Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanátok ilyenkor...

Mit mondanátok ilyenkor anyukátoknak? Hogy oldhatnám meg ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy kiskorom óta súlyproblèmával küzdök. Kiskoromban vékony voltam majd meghíztam majd lefogytam,és kb 20 évesen megint elkezdtem hízni. Ha vékony voltam, akkor az volt a probléma, hogy mennyire kórosan sovány vagyok (165/60-65kg voltam), ha pedig elkezdtem hízni,akkor meg azért le kellene fogynod, mert mi lesz ha szülni fogsz, hogy fogsz kinézni.


A jelenlegi problémám az, hogy anyukám folyton szóba hozza a testsúlyt. Például egyik nyáron,amikor elkezdtem hízni, éppen anyuval medencéztünk, és amikor kiszálltam, akkor mosolyogva megkérdezte, hogy "már több vagy mint 80kg mi?" Mondtam, hogy nem mondom meg. Erre folytatta azzal, hogy "biztos több vagy mint én".

És tegnap is elkezdte.... Vettem egy nadrágot, megmutattam neki,és elkezdte, hogy "rád ekkora kell? Amit haza küldtél nadragokat mert kihíztad az rám lett ám jó."

Konkrétan néha azt érzem, hogy valami vetélytársat lát bennem... Egyszerűen nem értem, hogy miért kell ezt folyton felhozni. (5bol 3 beszélgetésen biztos elkezdi a fogyás témát.) Én olyankor csak bólogatok,majd gyorsan elköszönök.


Ti mit csinálnátok?



2020. okt. 12. 15:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

Öszintén szólva megérdemelné, hogy visszaszólj neki, de szerintem nem éri meg foglalkozni vele.


Viszont - ez nem a kérdésre válasz, csak figyelmeztetés - , az ilyen jojózás nagyon nem egészséges, még jobban megviseli a szervezetet, mint a kisebb túlsúly. Feltételezem, rossz módszerrel - fogyókóra, utána meg megint a régi szokások - próbálod magad normál súlyra hozni. Ez így nem megy, egy életmódváltással tartósan tudnád tartani a kb. 60 kilót, ami neekd megfelelö lenne és megszüntetné anyád kötözködését is, mert ha nem változik a súlyod, akkor nem tud belekötni.

2020. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
5%
Mit dícsérgessen, hogy milyen jól nézel ki, ha nem igaz? Csak szeretné hogy jól nézz ki, mert szégyel. Ezt hívják kemény szeretetnek.
2020. okt. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
16%
A 165cm/65kg nagyon nem kórosan sovány. Az mar vekonynak sem mondható...
2020. okt. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti elolvastad egyáltalán, amit írtam? Nem dicséretet várok. Szerintem teljesen normálisan is el lehet mondani, ha valakit féltesz. Plusz ha szégyelli ahogy kinézek, akkor így járt.


Utolsó: nem azt mondtam, hogy szerintem voltam sovány. A régi képeket visszanézve teljesen normális alkatom volt.


Mindenki másnak köszönöm a válaszát. Igazából, igen most boldog vagyok, annyira nem zavar még a súlyom. Illetve sportolni is szoktam. :)

2020. okt. 12. 19:00
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

ez tényleg baromság hogy egy alacsony csaj 65 kilósan anorexias,még egy magas se lenne az.még 60 kilóval se

ha most meg 80 kg-os vagy akkor az már tényleg elhízás és ha nem veszed észre akkor jo ha szóváteszi valaki

de sztem is kamu a kérdés.

2020. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%
Rohadt nagy különbség van aközött hogy aggódva szóváteszel valamit vagy sértegeted a gyerekedet.
2020. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
37%

Mivel kamu az egész kérdés, így a sértegetés se történt meg.

Biztos hogy nem lány a troll aki kiírta, nyilvánvalóan fogalma sincs milyen súllyal vékony egy lány. Mi nem képzeljük magunkat anorexiásnak amikor már szinte gurulunk, sőt inkább tök sok vékony lány fogyózik mert kövérnek látja magát. A 165 centis 60-65 kilós anorexiás a vicc kategória. Nem lehet innentől komolyan venni a kérdést.

2020. okt. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

1. lépés: Nem mész hozzá többet, max ünnepekkor.

2. lépés: Jól érzed magad a bőrödben úgy, ahogy vagy. Egyébként 60-65kilóval minden voltál, de kórosan sovány nem...


Anyád sajnos degenerált.

2020. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!