Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lakással vagy angol nyelvű...

Lakással vagy angol nyelvű magániskolával támogatnád a gyereked?

Figyelt kérdés
Ha módodban állna egy lakással segíteni a gyereked, amikor befejezte a tanulmányait, akkor melyiket választanád? Lakás vagy a lakás árából brit érettségit adó általános és középiskola, amivel könnyedén mehet angol vagy angolszász egyetemre?
2020. okt. 13. 08:34
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
35%
Lakas, ez egyértelmű. Mire megy egy brit erettsegivel?
2020. okt. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
84%

19# vagyok, egyébként ha általános iskola elején veszel neki egy lakást és kiadod, akkor mire felnő bőven jön belőle annyi pénz, hogy tanulni tudjon belőle.+a lakás is megmarad

Egyetemi képzésre szerintem inkább megéri pénzt adni,akár itthon, akár külföldön.

2020. okt. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
26%
Csak úgy érdeklődésből 20as, magyar gimiben szereztél magyar érettségit? Tehát nem kell angol érettségi a külföldön tanuláshoz, csak akarat és szorgalom? Úgy tudom egyik sem kapható pénzért még magániskolákban sem. Szóval ennyit rólad meg a fantasztikus érvelésedről.
2020. okt. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
73%

23: sztem ez nincs összefüggésben a kérdéssel, én csak egy fél évet voltam kint, itt meg évekig tartó tanulással, amire nincs ösztöndíj, tehát mindenképpen finanszírozni kell.


A vitába mindenesetre nem állok bele, mert ezen az oldalon az ilyen kérdéséket a legtöbben érzelemből közelítik meg, mert fáj nekik, hogy nem saját lakásban élnek... A racionalitás meg sehol, így nem igazan van értelme a diskurzusnak.

2020. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
83%

Igazából a kérdés értelmetlen. Egy hat éves gyerek még nem tudja, mit akar majd kezdeni az életével, vagyis az angolszász jelleggel oktató magániskola anyuka döntése, nem a gyereké. Ezt nem lehet párhuzamba állítani egy fiatal felnőttnek nyújtott életkezdési támogatással.

Ha anyuka akarja és a gyereknek van nyelvérzéke, akkor járassa magániskolába, persze. De attól még simán lehet, hogy a gyerek nem akar majd külföldi egyetemre menni, nincs ez predesztinálva.

2020. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
82%
Lakással támogatnám.
2020. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
21%
Egyikkel sem.
2020. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

Aki, a kérdésre válaszolt felpontoztam véleménytől függetlenül. Sokan félreértették, a brit iskola Magyarországon van.

6 évesen pedig igen nehezen mondja meg a gyerek, hogy mit akar tanulni természetesen, de ilyen korban mindig a szülők döntenek. Nyilván ezért áll fenn a dilemma. A lakás kiadás valóban jó ötlet, amiből a tandíj részben vagy egészben fizethető.

2020. okt. 13. 11:03
 29/43 anonim ***** válasza:
17%

Akik szerint a külföldi egyetem instant megoldja egy csomó problémád azok tévednek.

Csak még jobban eladósít mint a magyar, és néhány szakot, pl. jogász leszámítva nem vagy sokkal előrébb.

2020. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
71%
Nem is a szó szoros értelmébe vett tanulás miatt kell külföldre menni... Tapasztalat, kapcsolatok, nyelvtudás, élmény, nyitottság, műveltség stb., ezerszer értékesebb.
2020. okt. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!