Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lakással vagy angol nyelvű...

Lakással vagy angol nyelvű magániskolával támogatnád a gyereked?

Figyelt kérdés
Ha módodban állna egy lakással segíteni a gyereked, amikor befejezte a tanulmányait, akkor melyiket választanád? Lakás vagy a lakás árából brit érettségit adó általános és középiskola, amivel könnyedén mehet angol vagy angolszász egyetemre?
2020. okt. 13. 08:34
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
32%
Egyértelműen az iskola, ami után negyedannyi idő alatt szerzi meg az első lakását, mint mások, és még kevesebb idő alatt szerezheti meg a másodikat. Én inkább abban hiszek, hogy halászni kell megtanítani és nem halat adni.
2020. okt. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
65%

Magyar gimikből is sokan mennek külföldi egyetemekre. Nyilván nem a mucsaröcsögei gyűjtő suliból, hanem az erős gimnáziumokból. Ha meg nincs esze/tehetsége ezekbe bekerülni, akkor felesleges külföldi egyetemekről álmodozni. Egyáltalán az se biztos, hogy akar majd egyetemre menni, lehet szívesebben tanulna szakmát.

A lakásba meg nem kötelező beköltöznie, ki is adhatja, lesz passzív jövedelme belőle és ha bármi van, mindig lesz hová mennie.

2020. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
49%
Én a tanulmányok támogatását választanám, amit nem feltétlenül hegyeznék ki arra, hogy brit érettségi, magániskola stb., hanem amit a gyerek szeretne. A saját példámból tudok kiindulni: hiába voltam jó tanuló, hiába voltam érdeklődő és szorgalmas, hiába beszélek nyelveket, az anyagiak miatt soha nem adódott meg a lehetőség, hogy külföldön tanuljak akár csak rövidebb ideig is, részképzésként. Vannak ösztöndíjak, egyetemi kapcsolatok stb., de mindemellett zsebbe is kell nyúlni, hogy a kint tartózkodás minden költségét fedezni tudja az ember. Nekem pedig erre nem volt lehetőségem, mert ilyen mértékben a szüleim sem tudtak támogatni és magam sem tudtam megkeresni erre elegendő pénzt. Úgyhogy ez eddig kimaradt az életemből, holott szerintem egy nagyon hasznos tapasztalatot jelent, ha az ember külföldön tanul. Nemrég végeztem az egyetemen, szeretnék még tanulni és a külföldi tanulmányokra még mindig nem túl sok lehetőséget látok sajnos... Most ezzel szemben egy lakás nekem, és szerintem még sokaknak, akik hasonlóan gondolkoznak, nekem kevésbé fontosabb. Fiatalon az ember még nem azt tervezi, hogy hogyan építse ki az életét, letelepedjen, legyen egy biztos lakhatása stb., ez mind teljesen bizonytalan is abban a korban és bármi változhat. Szerintem lakást érdemes venni kereseti céllal, de ebben a korban a gyerek támogatásaként nem.
2020. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
87%
Egy lakás, amit kiadsz és az albérlet összegéből fizetni a külföldi tanulmányt?
2020. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
26%
Lerí a válaszokból, meg a lepontozásokból, hogy mennyit ér a magyaroknak a szorgalom és a tudás (nem sokat), és mennyire becsülik az üljünk bele a készbe mentalitást... vegyél neki lakást, és akkor meg van oldva az élete, persze.
2020. okt. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
76%

#14es leírta kb. a tökéletes megoldást.


#15: mi abban a magyar mentalitás, hogy manapság mindenki azért gürizik, hogy elmondhassa, 50-60éves korára képes volt megvenni egy bp-i panelt? Ha valaki azt a pénzt, amit a bankoknak fizetne ki, esetleg arra költi, hogy élhessen, segíthesse majd a gyerekét stb. akkor az már életképtelen mert nem tanulta meg hogy mi a nagy magyar igazság? ugyanmár.

2020. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
45%

Mert az aztán a szorgalom, hogy anyu befizeti csemetéjét a csilivili magánsuliba...

És nem, nincs megoldva az élete egy lakástól, de elmondhatatlan könnyebbséget jelent. Tudom itt gyk.n mindenki már ovis kora óta dolgozik és az első fizetéséből vett kertes házat, de azért a való életben egy átlag pályakezdő fiatal a seggét verné örömében a földhöz, ha nem anyuékkal kellene lakni, vagy nem egy idegennek kellene százezreket kifizetni albérletre.

2020. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
52%
Ha itthonról nem tud egyetemre kijutni, kintről se fog. Fölösleges külföldi iskolát fizetni, pénzkidobás.
2020. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
68%

Egyértelműen lakás, élete végéig élvezheti az előnyeit. Akkor is, ha nem lakik benne majd.

Angliába magyar érettségi után is ki tud menni tanulni és dolgozni, ha szeretne. Több ismerősöm tanult kint munka mellett és mind lediplomázott.

Én nem fizetnék általános és középiskoláért. Itthon is vannak nagyon jó, állami, mégis elit iskolák.

2020. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
47%

Na igen.... 11-es vagyok, én is számítottam rá, hogy szép nagy piros lesz a válaszom, vhogy itt a gyakorin a saját ingatlan a vagyontárgyak netovábbja :)


21 évesen lehetőségem volt erasmussal kint tölteni egy félévet külföldön, annyi tapasztalatot, kapcsolatot, lehetőséget adott számomra, hogy megteremtettem magamnak a saját lakást, amit várhatóan 2-3 éven belül ki is fizetek. Épp ez a lényeg, hogy a külföldi létnek nem is annyira a tanulás a lényege, inkább bizonyos képességek elsajátítására nagyon jó, aminek utána óriási hasznát veszed a munkádban és a magánéletedben is. Sokkal magabiztosabbá, talpraesettebbé váltam a külföldi tanulásnak köszönhetően, aminek nagyon jó hasznát vettem a karrieremben is. A kislakásom után pedig már egy nagyobb a cél, a mostani megtartása mellett. Akkor se, és most se a lakást választanám, hanem, hogy mehessek világot látni és fejlődni.

2020. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!