapámon csattan. Mivel a jelenlegi világ állása ugye nem az itt jelenleg, hogy állj lábra valahol és uccu neki (szakképzettség hiánya, Munkahelyek hiánya, stb.)igy ugye szeretnék itt maradni egy pár hónapot. Már többször találkoztam a mostoha anyámmal az elmúlt napokban semmi probléma nem volt. Édesapám azonban megmondta nekem hogy "nem maradhatok, mert a kedves feleségének ilyen a természete).

3 gyereke van a nőnek, és így is látható hogy küszködnek, nem hajlandó elfogadni engem. Csak ha a mindent elfogado, kos csicskaja leszek. (szó szoros értelmében, hogy nekem kéne eltürnöm a hülyeségeit - is a piszkalas, beszolas, mindenki hüle csak ő nem a tökély - stb. Szóval egy ilyen no személlyel hogyan lehetséges beszélni, hogy nézzen már magára? Hogy ebredjen már fel, hogy a világ nem jobb lesz, hanem rosszabb? Hogy van három gyereke, és kell nekik valami segítség?



2020. okt. 3. 14:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Szavaidból úgy veszem ki édesapád hajlandó lenne kipenderíteni téged a házból a mostohád miatt. Sajnos így ez vert helyzet, ha ki is osztod annyit érsz el vele, hogy hamarabb repülsz az utcára.
2020. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az a durva hogy így is a meg szorult helyzetben édesapám több százezer forintot akar adni nekem, hogy elmenjek, mert a szegény felesége, aki nem mondja meg nekem, de szerinte probléma vagyok menjek el. Ismétlem : több százezer forint csak azért hogy elmenjek, az ő tudta nélkül
2020. okt. 3. 14:27
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem fogadd el a pénzt,persze ha nagykorú vagy. A nő nárcisztikus, az ilyennel nem lehet beszélni. Ha nem fogadod el a pénzt, a nőre költi, neked meg pokol lesz az életed ha maradsz.

Apukád sajnos nem tud felnőttként viselkedni a helyzetben. Drukkolok neked.

2020. okt. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem amint tudsz, lépj le, mert ha ez tényleg úgy hangzott el, hogy a "felesége természete ilyen és nem maradhatsz" akkor minél előbb érdemes lépni.

Akik a nőt próbálják válaszaikban diagnosztizálni bárminek, azokkal ne foglalkozz, a nő szidásával nem lesz jobb, sem könnyebb számodra az élet, a jövőbe érdemes tekinteni és keresni a lehetőséget, hova tudnál menni.

Nagyon-nagyon sajnálom, hogy ebben a helyzetben vagy, elég fájdalmas lehet. Viszont ne péld bele magad, lépj mielőbb, ha tudsz.

2020. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Fogd a pénzt és fuss! Most komolyan..ebből jó kapcsolat már soha nem lesz. Az ilyen "hölgyek" nagyon gonoszak tudnak lenni, csak az ő gyerekei számítanak. Apád meg egy bábu lett, egy p...a bubus. Szép kis "édesapa" én nem is érezném magam jól egy ilyen kedves családban. Ha tudsz, és nagykörű vagy, én nem maradnék ezzel a hordával.
2020. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%
A nő költözött hozzátok a gyerekekkel? Hány évesek a gyerekek, és te hány éves vagy kérdező?
2020. okt. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, hogy miért gond, hogy a férjének mondja és nem neked?

Itt anyósok esetében csak azt olvasni, hogy a meny szóljon a férjének és az intézze el a problémát. Akkor ez most miért más?


Nagykorú felnőtt vagy, nincs szakképesítésed, ehhez állítólag munkahely sincs, de ott akarsz maradni hónapokig, magyarán tartsanak el! (Miben reménykedsz? Munkahelyek fognak születni az utcátok sarkán??

Természetesen ez a szűkösen élő 3 gyerekes nőnek nem tetszik és ezt elmondja a férjének. Még mindig nem értem, hogy mi ezzel a gond?

Ha neked mondaná, akkor meg az lenne a baj, ahogy itt megszokott.


Kapsz apádtól több százezer Ft-ot, így nem az utcára kerülsz fillér nélkül. Keress olyan munkahelyet, ahol van munkásszállás is, akkor máris jobb helyzetben leszel, mint sokan mások.

2020. okt. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%
Szépen beszélj vele. Jobban becsüld ellenségedet mint saját magadat !
2020. okt. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Azért az ilyen apákat én nem értem😟
2020. okt. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%
Mit, hogy három gyerek mellett nem akar egy munkanélküli felnőttet is eltartani?
2020. okt. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!