Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostoha anyámmal hogy beszéljek?

Mostoha anyámmal hogy beszéljek?

Figyelt kérdés

Van egy apám és annak a felesége plusz három gyerek. A ház körüli teendőket nem bírják el, plusz a munkát amit kéne csinálni. A nő konkrétan egy elég aljas és sunyi fajtából való, ha pl neki problémája van velem, nekem nem mondja el, hanem csak a kedves édesapámon csattan. Mivel a jelenlegi világ állása ugye nem az itt jelenleg, hogy állj lábra valahol és uccu neki (szakképzettség hiánya, Munkahelyek hiánya, stb.)igy ugye szeretnék itt maradni egy pár hónapot. Már többször találkoztam a mostoha anyámmal az elmúlt napokban semmi probléma nem volt. Édesapám azonban megmondta nekem hogy "nem maradhatok, mert a kedves feleségének ilyen a természete).

3 gyereke van a nőnek, és így is látható hogy küszködnek, nem hajlandó elfogadni engem. Csak ha a mindent elfogado, kos csicskaja leszek. (szó szoros értelmében, hogy nekem kéne eltürnöm a hülyeségeit - is a piszkalas, beszolas, mindenki hüle csak ő nem a tökély - stb. Szóval egy ilyen no személlyel hogyan lehetséges beszélni, hogy nézzen már magára? Hogy ebredjen már fel, hogy a világ nem jobb lesz, hanem rosszabb? Hogy van három gyereke, és kell nekik valami segítség?



2020. okt. 3. 14:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
34%

"tt anyósok esetében csak azt olvasni, hogy a meny szóljon a férjének és az intézze el a problémát. Akkor ez most miért más?"


8-as, ebben mondjuk teljesen igazad van. De ez a mostoha sunyi, mert a férjének mondja. Meny viszont nem sunyi, hogy a férje rendezze le az anyjával, tényleg jó kis kettős mérce.

2020. okt. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%
Nem sunyi, csak úgy gondolja ő mostoha,, nem neki kéne intézni a dolgokat a párja "gyerekével" . Ha a mostoha szólna, akkor meg az lenne a baj.
2020. okt. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
48%

13-as, én is ezt mondom, amit te is (12-es vagyok). Szerintem is a férjének jobb, ha mondja, és az rendezze el a lányával. (Azért is írtam, hogy kettős mérce).

Amúgy tudom, mit beszélek, özvegy férfihez mentem férjhez, van egy lánya (akkor volt 13 éves), én sem vele akaszkodtam össze, inkább a férjemnek szóltam, ha nem tudta, mi hány méter.

2020. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egyenlőre megoldódtak a dolgok. Nem elősködni szeretnék, hanem élni a magam életét.
2020. okt. 3. 20:37
 15/20 anonim ***** válasza:
32%

Majd ha hasonlo helyzetben leszel, mint a mostoha most akkor jusson eszedbe hogy esne ha beolvasna neked valaki...

De orulok, ha egyelore megoldodott minden es remelen nem keruksz miatta bortonb3:-)

2020. okt. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
26%

Hát nem tudom, én nem voltam ilyen helyzetben, mondjuk abban biztos vagyok benne hogy van jó megoldás.


Az MBCU kábel kurvára tud fájni ha végigbasznak vele az emberen.

2020. okt. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
45%

16:58

Az apák 97%-a ilyen!

2020. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
37%

A római jog máig élő alapja: "Hallgattassék meg a másik fél is!"

Erre lehetőség nincs, hiszen még arra sem veszel fáradságot, hogy becenevet találj ki magadnak, hanem ragaszkodsz a névtelenséghez.

.

Nem árultad el, mennyi idős vagy, gondolom, elmúltál már 18. (Ha nem, akkor apád sem százas, hiszen tudnia kell, kiskorú nem bérelhet önállóan albit, bármennyi pénze is van.)

.

Szapulod apád párját, rosszindulatúnak, "mostohának" állítod be.

Arról egy árva szót sem írsz, mivel harcoltad ki magadnak ezt a helyzetet. Hányszo vágtad szemébe: "Nem érdekel, mit mondasz, nem vagy az anyám!"?

A te szemedben lévő gerendát érzékelteted velünk, a más szemében lévő szálkáról hallgatsz.

Így ne várj senkitől megfelelő, megfogadásra érdemes választ, tanácsot.

.

Még csak annyit: véleményt írok, nem pontokat vadászok, ellenérvek nélkül fenn is tartom véleményem.

2020. okt. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
39%
Nekem a 2.mondatod szúrt szemet, ami alapján azt gondolom, hogy ebben a történetben te is hibás vagy. Nem azt írod, hogy a házkörüli teendőket nem Bírjuk el, hanem hogy nem bírják. Ha te is ott laksz, ezekben nyugodtan besegíthetnél. De jobb azt mondani, hogy én nem leszek csicska. A 3 gyerek ellátása természetesen az anyjuk dolga, de a házimunkáról ne írj ilyen kívülállóként.
2020. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
58%
Azt nem tudom, hogy 12-es és 14-es miért lett lepontozva, amikor ugyanazt állítja, mint 13-as (aki viszont fel lett pontozva.) Bár a gyk-n ugye mit várunk, többszörösen összetett mondat értelmezése már probléma a többségnek.
2020. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!