Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek az alábbi dolgot?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, jelenleg gimibe járok. A szüleim minden áron azt akarják, hogy egyetemre menjek meg, hogy szerezzek diplomát.

Viszont nem vagyok valami jó tanuló (kb.3-4), az angolom pedig borzasztóan rossz, pedig a diplomához nyelvvizsga kell.

A szüleimnek hiába magyarázom, hogy nem vennének fel egyetemre, meg, hogy nem lesz diplomám, egyszerűen képtelenek megérteni.

Hogy tudnám megértetni velük?



2020. okt. 4. 20:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Jelentkezel egyetemre ahova ha így állsz hozzá úgyse vesznek fel és akkor majd mész szakmát tanulni és lehet mondani, hogy megpróbáltad ennyi.
2020. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%
18 vagy. Hallgass a szuleidre
2020. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
De nem vagyok jó tanuló, így ha fel is vesznek, valszeg nagyon sokat fogok szívni + diplomához nyelvvizsga kell, Én meg hülye vagyok angolból
2020. okt. 4. 20:28
 4/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell mindenaron bizonyitani, hogy nem vagy kepes felsofoku iskolat elvegezni. Valamiben azert Te is jo vagy probald ezt megtalani magadban, probalkozz tobb teruleten, keresd meg magadban amiben jo vagy. Nem azt kell megertetni, hogy nem vagy kepes valamire, hanem azt hogy valamiben azert Te is jo vagy. Szereted a gyalult fenyofa illatat, vagy a frissen sult kenyeret, erdekel a szamitogep, szereted az autokat, vagy tetszenek a nagy ereju munkagepek, amik a te gondolataidat valtjak valora, valami azert Neked is tetszik Ezt keresd meg, sokkal hasznosabb, mint azt bizonygatni, hogy nem vagy jo tanulasban, a szuleid erthetetlenek, modot keresni arra, hogy szuleid a felelosek, Ok a hibasak. Fedezd fel magadban a tehetseget, valami csak van Benned is.Sok sikert az eletben.
2020. okt. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
43%

Ha nem vagy jó angolból akkor keress másik nyelvet.


Ha nem akarsz akkor majd elfogadják diplomával lóxart se lehet csinálni... Normális szakma kéne

2020. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%
Az, hogy nem vagy jó tanuló, nem feltétlenül jelenti azt, hogy hülye vagy, esetleg csak azt, hogy szüleidnek segíteni kellene a tanulásban és az olvasottak megértésében. A legtöbb ember magától lusta egy kicsit, nem ellenőrzi saját magát és nincs is sok ambiciója a tanuláshoz. Az angol nyelvet is külön nyelvtanár segítségével lehet jobban elsajátítani. Egyetemre azt veszik fel, akinek a tanulmányi eredményei megfelelő pontszámot biztosítanak. Elárulok egy titkot: az egyetemet nem az okosoknak találták ki, hanem a közepes képességűeknek. Aki végzett egyetemet viszonylag jó eredménnyel, az utólag képes megítélni, hogy évfolyamtársai közül kik milyen képességűek voltak és hidd el legtöbbjük nagyon is közepes képességű volt. Egyetem elvégzéséhez nem annyira ész, mint inkább segg kell, hogy képes legyen elolvasni az elolvasni valókat, megírni a megírandókat és megrajzolni a megrajzolandókat.
2020. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
87%

Attól hogy nem vagy most olyan jó tanuló, még nem jelenti, hogy semmilyen szakot ne tudnál elvégezni. Ha van olyan, ami amúgy érdekelne, akkor érdemes megpróbálni, mert ha nincsenek is olyan jó képességeid, szorgalommal lehet kompenzálni. Meg a középiskola azért sem annyira mérvadó, mert teljesen mindegy hányas voltál kémiából, ha utána az soha többé nem fog kelleni. Szóval ha van olyan szak, ami amúgy érdekelne, csak attól tartasz, hogy nem fog menni, akkor azért ne add fel, mert ha kitartó vagy, igenis sikerülhet.

Viszont ha nem akarsz egyetemre járni, az már egy más kérdés. Nem is kell mindenkinek és anélkül is meg lehet élni, nincs ezzel semmi gond, csak akkor találd ki mit szeretnél csinálni, mik a terveid. Ha a szüleidnek is azt mondod, hogy mit szeretnél helyette és nem csak azt, hogy az egyetem úgyse menne, akkor ők is könnyebben elfogadnák.

2020. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

Sehogy azt csinálsz amit akarsz szóval nem mész egyetemre,ha még rákérdeznek akkor megmondod hogy ez van.

Amúgy biztos el tudnál végezni valamilyen szakot.

2020. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%

1: Miért nem vagy "jo" tanulo szerinted? Kevés az ész, vagy kevés a szorgalom?

2: Van elképzelésed, hogy milyen munkát szeretnél végezni, miböl akarsz megélni?

2020. okt. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
én necces 3 átlaggal érettségiztem, a gépészmérnöki bsc-n a legjobbak között végeztem. Szóval gimi 4 évét végig aludtam és lesz..tam, mert nem érdekelt. Az egyetemen meg érdekeltek a dolgok, emiatt tanultam.
2020. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!