Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erről szólnom kéne a szüleimnek?

Erről szólnom kéne a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Egyszer még 16 éves koromba depressziót diagnosztizáltak nálam az orvosok. Ennek hatására bekerültem a gyermek pszichiátriára ahol egy két hetet töltöttem, kaptam kedélyjavítót ami hatott is. Pár évig minden rendben ment amennyire csak tőlem tellett boldog voltam viszont 19 éves koromra ismét sajnos bekellet feküdnöm a felnőtt pszichiátriára mivel újabb öngyilkossági kísérletet kíséreltem meg. Nagyon rossz lelkiállapotban találtak rám a szüleim ezért úgy dönöttek,hogy kórházi segítségre lenne szükségem amibe én nagy nehezen bele is mentem. Három hetet töltöttem a kórházba ahol öngyilkossági kísérletet kíséreltem meg ezért egy hetet a zárt osztályon kellett töltenem. Azóta amióta kijöttem eltelt két teljes év. A kórházban fekvési időm alatt szakember kezelt de miután kijöttem a kórházból pár alkalom után úgy látta jónak,hogyha befejezzük a közös beszélgetéseinket. Azóta csak a kezelő orvosomhoz járok viszont most a vírus miatt hozzá sem tudok eljutni csak gyógyszereket szedek. Viszont úgy érzem,hogy szükségem lenne segítségre és szeretnék újra szakemberhez fordulni ugyanis a bulimiám sajnos újra kiújult illetve a depresszióm is elő szokott jönni önbántalmazó gondolatok kíséretében. Nem tudom mit tegyek a szüleim csak arról tudnak,hogy újra szakemberhez szeretnék fordulni viszont azt nem tudják,hogy újra komoly gondokkal küzdök.Amiket nem tudok lezárni magamba. Próbálok helyre jönni magamtól is de ez sajnos nem olyan egyszerű a barátom tartja bennem a lelket de úgy érzem,hogy nagyon elkéne már egy hozzáértővel is beszélnem viszont ahova járok kórházba orvoshoz ott nem rendelnek. Így nem tudom mitévő legyek . Próbálom eltitkolni a szüleim előtt hisz így is nagyon sokat szenvedtek már miattam nem akarom,hogy azt érezzék velem csak mindig a gond van. Viszont nem tudom,hogy ilyen helyzetben mit tehetnék? Mit évő legyek,hogy kiggyógyuljak? Azt mondják a baj felismerése már nagyon jó úton haladás a betegségből való kigyógyulásból. Viszont úgy érzem segítségre lenne szükségem. A barátom igyekszik mindent megtenni értem illetve a barátaim is de sajnos ők sem tudnak kihúzni a gödörből teljesen. Tudom,hogy nekem is kell akarnom a gyógyulást akarom is csak úgy érzem egyedül nem nagyon lábalok ki belőle. Mit tegyek,hogyha nincsen pénzem online szakemberre de kellene a segítség? Köszönöm annak aki elolvasta és segíteni próbál. Bocsánat,hogy túl hosszú lett. Akit érdekel mitől alakult ki a depresszióm szívesen leírom neki privátban.


21/N.


2020. okt. 6. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szolnod kell. Vannak dolgok, amiket az ember egesz egyszeruen nem tud tamogatas nelkuo veghez vinni,ezt el kell fogadni. Azzal nem ovod a szuleidet, hogy titkolozol elottuk, ne adj isten rosszabbul leszel, butasagot csinalsz. Nekik is es neked is az a LEGJOBB, ha nem titkolozol!
2020. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
En szeretném ha ezeket kérdés nélkül megtudna osztani velem a lanyom ha ne adj isten ilyen lesz
2020. okt. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez egyedül nem fog menni. Szólj nekik minél előbb és keressenek megoldást, orvost, aki segíteni fog! ♥️
2020. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Persze, szólj mindenképpen.

Félsiker, hogy a problémát felismerted :)

2020. okt. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Engem érdekel, hogy mi hozta elő ilyen fiatal korban a gondot.
2020. okt. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

Mi a problémád?

Szólj a szüleidnek! A gyógyulást akarni, és azért tenni a te kötelességed. De ezt nem kötelező egyedül csinálni. A család és a barátok azért is vannak, hogy segítsenek. Segítséget kérni nem szégyen. A büszkeségbe, a hülyeségbe, konokságba belehalni az. Nyugalom! Van, aki cukorbeteg, van aki kerekesszékes, te depressziós vagy. Van megoldás.

2020. okt. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Mar az is szuper, hogy felismerted. Ne felj segítséget kérni! Jobbulàst ❤
2020. okt. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kerdesekkel teli ***** válasza:
86%

Mindenkepp szolj nekik, oszd meg veluk, hogy min is mesz keresztul..

Nem hinnem azz, hogy teherkent gondolnanak rad, es a problemaidra.

Noha en sem vagyok szakember, de szivesen "meghallgatlak", en is, ha epp nincs kivel beszelgetned, neha az is megkonnyebbules, ha csak megosztod valakivel az erzeseid, gondolataid, vagy ha egy baratra van szukseged, akar virtualisan is.

20/N

2020. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem érdekel mitől vahy depressziós!

Van egy csomó helyen online terápia. Érdemes lenne megkeresned alapítványokat. Pl, napkör alapítvány. Írsze gy emailt, hogy mi a problémád, segítséget szeretnél. Válaszolnak, elmondják a feltételeket, hogy mit tudnak nyújtani stb. stb. Fizetős mindenképp a dolog, de szerintem megéri fizetni. ÉN 10 évig jártam tb alapon dilidokikhoz 0 eredménnyel...aztán most, hogy fizetek, van is eredmény.

2020. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!