Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Babát várok, de nem szólok a...

Babát várok, de nem szólok a szüleimnek. Töröljem is őket Facebookról vagy hadd tudják meg onnan?

Figyelt kérdés

Elég diszfunkcionális, szeretetlen családból jövök, a szüleimmel és testvéreimmel sosem voltam jóban, érettségi utàn el is költöztem otthonról, vègül évről-évre elhalt a kapcsolat.


Ők amolyan tipikus mérgező "proli" család, mindenkit leszólnak, aki kicsit többre vitte vagy másképp akar élni, soha nem tudtunk semmiről beszélni. Lecsökkentek a látogatasok, végül már csak ünnepekkor mentem, de igazàból ha én nem mentem hozzájuk, akkor nem is érdeklődtek, élek-e egyáltalán (ettől függetlenül mindig megkaptam, hogy én nem keresem a családot, az, hogy tőlük annyi sem jött, mi van velem, nem számít).


Évekig húztuk ezt a dolgot, de semmi értelmét nem látom, ha találkozunk is hideg a hangulat, veszekedés van, le akarom zárni az egészet. Èv elején voltam utoljára náluk, azóta nem kerestek, én meg úgy

döntöttem, nem erőltetem tovább a dolgot.


Most babát várok, nem is tudnak róla. Ha megszületik, azért tervezek kirakni róla 1-1 képet Facebookra, tehát valószínűleg onnan fogják megtudni. Jobb lenne, ha a botrány megelőzendő, letiltanám őket? Vagy lássák, aztán tiltsanak ők?


Igazàból nem akarom, hogy utána keressenek, irogassanak nekem vagy a részei legyenek az életemnek, csak persze az emberben ott az a hatalmas nyomás, hogy mégis a családjáról van szó. De mi már olyanok vagyunk egymásnak, mint az idegenek.


Biztos fura lenne a városban is összefutni, de nem elképzelhetetlen. Ti hogy kezeltétek, ha nem tartottátok a kapcsolatot a családdal, de babát vártatok?



2020. okt. 8. 20:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%
Én ezt a helyzetet nem tudom elképzelni, de jobban jársz, ha most letiltod őket, lehet, hogy észre sem fogják venni. Esetleg megváltoztathatod utána a neved, hogy ne is tudjanak rákeresni.
2020. okt. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
99%

Felesleges emiatt Facebookon tiltani őket, mert ha nem onnan, megtudják máshonnan.

Ne akarj nekik megfelelni! Nem kell elmondanod nekik, ha nem szeretnéd.

2020. okt. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az a legegyszerűbb,ha tiltod őket.
2020. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 kicsibarany ***** válasza:
94%
Nem értem, mit is oldana meg a tiltás? Hogy ők még később értesüljenek róla, mint mindenki más? Nyilván van közös ismerősötök, az nem rosszabb, ha egy "gratulálok az unokához" üzenetből tudják meg?
2020. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Egy szolid üzenetet azért írnék a szüleimnek a helyedben, melyben közlöd, hogy babát vársz. Életed végéig nem fogod tudni titkolni, valahonnan megtudják úgyis, szóval szerintem jobb elébe menni a dolgoknak, így te sem feszülsz majd azon, hogy titkolnod kell..Idővel pedig ki tudja, hogy mely irányba halad a kapcsolatod velük, lehet, hogy jobb is lesz majd. Kitartás mindenesetre, tedd azt, amit a szíved mélyén érzel, hogy tenned kell!
2020. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
26%
Ez azért nagyon szomorú. Szerinted a babának sincs szüksége a nagyszüleire, családjára? Amúgy elképzelhetetlennek tartom, hogy nincsenek közös ismerőseitek fb-on, másodpercek alatt kiderül ha gyereked születik.
2020. okt. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
46%

“Anya, apa! Gyermeket várok, de nem szeretném, ha részt vennétek az életében.”

Ha a letiltáshoz elég tökös vagy, legyél ehhez is. Ha nem szeretitek egymást, mit veszíthetsz?

2020. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
96%

Hát erre csak azt tudom elmesélni, amit anyukám csinált annak idején, a 90-es években. Ő sem tartotta a családdal a kapcsolatot, de amikor megszülettem megtette a kötelező kört azzal, hogy küldött egy képeslapot mindenkinek, tudatva, hogy megszülettem. Senkitől semmilyen választ nem kapott.


Ha tényleg olyan rideg a kapcsolat, akkor ők se fognak egy lájkon kívül semmit sem reagálni arra, hogy gyereked születik. Ha igen, akkor meg mégsem annyira idegenek... Letiltani én nem tiltanám le őket, ha nem közvetlenül, akkor majd a közös ismerősöktől vagy máshonnan tudják meg, azért azt nehéz lesz egész hátralévő életedben minden közös ismerős elől eltitkolnod, hogy van egy gyereked...

2020. okt. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem titkolni akarom a dolgot elöttük. Csak simán lezárni a kapcsolatot és nem tudom, mi ennek a legértelmesebb módja.


Én személy szerint azért sem akarok írni nekik, mert nem szeretném, ha "illemből" elkezdenének érdeklődni a kicsi iránt, hogy ne legyen ciki a közös ismerősök elött.


Nem egyszerű ilyen ténylegesen és végérvenyese megszakítani a kapcsolatot, miközben a társadalom azt sulykolja az emberbe, hogy "a szüleid meg a testvéreid".


Igen, azok. De évek óta idegenek vagyunk egymásnak.

2020. okt. 8. 21:12
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem mondd el, hogy babát vársz aztán majd reagálnak valahogy.

Esetleg megoldás másik városba költözni?


Ne tiltsd le őket, max töröld ki és állítsd be a saját fiókod hogy idegen ne lássa.


Engem se hívott nővérem egy babalátogatóra se,de ha pénz kell akkor már jó vagyok kunyerálni... Természetesen nem kap...

Szóval megértem

2020. okt. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!