Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kukacos a konyha de a család...

Kukacos a konyha de a család szarik bele és egyedül nem tudom megoldani. Jogos e hogy sztrájkba léptem és nem fogalkozok a konyhával amíg a családom nem segít elhárítani a problémát?

Figyelt kérdés
Szülő gyerekbe írtam de parkapcsolati vetülete is van a kérdésemnek. Én anyukámmal és párommal élek együtt. Költözés egyelőre nem megy mert még van pár év egyetemből, szóval ezt ki kell húzni. Általában jól ki jövünk de most konfliktus alakult ki. Mivel én még egyetemre járok ezért én végzem a házi munka kb90%át, tehát a főzést és a mosogatást is. Sajnos párom és anyám nagyon rendetlen, és anyám ráadásul kissé gyűjtögető betegségben szenved, ami nem túl durva, de pl gyakran kap gyümölcsöt amit nem enged kidobni akkor sem ha már romlott. Így nem meglepő hogy be következett a baj és molylepke lárvák lepték el a konyhapultot. Én előtte takarítottam belül így csak mögüle jöhetnek. Sajnos nekem nagyon durva kukac iszonyom van, így azonnal szóltam nekik hogy segítsenek kihúzni hogy mögötte kitakaritsak. A reakciojuk a teljes leszaras, és hogy nehogy ki merjem húzni polcot mert szetmegy. Néhány napig kínszenvedve szedegettem kukacokat de elegem lett és mondtam ha nem oldjuk meg akkor nem megyek konyhába. Erre ők mondják oké. Eltelt egy hét és kezdenek nyűgösek lenni a mosogatás és főtt kaja hiány miatt. Én jól elvagyok, veszek pogácsát, salátát stb. Ti mit tennétek a helyemben? Másnak volt ilyen sztrájkja? Szerintetek mi lesz a vége a dolognak?

2020. okt. 10. 20:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tolerálja, de anyád nyakára költözött:És takarítani nyilván nem takarít. Te tényleg szeretsz csicska lenni?
2020. okt. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

A kukacok nem fogjak toleralni anyad "betegseget" es vigan fognak szaporodni.Itt tenyleg csak az segit,ha MINDENT! kidobsz,ami a konyhaban vagy kamraban van.Nem lesz eleg,ha csak a szekreny mogott takaritasz.Mi egyszer igy jartunk,nullara ki kellett uritenunk a kamrat,meg a ketchupos flakon kupakjat lecsavarva is kukacot talaltunk,sot a bontatlan,muanyag csomagolasu rizsben is hemzsegtek a kukacok.Amiben nem lattunk semmit,ahhoz meg nem volt gusztusunk,mert mi van ha...

Szoval,csak azt akarom mondani,sztrajkolhatsz ameddig akarsz,de a kidobalast nem usszatok meg akkor sem,ha anyad eret vag magan.A pasidrol meg meg van a velemenyem.Igenytelen,lusta ember lehet.Egy normalis ferfi keres nelkul is igyekezne megoldani a problemat.

2020. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Drogériákban is lehet kapni molycspdát, ez feromont tartalmaz és csak a hím molyok mennek rá, de ez elég ahhoz higy abban a rövid életüket amit párzással töltenek lerövidítse. A nő neműek is csak pár hétig élnek, de az életüket a több száz(!) pete lerakásával töltik. Ők már nem kajálnak, azt a petéből kikelet lárvák teszik. Tehát muszály leszel átnézni a kajákat, a zacskóba könnyen belemásznak. Amibe van az mondanom sem kell hogy kuka, ami nem azt be kell rakni a fagyasztóba 1 napra. Ott a lehetséges lárvák elpusztultak. Végül vegyetek jól zárható (műanyag olcsóbb) ételtartókat amibe a lisztet, lencsét és minden szárazat bele lehet tenni. Abba a kukac nem tud belemenni. A polcok és fiókok hátsó sarkát is nézd meg.

A maradék petéből még lesz lárva, azokat nem is biztos hogy tudod hol vannak, azok plusz pár hét még mire kikelnek. Ezért kell a csapda és a jól zárható ételt ártó. Néha észre lehet venni a ki hálókat amibe össze vannak tömörülve az apró peték.

Udorító tudom, de ezeket kell tenni. Amúgy néha azt veszem észre hogy be akarnak jönni az ablakomon kintről, tehát alapból ott vannak mindenhol, viszont nem mindegy hogy biztosítjuk nekik a megfelelő körülményeket vagy sem. Lehet venni olyan azt hiszem süteménytartót amit le lehet zárni egy átlátszó tetővel, ha anyukád félig eszi meg a gyümölcsöt belerakhatná.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Persze ha már vége a sztrájk ak 🙂 amit jogosnak tartok.

2020. okt. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj de ha a párod nem hajlandó segíteni annyiban sem hogy bármit is arrébb tegyen a cél érdekében, már pedig a kukacok elég nagy problémák, és inkább elnézi, akkor ő is a probléma része nem pedig a megoldásé, olyan mint anyukád. Ennyire se képes mikor elárasztanak a dögök... Meggondolnám én ezt az egészet.
2020. okt. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
az a baj, hogy mire vége a sztrájknak - ami sztrájki jogos -, némi túlzással a teljes konyhát ki kell dobni.
2020. okt. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát itt mindenki elmondta, hogy a pasi is gáz és menni kéne, mire a tanult tehetetlenség bekapcsolt, és a kérdező kifogásokat sorol.


Tudod banyek, egyetemistaként is lehet diákmunkázni, sőt: ha nagy a gáz, halasztani és pénzt gyűjteni, stb., többekkel összefogva albiba menni.

És akkor ezek ketten nézhetik boldogan a szeméthegyet, meg a kukac-inváziót, meg rendelhetik a pizzát.

2020. okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
76%
Ebben a történetben mindenki gáz. Anyukád és a párod egyértelműen, hogy tudnak élni a szemét közepén. De te is, mert a párodat a szüleid nyakára költöztetted. Utolsó jól írja, lehet diákmunkázni egyetem mellett és elköltözni albérletbe. Én mindenesetre ezt tenném.
2020. okt. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Elköltöznék, ha ennyire nincs igényük arra, hogy hol laknak. Nem is akarnék akor a párommal együtt lakni, tehát szakítanék is. Addig mindenképp, amíg nem orvosolják a helyzetet. Ha hajlandóak változtatni, és megteszik értem, vagy saját magukért, akkor esetleg lehet beszélni a párkapcsolat folytatásáról, de én már nem feltétlenül bíznék bennük, mert lehe,t hogy most, egyszer kitakarítanák, azután majd újra bekukacosodna, mert megint elhanyagolnák.
2020. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Frissítés : anyukám végre besokkalt és kitakaritott, a kukacok úgy tűnik egyelőre eltűntek. Így ideiglenesen felfüggesztettem sztrájkot azzal hogy ha visszajonnek megint leállok. Privátra: apukám nem velünk él, és ilyen dologgal nem zavarom.


Viszont végül úgy látszik megoldodik főzés kérdése mert kb 2 hét sztrájkos étrend után párom nem ette meg főztöm (nem azért mert szar, hanem egyszerűen nem ért rá gepezes mellett) ezen úgy beduhodtem hogy mostantól egyedül nem főzök. Mondtam is neki hogy vagy jön velem konyhába vagy marad szendvics. Egyébként párom miatt tanultam meg főzni én nem igényelem, szóval ha ő így áll hozzá akkor nem töröm magam feleslegesen.

2020. okt. 16. 07:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!