Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is jogos hogy nem...

Szerintetek is jogos hogy nem mondom el otthon ezek után?

Figyelt kérdés
Nos, hol is kezdjem. A szüleim mindig is féltettek mindentől, túlságosan is. Facebookom, és más közösségi médiás dolog is 18 éves koromig csak az ő e-mailjukra lehetett és ezáltal nyomon követték a legtöbb dolgot amit csinálok..Persze ahogy tudtam az idő múlásával kicseleztem, smsben irkáltam inkább. 2 párkapcsolatom volt eddig, az elsőnél 17 éves voltam és semmi privát teret nem hagytak nekem, mondván, hogy Ők tartanak el. Egyszer sem aludhattam a barátoméknál, pedig csak alvás lett volna és mondtam nekik, ha olyasmi lenne azt nappal is megoldhatjuk. Ha mégis megpróbálkoztam vele, leüvöltötték a fejem, hogy terhes leszek és vessek magamra. Azóta vége lett. Eltelt jó sok idő és lett egy új barátom. Már idősebb vagyok, dolgozom is. És hétpecsétes titoknak kezelem a mostani kapcsolatomat előttük már csak azért is. Már nem vagyok kiskorú, és életemben először élem meg azt, hogy van privát kis életem és annyira élvezem ezt. 1 hónapja vagyunk együtt még csak, friss az egész és így külön jó érzés mert a legszebb időszak csak a kettőnk dolga. Viszont a szüleimmel megint elharapództak a dolgok, teljesen fel vannak háborodva és érzelmi zsarolás megy. Ne értések félre majd idővel be fogom mutatni nekik, csak most kell ez a kis nyugi. Hogy nincsen senki más csak kettőnk, meg kialakult bennem egy zárkózottság feléjük ezzel kapcsolatban. Már a barátomnál aludtam kettő alkalommal, de nem történt semmi olyasmi közöttünk. Ezzel kapcsolatban is kapom az ívet. Szerintem úgy, hogy 20 éves vagyok nem kéne így kezelni. Tudom mi a jó nekem, vigyázok magamra és majd idővel elmondanám a szüleimnek is, pedig nem érdemelnék meg. Az előző és a mostani barátom is teljesen normális, valamire való ember aki nem arra megy. Ezt zárójelben megjegyzem.

2020. okt. 17. 00:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
95%

Jól teszed, hogy nem mondod el. Valószínűleg rögtön jönne a "ki az", "mindent tudni akarunk azonnal", "lehet rossz ember" és hasonló feltételezések.

A telefonodat pedig kódold le, csak úgy simán ne lehessen feloldani.

2020. okt. 17. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%
addig jó, amig nem engeded a közelükbe. Ha csak a szex miatt lenne fiúd, ,mert annyira élvezed, abban sem lenne semmi kivetnivaló. Tudod, hány fiú van csakis azért a lánnyal, mert élvezi a szexet? Rengeteg. eygenjogú vagy.
2020. okt. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%

Begyöpösödött hülyék....

Jól teszed, hogy nem mutatod még be nekik. Majd úgy 1 év múlva, csak hogy lássák, hogy kerekedik a hasad még most se.

2020. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
"nem kerekedik" bocs
2020. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem azért mondom, de elég nagy gerinctelenség így leszólni mások szüleit ("begyöpösödött hülyék"). Igaz, hogy túl szigorúak, de azért nem kell így beszélni róluk. Kedves kérdező, amint leírtad jól látod, hogy nem tudják elfogadni, hogy felnőttél. Igazából a helyedben még én sem mondanám el egy pár hónapig, ha látod, hogy megfelelő az alkalom akkor szerintem nyugodtan elmondhatod.
2020. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hogy alakult a dolog?

Én tuti, hogy nem mutatnám be sokáig.

Ez durva tolakodás.


"Még egy gyermeknek is joga van a titkaihoz."

Ezt Szehlo Gábor evangélikus lelkész mondta. a '40-es években, amikor zsidó és nyilascsemetéket egy nevelőintézetben, a Gaudiopolisban gondozott, pedig az volt ám a durva világ!


Szóval ha ők szépen fokozatosan adták volna a szabadságot, akkor nem hirtelen durva lépésként jönne, hogy nem mondok el szinte semmit.

2021. szept. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!