Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kukacos a konyha de a család...

Kukacos a konyha de a család szarik bele és egyedül nem tudom megoldani. Jogos e hogy sztrájkba léptem és nem fogalkozok a konyhával amíg a családom nem segít elhárítani a problémát?

Figyelt kérdés
Szülő gyerekbe írtam de parkapcsolati vetülete is van a kérdésemnek. Én anyukámmal és párommal élek együtt. Költözés egyelőre nem megy mert még van pár év egyetemből, szóval ezt ki kell húzni. Általában jól ki jövünk de most konfliktus alakult ki. Mivel én még egyetemre járok ezért én végzem a házi munka kb90%át, tehát a főzést és a mosogatást is. Sajnos párom és anyám nagyon rendetlen, és anyám ráadásul kissé gyűjtögető betegségben szenved, ami nem túl durva, de pl gyakran kap gyümölcsöt amit nem enged kidobni akkor sem ha már romlott. Így nem meglepő hogy be következett a baj és molylepke lárvák lepték el a konyhapultot. Én előtte takarítottam belül így csak mögüle jöhetnek. Sajnos nekem nagyon durva kukac iszonyom van, így azonnal szóltam nekik hogy segítsenek kihúzni hogy mögötte kitakaritsak. A reakciojuk a teljes leszaras, és hogy nehogy ki merjem húzni polcot mert szetmegy. Néhány napig kínszenvedve szedegettem kukacokat de elegem lett és mondtam ha nem oldjuk meg akkor nem megyek konyhába. Erre ők mondják oké. Eltelt egy hét és kezdenek nyűgösek lenni a mosogatás és főtt kaja hiány miatt. Én jól elvagyok, veszek pogácsát, salátát stb. Ti mit tennétek a helyemben? Másnak volt ilyen sztrájkja? Szerintetek mi lesz a vége a dolognak?

2020. okt. 10. 20:46
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Gyümölcs miatt nem lesz molyod.
2020. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se.
2020. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
#11 a muslinca se sokkal jobb
2020. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
#13, nem, de itt kukacok mászkálnak már
2020. okt. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

Anyád az hagyján, mert tőle még elköltözhetsz, nem kell vele élned a jövőben.


De neked tényleg egy ilyen trehány pasi kell, aki lesz*rja, amit mondasz? Én biztos elküldtem volna már a halál f*szára, nemhogy még takarítsak utána és főzzek is rá.

2020. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:
24%

Csak én akadtam ki azon, hogy a házimunka 90% főzés, mosogatás? És mi van a mosásal, teregetéssel, takarítással, szemétlevitellel, vasalással? Hogy jön ki így a 90%? Milyen egyetemre jársz te? Ha már arányaiba nézzük, a házimunka legnagyobb részét a takarítás teszi ki, mert abba beletartozik a felmosás, porszívózás, mosogatás, ablakmosás, stb.


Egyébként a pasidat kidobod, anyádtól meg elköltözöl. Vagy otthagyod neki a pasidat, lehet jobban összeillenek, ha mindkettő ilyen igénytelen.

2020. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
90%

#16


Csak te akadtál ki azon, amit magadnak ki bírtál hámozni, de fussunk neki együtt újból.

Azt írja a kérdező, hogy


"...én végzem a házi munka kb90%át, tehát a főzést és a mosogatást is. "



Tehát: a házimunka 90%-ának egy részét képezi a főzés és a mosogatás is - meg egyéb dolgok is, és ez az IS szócskából kellene, hogy kiderüljön az olvasó számára.

2020. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
79%

Mi lenne, ha adnál fel albérletkereső hirdetést OCD-s lakótársak elönyben jeligére? Most komolyan, nem gúnyolódásként, de egy enyhébb OCD-s tök rendben van, szerintem vagy olyan igényes, hogy ne menj az agyára, ő maximum azzal fog a tiédre, hogy extra sikálós - rendrakós rutinokat hoz magával.

Anyukád olyan, amilyen - idővel romlani fog (tapasztalat), a pasid meg ... hát van az a szint ami hosszútávon nem vállalható kompromisszum, romantikus érzelmek ide vagy oda.

2020. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Dobd ki azt a trehány disznót a fenébe.
2020. okt. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a támogatást. Költözés még pár évig nem lehetséges egyetem miatt, de utána valószínűleg lépünk. Párom azért nem "barlanglakó" szinten van, nem tolerálja a putrit ő sem. Sajnos a mostani felállás nem kedvez az egyenlő hazimunkának mert ők tartanak el és logikus hogy nem ők csinálják még a munkájuk után. De azt elvárnám hogy legalább ne legyek akadályoztatva. Párom egyébként szokott segíteni is bár nehéz rávenni (háziasszony anyuka mellett nőtt fel). Fokozatosan szoktatom feladatokhoz próbálom bevonni a dolgokba. Jelen esetben is azért inaktív mert múltkori takarításunk után balhé lett egy kidobott műanyag poháralátét!!! miatt és ő konfliktus lkerülő. Inkább anyukámmal van a gond mert folyton piszkál hazimunkával de betegesen retteg attól hogy bármit kidobok ami nyilván a hazvezetés során elengedhetetlen. Sajnos nem fogadja el hogy segítségre van szüksége és nagyon félek hogy ez el fogja rontani a kapcsolatunk. Sztrájkot folytatom, most már csak azért is hogy leteszteljem hány nap után csinálnak bármit.
2020. okt. 11. 00:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!