Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lett ennyire nagy divat...

Miért lett ennyire nagy divat manapság egyedül nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Én még úgy nőttem fel, hogy egy háztartás állt egy anyából, egy apából, meg adott esetben gyerekekből. Ma már szinte ez a forgatókönyv számít ritkának. Csak nem értem, miért jó elválni? Miért jó egyedül gyereket nevelni? Szabadságvágy egyik oldalról, kizárólagossagi vágy a másik oldalról? Vagy a gyereknek így lesz a legjobb? Ebben lenne az élet valódi esszenciája? Azt a lehetőséget kizárnám hogy a szülők rossz döntést hoztak mikor összejöttek és csináltak felelőtlenül egy gyereket. Mivel józan gondolkodású emberek vagyunk, képesek előre gondolkodni, így feltételezem minden embertársamról, hogy ennél bölcsebbek vagyunk mind. Csak nem értem, másrészről ez kinek előny? Az anyának jó, aki esetleg saját képére formálhatja a gyerekét, és így nem szól bele az apa a nevelésbe? Ugye, a gyerek szinte mindig az anyánál fog maradni a törvény szerint. Vagy az apának jó, aki élheti az életét a gyereknevelés nehézségei nélkül, kötetlenül, mégis abban a tudatban hogy elhintett magvai valahol már palántaként nőnek? De ha így van, akkor miért vállalt egyáltalán gyereket, ha nem akarja kivenni a részét az egészből? Nem értem ezeket a dolgokat. Ha van olyan akinek személyes tapasztalata van e témát illetően, akkor fejtse ki, mik az előnyei az elválásnak, és az egyedüli gyereknevelésnek, hogy ilyen sok példát látni ebből?

2020. aug. 23. 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/95 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem divat kérdése.
2020. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/95 anonim ***** válasza:
96%
Hát persze, az emberek hobbiból szakítanak csak azért, hogy egyedül nevelhessék a gyereküket 🤣
2020. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/95 anonim ***** válasza:
84%
Rosszul gondolod, hogy az emberek előrelátóak. Az emberek zöme a mának él, leszrja a következményeket, és nem teljesen gondolja át, mit is akar valójában.
2020. aug. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/95 A kérdező kommentje:
Ezek eddig elég fura válaszok. Mi ebben a provokatív? Olvassátok csak végig ahányszor akarjátok, senkiről semmi rosszat nem feltételeztem.
2020. aug. 23. 15:21
 5/95 A kérdező kommentje:
5-ös, a saját boldogságát azért mindenki keresi. Ez a civilizált élet lényege, ha odáig eljutottunk evolúciósan hogy rájöttünk a saját létezésünkre, akkor azt megpróbáljuk minél jobban kiélvezni. Senki nem szenvedni jött a világra, ezért feltételezem, hogy az emberek a boldogság ösvényén járnak nagy általánosságban.
2020. aug. 23. 15:24
 6/95 anonim ***** válasza:
83%

Hát ..

Én a környezetemben azt látom,hogy meg sem ismerik egymást normálisan a párok,de már "becsúszik" a gyerek ,abból jön a kényszerházasság ..

Általában azért mert a nők megőrülnek,és csak tenyészbikát keresnek maguknak 25-30 körül .Tisztelet a kivételnek,de a nők nagyon nagy százalékának körülbelül mindegy kis,csak gyorsan csinálja fel őket.

Utána meg csodálkozás van ,hogy az nem csak örömmel jár .

Édesapa meg megunja a családosdit ,és megy a friss hús után ..

Na ennyi előrelátóak,és bölcsek az emberek :D

2020. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/95 anonim ***** válasza:
85%
Jajj hát nem tudod, hogy az egyedülálló anyukák a gyerektartásból nyaralnak a bahamákon? A hülyének is megéri.
2020. aug. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/95 A kérdező kommentje:
8-as, de ha a nők így gondolkodnak, akkor is van valami evolúciós sugallat mindezek mögött. Valami teremtési és gondoskodási vágy, tehát, ha eleve olyan férfit keresnek aki csak tenyészbikának kell, akkor is végtérre megkapja amit akar. Csak régen még úgy kerestek férfiakat, akikkel együtt is maradnak. Vagy ez már egy rég elfeledett poros múlt kehesítő emléke? Együtt maradni valakivel hosszú távon kibírhatatlan, és fullasztó? Régen tudom, sok házasság kényszerből született, nem volt választása a fiataloknak. Akkor régen elnyomva éltek a szülők, kényszerűségből együtt? Ma meg már mindenki szabad és boldog?
2020. aug. 23. 15:31
 9/95 anonim ***** válasza:
100%
Nem divat, de valahogy megváltoztak az idők az emberek könnyebben lépnek ki egy rossz kapcsolatból. Régen is sok volt a rossz kapcsolat, csak gazdasági okokból, társadalmi elvárások miatt inkább együtt maradtak. Másrészt manapság inkább elválnak az emberek, ha jön egy rosszabb periódus, türelmetlenebbek lettünk egymás iránt. Vagy sokszor nem teszünk semmit, ha romlik egy kapcsolat, az eljut egy pontra, amikor már elviselhetetlen, és akkor valamelyik fél kilép. De nem azért döntenek így, mert divat vagy mert egyedül akarják nevelni a gyereket.
2020. aug. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/95 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, amiről a 8-as ír, azok az esetek, amikor a sok eldobott kapcsolat után észbekap egy nő és rájön, hogy kéne a házasság és a gyerek, viszont 30 éves korra egy nő már nem válogathat úgy, mint korábban. Ezért többnyire keresnek egy balekot, vagy véletlenül összejön vki, akivel nincs elég idő együtt élni, megismerkedni, mert jön a gyors házasság és gyerek, mert ketyeg az óra és a társadalmi elvárás. Mivel valójában nem egymásnak köteleződtek el, hanem a saját érdekeiknek, ezért kb a gyerek megszületése előtt már jelentkeznek a problémák és ahogy én látom az ilyen kapcsolatok kb a gyerek 2-3 éves korára mennek tönkre, mert gyereket nevelni kva nagy szopás mindamellett, hogy azért rengeteg boldogságot is ad. Ha nincs erős alap egy kapcsolatban, akkor nem tudja túlélni a gyerekkel járó nehézségeket. Ezért van ennyi egyedülálló szülő.
2020. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!