Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Sikerült valakinek a nem...

Sikerült valakinek a nem körzetes iskolába íratni a gyerekét? Hogyan?

Figyelt kérdés

2020. szept. 12. 08:35
A kérdező szavazást indított:
Igen, sikerült.
Nem, nem sikerült.
Nem próbáltam.
30 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nincs körzete, mert meghallgatás van. Ének-zene tagozatos
2020. szept. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Beszéltünk a kinézett iskola igazgatójával és kiderült, hogy egy faluból származunk. Így kerültek be a gyerekeim nem a mi körzetünkbe tartozó általános iskolába.
2020. szept. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk csak nagyon erős protekcióval vagy lakcím átjelentkezéssel. Puszira már régen nem, minden iskola 30+-os létszámmal indítja a maximális számú osztályokat, annyira sok a gyerek sajnos. (Csak azért nem szavazok, mert az én gyerekem nem érintett.)
2020. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Elbeszélgetés alapján + azonnal tudtuk fizetni az alapvítványi hozzájárulást ott helyben így vették fel.

Alapítványi iskola, kínai magyar kéttannyelvűbe jár a fiam.

2020. szept. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Átírattam egy rokonunkhoz a körzetbe míg fel nem vették. Utána visszaíratkoztunk. Testvére utána évben ment iskolába, őt már nem írattuk át, testvéreket felveszik automatikusan.
2020. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Apja a suli körzetében dolgozik, így kellett egy igazolás a munkahelytől, de felvették. Angol-magyar kéttannyelvűbe jár, 2 fél osztály van egyben. :D
2020. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Mi is nem kötetesbe jelentkeztünk 2másik ovis társsal, mindhármukat felvették, senkit nem fizettünk le, senki senkinek sem rokona. Területileg a putris c*telepiekkel egy iskolába tartoztunk volna, ha nem veszi fel, mi elköltöztünk volna.
2020. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Megyeszékhelyen dolgozom, itt elég sok nem körzetes suli van, nem kell hozzá különösebb protekció, hogy bejusson valamelyikbe a gyerek. Elég volt bemenni és jelentkezni. Problémás gyereknél nyilván nehezebb ügy, nem tudom, hogy ti melyik kategória vagytok.
2020. szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mind hasznos!

Velünk csak annyi, hogy 2 iskola is van a 400 méteres körzetünkben. Az egyik kimagaslóan jó, a másikat mindenki szidja. Természetesen körzetileg az utóbbihoz tartozunk... Az óvoda szerint a kisfiunk a versenyistálló gyakorlóban is megállná a helyét, de ahhoz annyira nem ragaszkodnánk, így tökéletes lenne a közelünkben lévő jobb iskola.

Első körben az iskola alapítványának támogatása jutott eszünkbe. A lakcímezéshez nincsen sajnos ismerősünk a körzetben, pedig ugye az talán biztosabb eredményt hozna... Ehhez esetleg van ötlete valakinek?

2020. szept. 14. 16:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy pl. Székesfehérváron bármelyik gyereket bárhova felvesznek, ha nem körzetes akkor is. Elég annyit mondani, hogy a munkahelyhez ez van közelebb. Megy a küzdés a gyerekekért.

Kérdezd meg az igazgatót, hogy mi kell, hogy felvegyék. Ha a körzetes gyerekekkel tele van az iskola, meg fogja mondani.

2020. szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!