Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos-e szülőként így korlátoz...

Jogos-e szülőként így korlátozni a gyerekük iskolaválasztását?

Figyelt kérdés

Adott egy nyolcadikos gyerek, kitűnő tanuló, jó mindegyik tantárgyból, viszont fogalma sincs, hogy milyen szakmát szeretne, de azon is gondolkodik, hogy jelentkezik egy szakgimibe, onnan ugyanúgy tovább tud tanulni középiskola után is, de igazából nem olyan határozott ezzel a szakgimi gondolattal, mert nem tudja mi legyen, ha azt választja. Itt a középiskola kiválasztásának az ideje.

A szülő elmondja a választásnál, hogy ha középiskola után egyetemre akar menni a gyerek, akkor nem igazán fogja tudni támogatni, és ha tudná se támogatná, max nagyon minimálisan. Ehhez képest ilyen kikötései va szülőnek:

-Csak gimibe jelentkezhet a gyerek, szakgimi, szakközépiskola nem jöhet szóba,

-Nem lehet kollégista (bejárósan megközelíthető erősebb suli nincs, illetve a gyerek erősen a koliba menés mellett van)

-Illetve később kijavítja, hogy lehet kollégista, de csak egy bizonyos iskola bizonyos tagozatán, ha azt választja, de ott is csak azért, mert ha odamegy akkor kötelező a koli



2020. okt. 10. 12:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

7 Hát szerintem meg ha van rá szándéka, hogy önállósodni szeretne és koliba menni, akkor mehet FÜGGETLENÜL attól, hogy te vagy más mit néztek ki belőle. Ha nem kent meg magának még soha életében egyetlen zsíroskenyeret sem, hát akkor majd a koliban lesz az első, amit megken magának és halkan jelzem, hogy nem késett el vele egyáltalán. :D

Ez nem úgy megy, hogy a gyerek előbb kész és utána jön a feladat amire felkészült az életben. Hanem ott a feladat és nosza ugorjuk meg. Ha nem állítod kihívás elé soha a büdös életben nem fog önállósodni. :D Hál'istennek, ha magától vállalja és még kedve is van hozzá.

2020. okt. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
17%
Puszta érdeklődés, hányszor írod még ki a kérdést?
2020. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
26%

7!


Szerinted. De németé vagy az anyja/apja meg nem is én. A saját szülei nem akarták. Ennyi.

2020. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%
És végül mi lett?
2020. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

1. Ha nem támogatja az érettségi utáni továbbtanulást, akkor a gimnázium kifejezetten értelmetlen, rossz döntés, mert szakma nélkül nem ér semmit.

2. Abba szerintem igenis van beleszólása egy szülőnek, hogy a még bőven kiskorú gyerekét otthon akarja-e tudni vagy hagyja, hogy ilyen hamar "kirepüljön". Az, hogy erősebb gimi megéri-e a családból való túl korai kiszakadást, az a suliktól is függ. Persze, egészen más kérdés, ha otthon nagyon rosszak a körülmények vagy nagyon rossz a gyerek és a szülők között a kapcsolat.

2020. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
32%
az hogy nem kapsz támogatást a szüleidtől, az egy dolog. az életed meg egy másik. Ha kitűnő tanuló vagy, a sima gimi, egyetem a legjobb választás, még akkor is, ha félig-meddig dolgoznod kell mellette. Csak gondolj bele, a gimisek 80-90%-a továbbmegy egyetemre, ügyvédek, orvosok, mérnökök miegymás lesz belőlük, neked pedig iylen emberek lesznek a barátaid majd, akikkel felnőtt korban sem kell megszakítani a kapcsoltatot, ők tudnak majd téged is fejebb nyomni, jó állásokba ajánlani. a kapcsolati tőke sokkal fontosabb. Függetlenül attól hogy a szüleid is a gimit akarják és attól hogy dolgoznod is kell, kitűnő tanulóként a gimit és egyetemet választ a saját érdekedben, nem a szülők miatt. Hidd el, nem mindenkinek megy jól a tanuláűs, én örülnék ha a gyerekeim kintűnők lennének de sajnos nem azok egyáltalán. Ne hagyd veszni a képességeidet.
2020. okt. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Szivatdz minket? Azt hittem valos kerdes.
2020. okt. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!