Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nektek hány évesen engedték...

Nektek hány évesen engedték meg a szüleitek hogy egyedül járjatok be suliba és haza?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok,most hetedikes. Anyukám minden reggel bevisz a suliba és délután tanulószoba után értem is jön. A suli nincs messze, 2 megálló villamossal +2-3 perc séta. Szóval olyan 20p lenne az út maximum, ha nagyon "lazán" számolom. Autóval is ennyi szokott lenni reggel,ha dugó van néha több. Már többször mondtam neki,hogy szeretnék egyedül bejárni,ahogy minden osztálytársam teszi,részben már évek óta. Semmi veszélyt nem látok benne hogy elengedjen egyedül,sok sulistársam kb ugyanezen az útvonalon közlekedik,tudnánk együtt is menni. kezdem már nagyon cikinek érezni,hogy engem még anyukám visz be,amikor nem vagyok nincs oka az aggodalomra.látok 7-8éves gyerekeket is egyedül közlekedni... azzal jön mindig,hogy ez nekem így kényelmes,miért ne vihetne be,stb és örüljek neki,aztán megsértődik. Persze,kedves tőle,nem is az anyukámmal van bajom de szeretnék én is a barátnőimmel menni, vagy legalább hazafelé együtt jönni,de ragaszkodik hozzá hogy ő hozzon-vigyen. Hogyan tudnék rá hatni? Nem szeretnék veszekedni vele, de olyan makacs.. És azt még hozzátenném,hogy pl ha hétvégén elmegyek a barátnőmmel moziba,oda simán mehetek busszal 3megállót, szóval nem az van,hogy még soha nem tömegközlekedtem egyedül :D Csak valamiért pont suliba nem mehetek...Tanácsokat adnátok? Köszönöm

2018. ápr. 7. 15:12
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:

* - vagyok

bocsi az elgépelésekért :D

2018. ápr. 7. 15:14
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Általános második osztály óta.
2018. ápr. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Én elsős voltam. Meg mutatták az utat és kb 3het után már nem kisergetett senki. Bár na 24eves vagyok már és a suli csak 10-15perc sétára volt
2018. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

De jó nektek... :(

Osztálytársaim is mind egyedül járnak már régóta 2 kivétellel :(

2018. ápr. 7. 15:17
 5/40 anonim ***** válasza:
94%
Én már óvodából is egyedül jártam haza. De nem kellett tömegközlekednem, a lakótelepen volt az óvoda. Suliból így már az első naptól kezdve önállóan közlekedtem.
2018. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 busszal kellett járni általánosba és az öcsém is odajárt így 13 éves koromig hoztak vittek minket kocsival mivel mindketten egyszerre kezdtünk meg végeztünk minden nap, így logikus volt. Egy lakótelepen volt a suli, az osztályunk 80%-a ott lakott emeletes házakban, az iskolától max 5 percre. Ők egyedül jártak. Engem sokszor csúfoltak hogy a szüleim visznek, de ha a tesómat reggel ugyanoda vitték akkor minek buszoztam volna meg keltem volna egy órával hamarabb? Nyolcadikban már nem voltam tanulószobás, tehát nem 4-ig voltam mint az öcsém, ezért délután már egyedül, busszal jártam haza. 14 éves voltam akkor.

23N

2018. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim válasza:
100%
Elsős voltam.. jó a suli nem volt olyan messze, de akkor is!:)
2018. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
89%
6 osztalytól.sztem aggódik, h beérsz e a suliba xd
2018. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis városban élünk, akkor még nagyközség volt. 20-30 perc sétát jelentett a távolság. Elsőben a nyolcadikos unokatesómmal jártam, másodiktól egyedül. Nem tudom manapság a szülők a túlféltők vagy a gyerekek megbízhatatlanok?! 25 N
2018. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Én gimibe már Pestre jártam fel ami 50 km-re van mindennap vonatoztam 1-1 órát és simán elengedtek pedig egy barátom sem arra járt. Általános suliba meg már 7-8 éves koromtól egyedül jártam kb. 20 percre volt.
2018. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!