Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lakással vagy angol nyelvű...

Lakással vagy angol nyelvű magániskolával támogatnád a gyereked?

Figyelt kérdés
Ha módodban állna egy lakással segíteni a gyereked, amikor befejezte a tanulmányait, akkor melyiket választanád? Lakás vagy a lakás árából brit érettségit adó általános és középiskola, amivel könnyedén mehet angol vagy angolszász egyetemre?
2020. okt. 13. 08:34
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
31%

#30

1) ezt egyetem után dolgozva is lehet csinálni.

2) szerintem ezek a dolgok nem érnek meg kb. 5 millió ft-nyi adósságot.

2020. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem is a lakás!


Ugyan nem írtad le, hogy melyik iskoláról van szó, de pl. ha a Grater Grace-t veszem alapul, abból a pénzből (kb. 50 mio ft a 12 év tandíja), elég szép kis lakást lehet venni manapság Budán is...


[link]

2020. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
83%
Lakással.
2020. okt. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
77%
Én nem hiszem, hogy ezek az iskolák olyan sokat hozzáadnak a gyerekhez, pláne általánosban, mint amekkora a marketingjük a szülők felé (azaz bűntudatkeltés, hogy nem adod a legjobbat a gyerekednek). Max. kéttannyelvű, ha van otthonról kötődése és fontos a nyelv, vagy járasd különórákra. Gimiben már talán lehet értelme a "kapcsolatépítésnek" meg a külföldi tanulmányutaknak, de általánosban, pláne alsóban a lényeg, hogy megszeresse a tanulást és egy jó értékrendre neveljék is, ahol a tudás érték, nem az, kinek milyen kütyüje van. Ez mind meg leginkább egy jó tanítónénin múlik, aki nem csak túlélni akar (és a versenyszférában ugyanúgy sokféle pedagógus van, mint az államiban).
2020. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
47%
Nyilván a lakás az elsődleges. Angolul akárhol megtanulhat, és nem mehet annyira könnyedén angolszász egyetemre, ha már az összes pénzünket elcsesztük angol magániskolára.
2020. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
60%
Micsoda mentalitás. Nem azzal van a gond, ha valaki lakást venne a gyerekének. Vegyen csak. Hanem azzal, ha direkt lehurrogja, lehúzza, lepontozza azt, aki inkább taníttatná. Ez mutatja meg szépen az értékrend csődjét. Inkább tegyél a feneke alá készen valamit, mintsem hogy taníttasd, hogy önmaga képes legyen azt megszerezni.
2020. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
28%
Utolsónak magyar egyetemeken is kiválló a képzés. És a középiskolák között is van jó. A jóknak.
2020. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
45%
Nem egyél egy lakást, és ha akarod ezentúl papinak hívlak.
2020. okt. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
47%
Nem egyél az nekem vegyél akart lenni.
2020. okt. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
40%

Lakás. Nekem anyukám még régebben vett egy kislakást befektetésként, nem kifejezetten nekem, de gondolt arra, hogy majd nekem jó lehet és ezért nem adta el soha. Néhány évig mi is laktunk ott, most albérlők laknak ott. Amikor egyetemre megyek, oda költözhetek (másik városban van, mint ahol mi lakunk) és ez egy hatalmas segítség lesz nekem, ráadásul az egyetemhez is közel van. A mai ingatlanárak és albérletárak az egekben vannak, hiába tanul és dolgozik szerencsétlen, önerőből szinte lehetetlen, hogy valaki a húszas éveiben vagy akár később is lakást vegyen, főleg Budapesten vagy egy nagyobb városban. De még az albérletárak is nagyon magasak. Én is nagyon hálás vagyok, ugyanis az a lakás mindig ott lesz nekem és azért az is jó lesz, hogy nem kell majd 100+ ezer forintot albérletre költenem havonta.


Persze a magániskola is jó, de én a lakásra szavaznék. A gyerek mit akar? Bár változhat ez is, lehet hogy 10 évesen azt mondja, hogy ő Angliában akar továbbtanulni, aztán 16 évesen meg már úgy dönt, hogy inkább nem. Magánsulik közt is vannak egy fokkal olcsóbbak, azt hiszem Magyarországon is van pár hely, ahol lehet IB diplomát letenni (nemzetközi érettségi), azzal is lehet esélye, de persze ehhez kell az is, hogy szorgalmas legyen, tudjon tanulni, legyen esze hozzá, mert gondolom jóval nehezebb, mint egy sima magyar érettségi. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem a BME gimnázium ilyen, fizetős, de tudtommal nem annyira drága, mint pl. a British International School. Vagy még a Karinthyról hallottam, szerintem az nem fizetős.

2020. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!